piątek, 05 luty 2016 14:29

Ustawa jak broń - Salonik Polityczny

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Salonik Polityczny - 31.01.2016 Salonik Polityczny - 31.01.2016 fot. TV Republika

Śmieszy mnie kiedy widzę Włodzimierza Cimoszewicza, który straszy, że połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości to zło i polityczna kontrola prokuratury. Śmieszy dlatego, że jak Cimoszewicz był ministrem sprawiedliwości, to był właśnie prokuratorem generalnym oraz to, że lekarstwem na niedomagania prokuratury jest powrót do stanu sprzed 2010. Chociaż w tej ustawie wydaje się być kilka nowości - mówi Rafał Ziemkiewicz w Saloniku Politycznym.

[...]

Łukasz Warzecha: Z tym rozwiązaniem jest jak z bronią - to tylko narzędzie. Można go użyć do popełnienia przestępstwa, a można także bardzo zasadnie w samoobronie. Można było przeczytać w wielu gazetach, w tym naszych, w których pisano, że prokuratura popełnia dramatyczne błędy i traktuje pokrzywdzonych w sposób skandaliczny. To jest metoda Lecha Kaczyńskiego, który to uwielbiał i który to robił w ramach obowiązującego ówcześnie prawa. Jeżeli gdzieś w Pcimiu Dolnym toczy się skandalicznie prowadzone śledztwo, to minister sprawiedliwości, czyli prokurator generalny bezpośrednio ingeruje w śledztwo. Można też oczywiście tej metody użyć w złym celu.

[...]

Andrzej Stankiewicz: Obecnie największe zagrożenia dla kraju nie płyną z wnętrza naszego kraju. Realne zagrożenia pochodzą z zewnątrz i ta ustawa nie daje nic nowego służbom. Politycy są cyniczni i to jest bardzo dobra ustawa, żeby to obserwować. Bodaj w kwietniu 2014 roku wychodzi orzeczenie Trybunału, które mówi, że służby inwigilują obywateli niezgodnie z prawem, bo niedokładnie wiadomo w jakich sytuacjach mogą to robić i że powinno się stworzyć system weryfikacji legalności i poprawności prowadzenia takich działań.

[...]

Stanisław Janecki: Jaką zaletę ma Włodzimierz Czarzasty nawet w stosunku do Leszka Millera? On jednak jak zawierał układy z bardzo różnymi stronami, od PiS poczynając, to w pewnych granicach dotrzymywał słowa, w takich które były uzasadnione.

Salonik Polityczny 31.01.2016

Czytany 4702 razy

Artykuły powiązane

 • Ziemkiewicz: PiS znosi władzę gorzej niż poprzednie rządy Ziemkiewicz: PiS znosi władzę gorzej niż poprzednie rządy

  Nasilające się poczucie bezkarności to nie tyle wejście w buty PO, ile buty każdej kolejnej władzy. Każda do pewnego czasu robiła, co chciała, i sondaże nie spadały. I każda była niezwykle zdumiona, gdy przegrywała wybory! I niestety ten syndrom w PiS następuje. Okazuje się, że PiS znosi władzę gorzej niż poprzednie rządy. Co gorsza, odwraca pewną prawidłowość... - mówi Rafał Ziemkiewicz w wywiadzie dla Super Expressu.

 • Ziemkiewicz: zamieszanie wokół Trybunału obniża prestiż wysokich instytucji państwa Ziemkiewicz: zamieszanie wokół Trybunału obniża prestiż wysokich instytucji państwa

  - Mamy do czynienia z groteską. Wysokie instytucje państwowe odbierają sobie powagę podejmując orzeczenia do których absolutnie nie są uprawnione i które nie leżą w ich kompetencjach. Trybunał Konstytucyjny w oczywisty sposób nie miał prawa zignorować ustawy sejmowej, a rząd nie ma prawa decydować o tym, które orzeczenia Trybunału opublikuje, a które uzna za nielegalne - mówi Rafał Ziemkiewicz na łamach Radia Warszawa.

 • Ziemkiewicz: Byliśmy dobrym czarnuchem, który znał swoje miejsce Ziemkiewicz: Byliśmy dobrym czarnuchem, który znał swoje miejsce

  Obecne zaostrzenie sytuacji oczywiście nie wynika z żadnego zagrożenia dla praw człowieka czy demokracji, bo to są pierdoły propagandowe. Wiadomo, że nie to powoduje, że z Ameryki przyjeżdża jakiś facet z sekretariatu stanu żeby nas strofować, tylko to, że przyzwyczailiśmy tamte potęgi do uległości - mówi Rafał Ziemkiewicz w wywiadzie dla Kresy.pl.

 • Ziemkiewicz o islamie, Bolku, Lisie, Pudzianowskim, KOD-zie Ziemkiewicz o islamie, Bolku, Lisie, Pudzianowskim, KOD-zie

  - Sprawa w Kolonii nie polegała na tym, że znalazł się indywidualny gwałciciel, tylko to był gwałt rytualny. W islamie powszechne jest molestowanie rytualne, poniżanie i karanie kobiety przez tłum, gdyż ubrała się i wygląda niestosownie. Doświadczały tego wcześniej dziennikarki, które niemądrze wplątały się w tłum w czasie protestów w Egipcie. Mówimy o problemie implementowania ludzi z zupełnie obcej kultury, często niepiśmiennych, którzy mają zupełnie inny kodeks i są niewątpliwie ciałem obcym w Europie, kiedy to pojawia się ich w Europie 200 tysięcy miesięcznie - mówi w rozmowie "W cztery oczy" Rafał Ziemkiewicz.

 • Analfabetyzm Wałęsy - Chłodnym Okiem Analfabetyzm Wałęsy - Chłodnym Okiem

  Mecenas Jacek Taylor złożył świadectwo, że w 1978 roku, kiedy to znał Lecha Wałęsę, to to właściwie był analfabeta, bo nie umiał pisać. W związku z tym on nie mógł napisać kartki ze zobowiązaniem do współpracy i nie mógł być Bolkiem. Proste? Ja bym poszedł dalej i powiedział, że Lech Wałęsa jest takim przygłupem, że nie był w stanie sformułować zdań donosu, w związku z czym one nie mogą być jego.