• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
czwartek, 26 listopad 2015 19:46

Rybińska, Gociek, Bartosiak Koziński - Plusy dodatnie Plusy Ujemne

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Dzisiejsi goście Plusów wg życzeń twitterian:
mec. Jacek Bartosiak
Aleksandra Rybińska
Piotr Gociek
Agaton Koziński.

Główne wątki audycji na żywo od godz 20.15

Ziemkiewicz:

Dzisiaj inflacja i hiperinflacja, ale nie ta z PRL. Dzisiaj można obserwować hiperinflację słów. Używamy słów które kiedyś coś znaczyły. Kupa wariatów wycierająca się po całodobowych telewizjach drze się i używa słów. Zamach, totalitaryzm słyszymy, wyglądamy za okno i wszystko jest w porządku. Nie dzieje się nic innego niż działo się do tej pory. Zdaje się, że PiS zdecydowało się skończyć z udawaniem. Jeżeli Platforma robi gangsterkę z Trybunałem to czemu my mamy się obcyndalać?
Dlaczego profesorom którzy brylują w mediach i przyznają, że Platforma działała bezprawnie nie zadano pytania: co w takim razie Prezydent Duda powinien zrobić?
Co z wielkim skandalem z brakiem flagi unijnej? Jak Komorowski i Kopacz przemawiali bez flagi unijnej to nie były histerii.
Niemcy oświadczają, że trzeba by zacieśnić współpracę z Rosją i to nie jest już głupawa przepychanka o flagę unijną.
Bardzo mi się podoba zapowiedź Skarbu Państwa że będzie kontrola dziwnych przejęć np. wydawnictwa Presspublica.
Ciekawy sygnał o Instytucie Zachodnim który w ostatnich latach był niszczony. A zajmuje się on monitorowaniem tego co za naszą zachodnią granicą. W świetle niemieckich zapowiedzi ożywienie prac instytutu jest bardzo pożądane.

 

Aleksandra Rybińska:

Na początek Złota Ryba otrzymał ją Łukasz Adamski oraz wyróżnienia Kamila Baranowska Kuba Kowalski. To nagroda przyznawana dla młodych dziennikarzy przez fundację Macieja Rybińskiego wybitnego polskiego felietonisty.

Ziemkiewicz: Czy przejmować się tym co piszą w Niemczech? Niemiecki internet podobno przypomina polski, a nie to co co jest pisane w głównych mediów.

Aleksandra Rybińska: Media które są związane z Pegidą alternatywą dla Niemiec piszą zgodnie i podobnie do tego co myślimy w Polsce. Ale w mediach niemieckich głównego nurtu też można przeczytać co myślą Niemcy. Wystarczy poczytać komentarze, podobnie zresztą jak polskich mediach głównego nurtu.

Szef MSW Niemiec stoi na stanowisku, że trzeba wprowadzić limity przyjmowania uchodźców.

Angela Merkel traci poparcie, ale nie ma nikogo kto ma poparcie wystarczające, żeby jej zagrozić. Ona sama zadbała, żeby nie było żadnych konkurentów.

Tymczasem pomimo zimy strumień imigrantów nie wysycha. Turcja pomimo tego, że wzięła pieniądze nie kwapi się do uszczelnienia granicy. Do tej pory udało się rozmieścić ok 400 uchodźców. Ratunek dla Unii ma przyjść, ze zmniejszenia strefy Schengen.

Media które są związane z Pegidą alternatywą dla Niemiec piszą zgodnie i podobnie do tego co myślimy w Polsce. Ale w mediach niemieckich głównego nurtu też można przeczytać co myślą Niemcy. Wystarczy poczytać komentarze, podobnie zresztą jak polskich mediach głównego nurtu. Szef MSW Niemiec stoi na stanowisku, że trzeba wprowadzić limity przyjmowania uchodźców.

Angela Merkel traci poparcie ale nie ma nikogo kto ma poparcie wystarczające żeby jej zagrozić. Ona sama zadbała, żeby nie było żadnych konkurentów.

Tymczasem pomimo zimy strumień imigrantów nie wysycha. Turcja pomimo tego że wzięła pieniądze nie kwapi się do uszczelnienia granicy. Do tej pory udało się rozmieścić ok 400 uchodźców. Ratunek dla Unii ma przyjść ze zmniejszenia strefy Schengen.

