• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
czwartek, 03 marzec 2016 18:55

Plusy: Magierowski, Gmyz, Warzecha, Szułdrzyński

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Dzisiaj m.in o stadninach. W Plusach dodatnich Plusach ujemych: 

Ziemkiewicz: Z Markiem Magierowskim o tym, czym zajmuje się Prezydent.
Cezary Gmyz na koniach się zna oraz na CBA i tym co w stadninach piszczy.
Mateusz Kijowski z KOD udzielił wywiadu Mazurkowi, ale nie poszło po myśli pytania były zbyt trudne.
Kijowski odcina się od chęci zmiany rządu, a Wałęsy nie broni, tylko jest zniesmaczony sposobem szkalowania byłego prezydenta.
Recenzja z historii Roja. Kto jest polskim bohaterem, czy Bolek który donosił na kolegów i twierdzi, że robił to wszystko aby obalić komunizm, czy Żołnierze Wyklęci którzy chcieli ocalić Polskę. Mit Żołnierzy Niezłomnych przetrwał.
Kto jest zwycięzcą polskiej transformacji. Miliony działaczy, członków solidarności, robotników czy upasiona nomenklatura i ta część ludzi Solidarności która się z nimi zblatowała?

Marek Magierowski

Ziemkiewicz: Zacznijmy od Komisji Weneckiej? Skąd wyciek?
Marek Magierowski: Nie sądzę, żeby to wyszło od MSZ. Niewątpliwie jest to przeciek który jest skandaliczny. To powinien być dokument poufny. Ale kiedy Komisja Wenecka badała Węgry również doszło do wycieku.

Ziemkiewicz: Czy reakcja żeby powstrzymać publikację raportu Komisji była przemyślana?

Marek Magierowski: To ujawnienie jest niefortunne, bo teraz będzie wiadomo jak przebiegał niejawny proces uzgadniający stanowiska Komisji i stanowiska Polskiego rządu.

Marek Magierowski: Europa z całą pewnością ma kilka ważniejszych problemów niż konflikt związany z Trybunałem Konstytucyjnym. A Polskie media często sprawiają wrażenie jakby to była najważniejsza sprawa w Europie.

Giętkość w stosunkach europejskich jest wskazana. Nie można jednak zakładać że to co w krótkim terminie działa jest na dłuższą metę wygraną. Wielka Brytania prawdopodobnie straciłaby wiele gdyby rzeczywiście wyszła z Unii.
Kiedy Orban kilka miesięcy temu rozwijał drut kolczasty był znienawidzony. Teraz robią to wszyscy, ale Orban nadal robi za czarnego luda.
Głównodowodzący NATO w Europie mówi jasno, że wśród migrantów są terroryści i powtarzają to inni. To są rzeczy które Polscy politycy mówili już dawno. Niestety spotykali się jedynie z szyderstwem i oskarżeniami o faszyzm.

Czy rzeczywiście szczyt NATO w Warszawie jest zagrożony?
Z przykrością z zażenowaniem stwierdzam, że wielu publicystów i dziennikarzy chciałoby to tak widzieć. Mnie o tym nic nie wiadomo.

 

Cezary Gmyz:
Problem polega na tym, że stadnina w Janowie to splot interesów nie tylko polskich ale można rzec globalnych. Cały problem polega na tym że obie te stadniny na tym nie zarabiają. Wydaj się, że jak ktoś sprzedaje konia za 1.4 mln zł to ma zyski. Ale one mają straty. Znaczy jako przedsiębiorstwa mają zysk ale np. z produkcji mleka.

Łukasz Warzecha:
W żadnym z raportów nie ma podstaw do odwołania ich szefów. Raport NIK nie wymienia w ogóle Janowa. Raport CBA dotyczy nie stadnin ale nadzoru właścicielskiego przez ANR.
Dlaczego hodowla konia arabskiego nie przynosi zysku. Ja nie udaję że jestem ekspertem. Ale mamy bitwę na ekspertów. Jedni twierdzą że jest dobrze drudzy że źle.

