• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
czwartek, 05 listopad 2015 20:23

Jak kraść to miliony - Plusy dodatnie Plusy ujemne

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Jak kraść to miliony, albo nawet miliardy. Bo prawo to jest taka pajęczyna w którą się łapią małe muchy. Jak ktoś buchnie 150 000 000 000 to wtedy TK stwierdzi że wszystko jest zgodne z konstytucją. A dlaczego nie zajumali wszystkiego?

Skubnęli pieniądze ale OFE zostawili. Trudno stwierdzić co było większym szwindlem ich powołanie czy też wyprowadzenie z nich naszych pieniędzy.

Śmieszne wkładka w Wyborczej. To w zasadzie nie jest śmieszne. Kujawsko-Pomorskie region nieograniczonych możliwości. Specjalna wkładka żeby przeprowadzić rozmowę z senatorem z PO, i obwieścić że gęsina jest smaczna. Oczywiście za pieniądze podatnika.

Doktor Bartłomiej Biskup

Czy złośliwości Tuska i Sikorskiego wobec Prezydenta Dudy – m.im wygaszenie mandatu wpłynęło na datę wyznaczenia pierwszego posiedzenia sejmu? Mamy wiele wyzwań w polityce zagranicznej i wewnętrznej. Czy Donald Tusk liczy na ostatni przychylny występ Premiera w sprawie uchodźców.

Czy zbliżające się wybory w Platformie Obywatelskiej rzutuje na obecne zachowanie Premier Kopacz i Donalda Tuska. Na kogo może jeszcze wpłynąć podtrzymywanie retoryki wyborczej?

Co może zrobić w dłuższym okresie opozycja czyli PO. Wieszczyć faszyzm, republikę Weimarską czy złagodzą retorykę? PO zbyt długo posługiwało się retoryką wojny jej złagodzenie mogło by nie znaleźć zrozumienia wśród wyborców Platformy.

Brak jest spójnej komunikacji w sprawie tworzenia rządu. Nie przyjęto spójnej linii komunikacji w tej sprawie. Jest wrażenie niezdrowej sensacji z tym związanej. Z kim się spotyka Kaczyński a z kim Duda.

Jest jakaś gra frakcji jak w każdej partii i złośliwa postawa mediów. W poprzedniej kadencji tworzenie rządu trwało 39 dni teraz media oczekują że Rząd zostanie sformowany jeszcze przed posiedzeniem sejmu.

Pytania są takie: Czy PIS będzie kontynuował nowe rozdanie z nowymi twarzami czy też powrócą Ziobro i inne znane twarze z poprzedniej kadencji. Ważna będzie proporcja nowych i starych twarzy. Są byli ministrowie, stary zakon PC i zupełnie nowe twarze. Tworzenie rządu stara gwardia niesie ze sobą zagrożenie że wyborcy pozyskani nowym rozdaniem w PIS odwrócą się od partii. Taka utrata elektoratu na starcie byłaby dużym ciosem. Prawdopodobna jest kombinacja która zadowoli wszystkich wyborców tych ostatnio pozyskanych i tych z żelaznego elektoratu.

 

Korporacja Akademicka Sarmacja

Dr. Przemysław Oborski i Jan Kostrzewa.

Filister i komilton oraz fuks, wyjaśnienie ich funkcji w korporacji akademickiej. Jak wznowienie ruchu korporacji akademickich zostało przyjęte przez studentów oraz media?

Odrodzenie nastąpiło w latach 90 przez filistrów którzy byli członkami korporacji przed II Wojną Światową. Korporacja Akademicka Sarmacja powstała w Petersburgu, a w roku 1918 przeniosła się na Uniwersytety w odrodzonej Polsce.

Do korporacji nie można się zapisać. Do korporacji trzeba zostać zaproszonym. W korporacji odbywa się kształtowanie studentów. Sarmacja nawiązuje do I Rzeczpospolitej. Każda korporacja ma wpisaną w statut Niepodległą Polskę. Sarmacja 11 listopada organizuje świąteczną kwaterę – czyli spotkanie poświęcone rocznicy odzyskania niepodległości. Korporacja organizuje kwatery otwarte na które może przyjść każdy.

