• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
czwartek, 11 luty 2016 19:00

Bajda, Kuczyński, Miziołek i Gierej - Plusy dodatnie

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Plusy dodatnie Joanna Miziołek, Piotr Bajda, Piotr Kuczyński, Mariusz Gierej Plusy dodatnie Joanna Miziołek, Piotr Bajda, Piotr Kuczyński, Mariusz Gierej for. arch

Dzisiaj głównie o polityce. Jeżeli starość sprawia, że człowiek się przestaje dziwić, to czuję się człowiekiem młodym. Nie mogę się nadziwić za jakich debili mają nas politycy opozycji.


Ćwiczenia z hipokryzji - czyli jak daleko można się posunąć. PO twierdziła, że dawanie pieniędzy na dzieci to tworzenie drugiej Grecji i szkodnictwo, nieodpowiedzialny populizm. A tu nagle wajcha w drugą stronę i oto: wszystkim, nawet 1000 zł. Jak byli u władzy obcięli becikowe i zasiłki na dzieci. Cięli wydatki na niepełnosprawnych. A teraz twierdzą, że dali by wszystko wszystkim, hańba krzyczą, dyskryminacja!
Cały czas nie mogę się nadziwić bezczelności i hipokryzji. Koncert demagogii i głupoty.
Przecież wyborcza ma pamięć złotej rybki. W sobotę można protestować a w poniedziałek już zupełnie odwrotnie. Wczoraj hańbą było dawanie tym pijakom, wielodzietnym rodzicom, dodatku na dzieci, a dzisiaj hańbą jest, że na pierwsze dziecko jest limit dochodów.

Rafał Ziemkiewicz:
Zna pan kawał Woody Allena: jedzenie jest tutaj okropne a porcje takie malutkie? Zasiłki są niesprawiedliwe, zbyt małe i w ogóle jest źle. A dzisiaj to dyskryminacja i zbyt mało? Skąd Pana zdaniem taka dość mało spójna taktyka?

Dr. Piotr Bajda:
To widać, trzeba zohydzić ten program jak najbardziej to możliwe. Przeglądałem komentarze na portalach. Pomawianie o oszustwa. Takim dobrym komentarzem jest to co zrobiono z kartą dużej rodziny 3+? PO była z tego niezwykle dumna, wtedy to nie było dzielenie na lepszych i gorszych. Nie było dyskryminacji.
Podobno mamy 16 różnych programów wspierania dużych rodzin. Proszę sobie wyobrazić że duża rodzina wypełnia 16 różnych formularzy w 16 różnych instytucjach.

Rafał Ziemkiewicz:
Czy nie ma Pan wrażenia że PIS dał się wmanewrować w głupią dyskusję?

Dr. Piotr Bajda:
Mam wrażenie że mamy dwie różne narracje przed, i po wyborach. O kampanii wyborczej PIS można pisać książki i stawiać za wzór. A teraz, seriami strzelamy sobie w kolano.

Rafał Ziemkiewicz:
Czy spotkał się Pan z kimś z fachowców który by chwalił to co dzieje się w komunikacji społecznej rządu.

Dr. Piotr Bajda: Jedyne co jest chwalone to konsekwencja obecnego rządu.

Rafał Ziemkiewicz:
Podobnie chyba było za rządu Olszewskiego, takie przekonanie że jak będziemy postępować prawidłowo i dobrze to reszta zrobi się sama, i komunikacja nie jest potrzebna.

Dr. Piotr Bajda:
Wydaje się, że dobrym przykładem jest wysłuchanie w PE i wystąpienie profesora Legutko. Który bardzo ładnie i logicznie wytłumaczył jak wyglądają podwójne standardy i zapytał retorycznie o źródło wiedzy urzędników europejskich o Polsce. Sam sobie odpowiedział że czerpią je z gazet. Pytanie brzmi dlaczego nie z publikacji specjalnego zespołu który jest powołany do informowania posłów w PE i urzędników w Brukseli.

Rafał Ziemkiewicz:
Skoro tak źle i słaba komunikacja, to dlaczego jest tak dobrze? Świetne sondaże prezydenta Dudy, bardzo dobrze PiS. Z jednej strony są powody do radości, a z drugiej coś nie jest w porządku.