Niemcy mają niewielką wiedzę o tym co się dzieje w Polsce. Czerpią głównie wiedzę o Polsce z mediów lewicowych, a te zatrudniają wielu dziennikarzy o polskich nazwiskach. Niemcy uskrzydleni swoją pozycją w Europie często sięgają po arogancką retorykę. Zmusimy, nakażemy, odbierzemy fundusze to jest słyszalne od Junckera po prasę codzienną.

Zawsze jak się dowiadujemy że Niemcy znoszą się z Rosjanami to Polakom ciarki chodzą po plecach. Nie tylko Niemcy ale również Francuzi mówią o tym że muszą się wspierać w koalicji anty islamskiej.

Putin chce wyjść z izolacji. Chce wymusić ustępstwa wobec Rosji i dopuszczenie jej do stołu gdzie siedzą największe państwa.

Po tym jak Barack Obama powiedział że nie jest zainteresowany współpracą z Rosją w takim kształcie Putin ruszył do Europy.

Niemieccy przedsiębiorcy naciskają na Kanclerz Niemiec na zdjęcie sankcji. Firma Hochland przeniosła produkcję do Rosji i tak wyglądają te sankcje.

Jesteśmy świadkami koncertu mocarstw. Rosja rozumuje strefami wpływów, Niemcy trudno powiedzieć. Niemcy są zbyt duże na Europę, ale zbyt mali żeby być mocarstwem światowym.  

W tandemie Niemcy Francja, Francja stanowi listek figowy. Francja jest potrzebna Niemcom, aby nie było wrażenia, że to Niemcy przewodzą Europie. Sytuacja finansowa Francji jest na tyle delikatna, że niektórzy ekonomiści mówią że może się ona stać drugą Grecją. Tylko, że skala upadku będzie znacznie większa. Co ciekawe lewica francuska jest bardzo rusofilska, ale prawica prawdopodobnie bardziej. 

 

mec. Jacek Bartosiak :

Ziemkiewicz: Czy wizyta Prezydenta w Chinach jest ważna? Bo przeczytałem w gazetach, że nie jest ważna dlatego, że nikt o niej nie pisze....

Polska może być potrzebna Chinom, bo jesteśmy na Jedwabnym Szlaku. I do tej pory to zostało. 

Chińczycy rosną, ale nie mogą stać się mocarstwem morskim. Na to nie pozwalają im Amerykanie. Stąd pomysł na drogę lądową. Chiny dochodzą do progu w którym muszą zacząć rozwijać się bardziej, bo dotychczasowe drogi są już wyczerpane. Kupowanie obligacji amerykańskich, czyli dokapitalizowywanie przeciwnika, jest dla nich niekorzystne.  

Chińczycy rosną, ale nie mogą stać się mocarstwem morskim. Na to nie pozwalają im Amerykanie. Stąd pomysł na drogę lądową. Chiny dochodzą do progu, w którym muszą zacząć rozwijać się bardziej, bo dotychczasowe drogi są już wyczerpane. Kupowanie obligacji amerykańskich, czyli dokapitalizowywanie przeciwnika, jest dla nich niekorzystne.
Chiny dążą do tego, żeby zmienić status quo. Chcą zmienić szlaki handlowe i przepływ towarów co może zmienić układ sił w świecie. Rosja staje się pożądanym partnerem dla Chińczyków i dla Amerykanów.

My w Polsce nie słyszymy bębnów wojennych, które odzywają się na Pacyfiku. A tam konflikty dzieją się na co dzień.

Geografia predestynuje nas do sukcesu. Jesteśmy na skrzyżowaniu szlaków wschód zachód i północ południe. Jesteśmy cennym partnerem do budowania jedwabnego szlaku, lepszym niż Niemcy z punktu wiedzenia Chińczyków. Bo jesteśmy biedniejsi i więcej można z nami wynegocjować. Polska mogłaby skorzystać na transferze technologii z Chin. Bo wbrew temu co się w Polsce sądzi Chiny są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż Polska.