 

Tadeusz Płużański – Super Exppress

Mariusz Staniszewski - Wprost

Umarł Kiszczak ale nie osądzony. Już słychać głosy z młodej, nowej, starej lewicy że należą mu się Powązki. Kiszczak to nie jest wyłącznie stan wojenny. Umarł człowiek który powiedział w telewizji - „ja tu mam takie materiały, że gdybym je ujawnił to niejedna aureola spadłaby z głowy”.

Ministerstwo Obrony Narodowej nie przewiduje pochówku Kiszczaka na Powązkach Wojskowych. Ale większość kwater jest w gestii Prezydenta Warszawy. 

Odwoływanie się lewicy do Kiszczaka powoduje że traci ona poparcie. Tendencja jest stała i pokazuje że postacie gloryfikowane w PRL i przez PRL tracą na popularności. Coraz mnie ludzi przyjmuje legendy PRL. 

Często w mediach dominują newsy z nogi wzięte. Ale ten tydzień był wyjątkowy. Dziennik Fakt pobił rekord twierdząc że są taśmy na PiS. Te informacje podawali od wczoraj ludzie bliscy służbom oraz Romanowi Giertychowi. Dziennik.pl dał tytuł: Jeszcze nie rządzą a już mają aferę.

Tworzy się wokół powstającego rządu fałszywą i nienawistną atmosferę. Jakie stanowisko i czy w ogóle obejmie Antoni Macierewicz?

Cała audycja do odsłuchania na stronach Radio Plus

Czytany 7769 razy

Artykuły powiązane

 • Patologia emerytalna - Chłodnym Okiem Patologia emerytalna - Chłodnym Okiem

  W 2008 roku w Stanach Zjednoczonych wyszła książka Mitchella Orensteina pt. "Prywatyzacja emerytur", którą w 2013 wydało po polsku w homeopatycznym nakładzie Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Można sobie o niej poczytać, wygooglać, znaleźć rozmaite streszczenia, a do tej pozycji odwoływał się także Piotr Gociek w książce "POgrobowcy". Była kiedyś wielka fala, która szła przez świat - najpierw w Chile wprowadzono emerytury kapitałowe, co początkowo wydawało się świetnym pomysłem, a później okazało się, że to świetny pomysł, ale jedynie dla banków, które obsługują ten kapitał. Zorganizowano ogromną kampanię światową, i o tym m.in. jest właśnie książka Orensteina, jak stworzono cały know-how wciskania rozmaitym krajom kitu, by przeprowadziły u siebie reformę emerytalną.

 • Dudek, Karpowicz, Warzecha, Staniszewski - Plusy dodatnie Dudek, Karpowicz, Warzecha, Staniszewski - Plusy dodatnie

  Rafał Ziemkiewicz: Szalona szafiarka twierdzi, że mąż kazał. Ostatni argument wskoczył na miejsce - mamy dokumenty których "nigdy nie było". Wszystko dawno opisane przez historyków, potępione przez autorytety i zagłuszone przez media.

 • Bajda, Kuczyński, Miziołek i Gierej - Plusy dodatnie Bajda, Kuczyński, Miziołek i Gierej - Plusy dodatnie

  Dzisiaj głównie o polityce. Jeżeli starość sprawia, że człowiek się przestaje dziwić, to czuję się człowiekiem młodym. Nie mogę się nadziwić za jakich debili mają nas politycy opozycji.

 • Tak jak było, to na pewno nie będzie Tak jak było, to na pewno nie będzie

  W sporze o wybór nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego przekonał mnie pan profesor Rzepliński. Przekonał mnie, mianowicie, że jeśli nawet PiS nie ma w tym sporze całej racji, to w każdym razie był zmuszony całą tę hucpę urządzić.

 • Rybińska, Gociek, Bartosiak Koziński - Plusy dodatnie Plusy Ujemne Rybińska, Gociek, Bartosiak Koziński - Plusy dodatnie Plusy Ujemne

  Dzisiejsi goście Plusów wg życzeń twitterian:
  mec. Jacek Bartosiak
  Aleksandra Rybińska
  Piotr Gociek
  Agaton Koziński.