Piotr Bajda:
Społeczeństwo polskie miało naprawdę serdecznie dosyć poprzedniej ekipy. Coraz trudniej poważnie traktować Ryszarda Petru, jego wpadki leksykalne, ale również związane z wiedzą o historii tworzą słaby wizerunek. A na tym korzysta PIS. Pytanie jak długo?

Rafał Ziemkiewicz:
Demonstracyjna rezygnacja prof. Bugaja z uczestnictwa w Narodowej Radzie Rozwoju? Czy to zaszkodzi czy jest to bez znaczenia?

Piotr Bajda:

Myślę, że trzeba spojrzeć na to jako coś po środku. Był jednym z tych którzy pokazywał, że jest mu jakoś blisko z tym programem. Jeśli PiS sprowadzi politykę do sytuacji, albo z nami albo przeciw nam, to zejdzie na poziom żelaznego elektoratu i skończy się samodzielne rządzenie.

 

Piotr Kuczyński

Rafał Ziemkiewicz:
Chciałby żebyśmy porozmawiali o czymś co nieuniknione. oczywiście oprócz śmierci.
Wokół podatku handlowego powstało niesamowite zamieszanie. Dzisiaj manifestują ci którzy mieli być beneficjentami tego programu.

Piotr Kuczyński:
Firmy zagraniczne mają wiele metod na zmniejszanie swoich podatków. Np. kupują same od siebie. Na rynku europejskim wszystkie firmy mają być równe.
O co chodziło w tym proteście? Jest wiele sieci franczyzowych, które mają setki albo tysiące sklepów. One występują wspólnie w negocjacjach w zakupowych. Ale każdy sklep to działalność gospodarcza. I próg 1,5 mln dla takiej sieci franczyzowej jest zabójczy dla sklepikarza który ma zysk 0.8-1,6% i ma z tego oddać 0,7%.
Z podatkiem bankowym było w miarę prosto. Ale z podatkiem handlowym rząd wpadł w powiedzmy to potocznie w kałużę...

Banki już mówią, że przerzucą podatek na ludzi. Ten niewielki podatek, jak mówią niektórzy politycy, 0,44, to jest podatek od aktywów. A to oznacza, że to jest połowa zysków Banków.

Rząd w tym roku nie będzie miał kłopotów żeby wywiązać się z obietnic i finansować programy. Wpływy będą wyższe. Ale przyszły rok, wprowadzenie niższego wieku emerytalnego i np zmniejszenie VAT będzie tworzyło bardzo ciężką sytuację. 

 

Rafał Ziemkiewicz:

Figurka Kaczyńskiego. Usiłuję sobie wyobrazić, że premier, czy minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii reaguje podobnie jak minister Waszczykowski.

Joanna Miziołek - Wprost:
Minister Waszczykowski był już wzywany do Pani Premier i proszony o to, żeby ograniczył wypowiedzi medialne.
To jest rząd wielkich osobowości. W sensie wielkiego ego. Nikt też nie powiedział ministrom że mają słuchać Beaty Szydło. W ministerstwach nie ma specjalistów od PR.

Mariusz Gierej mpolska.pl:
Na razie rząd jest usypiany dobrymi sondażami. Będzie się działo jak zachwieje się gospodarka.

Rafał Ziemkiewicz:

Idziemy na wojnę z ISIS? Zupełnie jasna deklaracja Antoniego Macierewicza?

Mariusz Gierej mpolska.pl:
Mamy dwie potężne imprezy w Polsce w tym roku. Szczyt NATO i Dni Młodzieży. Z takimi deklaracjami należałoby wstrzymać przynajmniej do lipca.
Podskoczyliśmy dzięki temu ruchowi na drabince celów ISIS o kilka szczebli.

Ziemkiewicz
Pytanie czy będzie tak jak z wojną w Iraku, że idziemy tam za bezdurno?

Joanna Miziołek:
Szykują się ustawy antyterrorystyczne. Może to jakieś ruchy na przyszłość?

Mariusz Gierej mpolska.pl:
Szykuje się potężna awantura polityczna bo ustawa antyterrorystyczna musi być uchwalona przed szczytem NATO i Dniami Młodzieży.

 

 Link do audycji

Czytany 7936 razy

Artykuły powiązane