Cezary Gmyz:
Wiele wskazuje na to, że w stadninach narosło wiele nieprawidłowości, zwykłych szwindli które są trudne do udowodnienia. Rozmawiałem z dwoma osobami które niezależnie od siebie opowiedziały mi jaki jest mechanizm nieprawidłowości. Kiedy źrebie z dobrych rodziców ma pół roku można określić z dużym prawdopodobieństwem jakimi cechami będzie dysponować. Taki koń kiedy dorośnie może być wart 200 500 lub 700 tysięcy dolarów. Ale teraz można go sprzedać za 800 złotych. Jest na to prosty sposób okulawia się konia na pierwszej ocenie i sprzedaje jako konia rzeźnego.

Michał Szułdrzyński: To co mówi Cezary Gmyz jest bardzo ciekawe, ale osoby powołane obecnie nie dają zbyt dużych szans tym stadninom. Na razie wygląda to na czysto polityczne frukta.

 

Start o 20.05 na antenie Radio Plus. Główne wątki na bieżąco - uziemkiewicza.pl.

Czytany 8267 razy

Artykuły powiązane

 • To są walki frakcyjne w PiS To są walki frakcyjne w PiS

  Najgorzej osiągać sukcesy. TVP2 może się pochwalić dobrą oglądalnością, co przyznaje nawet kontrowersyjny Nielsen. A skoro są sukcesy, to ktoś musi za nie dostać po głowie. 

 • Logika na opak - Chłodnym Okiem Logika na opak - Chłodnym Okiem

  Byłem ciekaw jak Gazeta Wyborcza zareaguje po swoim niesławnym tekście, który Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta określił trafnie mianem kloacznego. Czy pójdą drogą Dominiki Wielowiejskiej, że grzebanie w łóżku prezydenckiej parze jest dobre, ale z powtarzaniem plotek pana Stonogi to już przesadzili czy drogą redaktora Wrońskiego, czyli że ani kroku w tył, świetny tekst, bardzo ciekawy i wyważony? Pani Ewa Milewicz czyli jedna z osób, które się nie zeszmaciły w tej gazecie odcina się od tekstu i mówi, że to nieładnie. Jednak autorka owego tekstu filuternie wyjaśnia, że ona te plotki o seksie za pieniądze pisała oraz o nieślubnych dzieciach prezydenta wyłącznie z intencją ich rozbrojenia i pokazania, że są idiotyzmem.

 • Dudek, Karpowicz, Warzecha, Staniszewski - Plusy dodatnie Dudek, Karpowicz, Warzecha, Staniszewski - Plusy dodatnie

  Rafał Ziemkiewicz: Szalona szafiarka twierdzi, że mąż kazał. Ostatni argument wskoczył na miejsce - mamy dokumenty których "nigdy nie było". Wszystko dawno opisane przez historyków, potępione przez autorytety i zagłuszone przez media.

 • Ustawa jak broń - Salonik Polityczny Ustawa jak broń - Salonik Polityczny

  Śmieszy mnie kiedy widzę Włodzimierza Cimoszewicza, który straszy, że połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości to zło i polityczna kontrola prokuratury. Śmieszy dlatego, że jak Cimoszewicz był ministrem sprawiedliwości, to był właśnie prokuratorem generalnym oraz to, że lekarstwem na niedomagania prokuratury jest powrót do stanu sprzed 2010. Chociaż w tej ustawie wydaje się być kilka nowości - mówi Rafał Ziemkiewicz w Saloniku Politycznym.

 • Plusy dodatnie Plusy ujemne Plusy dodatnie Plusy ujemne

  Czy oglądali Państwo debatę na temat naszego faszystowskiego państwa która odbyła się w Parlamencie Europejskim?

  Może Państwa zdziwi to, że w Polsce jest więcej wolności słowa niż w państwach które nas krytykują. Nawet wtedy gdy niszczyli Rzeczpospolitą i UważamRze.