 

Piotr Gociek i Agaton Koziński

Skoro demokracji już nie mamy i jesteśmy państwem totalitarnym, to przeciw czemu protestować?
Nocna konwalidacja – mam wrażenie, że to czym żyją wszystkie telewizje nie jest tożsame z tym czym żyją Polacy.
Czy konwalidacja jest legalna czy nie legalna? Mamy możliwość wybrania dowolnej opinii i autorytetów, bo jedni mówią, że legalna a drudzy, że nie legalna. W tej sytuacji ludzie którzy nieco znają się na rzeczy mają kłopot ze zrozumieniem sytuacji.
Ciekawym jest, że jak PiS chce, żeby w Trybunale Konstytucyjnym którego cała obsada była z nadania PO, PSL, SLD, było kilku sędziów z innej opcji to jest to zawłaszczanie państwa. PiS w najlepszym razie będzie miało 6 z 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
Myśmy zapomnieli pod rządami PO, że w Polsce można reagować szybko i, że wola a nie ilość dywizji jest wystarczająca do tego, żeby naprawiać państwo. To sukces PiS, że wprowadził opodatkowanie horrendalnych odpraw prezesów w spółkach Skarbu Państwa.
Jakie będą polityczne skutki konwalidacji?
Czy Trybunał to 3 izba parlamentu? Kto wygra politycznie tę sprawę? Czy PiS wyjdzie z większym poparciem z tej sprawy czy mniejszym? Pytanie również ile skoczy w górę poparcie dla Nowoczesnej?
Po raz trzeci rozgrywa się gra kto będzie największym anty-PiS-em. Teraz na prowadzenie zdaje się wychodzić Nowoczesna. SLD wypadł z gry razem z chwilą gdy wypadł z parlamentu. 

Gociek: Budapeszt nad Wisłą miał być. I mamy Budapeszt nad Wisłą. Podziały na Węgrzech są znacznie większe niż nam się wydawało. I jeśli ktoś myślał, że mamy ostrą walkę polityczną w Polsce, to w najbliższych miesiącach przekona się co to jest tak naprawdę ostra walka polityczna...

 

Cała audycja dostępna na stronie RadioPlus

 

Czytany 9375 razy

Artykuły powiązane

 • Dudek, Karpowicz, Warzecha, Staniszewski - Plusy dodatnie Dudek, Karpowicz, Warzecha, Staniszewski - Plusy dodatnie

  Rafał Ziemkiewicz: Szalona szafiarka twierdzi, że mąż kazał. Ostatni argument wskoczył na miejsce - mamy dokumenty których "nigdy nie było". Wszystko dawno opisane przez historyków, potępione przez autorytety i zagłuszone przez media.

 • Bajda, Kuczyński, Miziołek i Gierej - Plusy dodatnie Bajda, Kuczyński, Miziołek i Gierej - Plusy dodatnie

  Dzisiaj głównie o polityce. Jeżeli starość sprawia, że człowiek się przestaje dziwić, to czuję się człowiekiem młodym. Nie mogę się nadziwić za jakich debili mają nas politycy opozycji.

 • Nasizm-Kalizm i „formuła Bugaja” Nasizm-Kalizm i „formuła Bugaja”

  Szkoda, że nie wypalił swego czasu pomysł naszego wspólnego z Piotrem Goćkiem infoteinementowego talk-showu (wiem, brzmi to jak zdanie z poradnika „Jak ekscelentnie spikać modern polisz w pięciu prostych lekcjach”, ale co zrobię). Może zresztą jeszcze wypali, nie opuszczamy rąk – ale na pewno nie w tym tygodniu. A gdybyśmy mieli taki program w tym tygodniu, to na pewno bym obstawał przy urządzeniu w nim parodii wizyty premier Szydło w odzyskanej dla Polaków TVP Info.

 • Plusy dodatnie Plusy ujemne Plusy dodatnie Plusy ujemne

  Czy oglądali Państwo debatę na temat naszego faszystowskiego państwa która odbyła się w Parlamencie Europejskim?

  Może Państwa zdziwi to, że w Polsce jest więcej wolności słowa niż w państwach które nas krytykują. Nawet wtedy gdy niszczyli Rzeczpospolitą i UważamRze. 

 • Plusy dodatnie Plusy ujemne - prof. Dudek dr. Kowalski Plusy dodatnie Plusy ujemne - prof. Dudek dr. Kowalski

  Plusy Dodatnie Plusy Ujemne rozpoczynamy po starcie audycji w Radio Plus o godzinie 20