• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
czwartek, 29 październik 2015 20:39

Rafał Ziemkiewicz: Ha, ha ha diabli wzięli - Plusy dodatnie

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Ziemkiewicz - Radośnie powyborczo: Ha, ha ha diabli wzięli. Ujawnił się PiSowiec i się cieszy – zdemaskowali Ziemkiewicza Żakowski i inni. Toksyczna partia która pogardzała obywatelami została ukarana. Media które podlizywały się władzy, ohydnie i nie za darmo, opluwały strasznego Kaczora sprowadzając politykę do rynsztoka, teraz wieszczą upadek demokracji.

Skrót audycji Plusy dodatnie Plusy Ujemne Radio Plus. Miarą człowieka jest to jak potrafi przegrać, a nie jak wygrać. W mediach III Rzeczpospolitej odbywa się festiwal gówniarstwa. Wyborcza narobiła hejtu że Prezydent Duda zaplątał się na dywanie kiedy odwrócił się żeby stanąć do zdjęcia. (twitta z filmem zamieszczamy poniżej). Nie wspominali jak Kopacz błądziła po płotkach i dywani, a Merkel musiała ją szarpać za ubranie.

Rafał Ziemkiewicz - Czy ci którzy wygrali wiedzą dlaczego wygrali, a ci co przegrali dlaczego przegrali?

Profesor Adam Chwedoruk - Prawo i Sprawiedliwość zrozumiało że musi przezwyciężyć podział na Polskę liberalną i Solidarną. Platforma chciała stać się liberalną partią władzy. Legitymizację jej władzy podważyły afery. To one ukazały beztroskę i bezradność polityków PO i podważyły zaufanie jako do profesjonalnej pragmatycznej partii. To podniesienie wieku emerytalnego było chwilą kiedy opinia publiczna dokonała zasadniczego przewartościowania swoich sympatii. Ewa Kopacz miała złagodzić wydźwięk tego zdarzenia niestety nie wyszło. Pomysł wywołania sporu z górnikami jedną z najelpiej zorganizowanych grup zawodowych był karkołomny. Wybuchła fala sympatii dla górników. Nikt nie przyjął że górnicy walczą o przywileje.

Ewa Kopacz powiedziała ciekawą rzecz. Będziemy tworzyć nową Platformę. Ale może nie zdaje sobie sprawy, że to będzie już Platforma bez Ewy Kopacz.

Czy PO zbuduje Twierdzę i przetrwa podobnie jak zrobił to PiS?

Piotr Trudnowski – Nowa Konfederacja Raport Klubu Jagiellońskiego

Rafał Ziemkiewicz: Przed jakimi zagrożeniami staje obecny rząd? Wydaje się że może jedynie narzekać na konstytucję.

Piotr Trudnowski: W świetle dwóch raportów Państwo Polskie nie ma głowy. Wynika to ze struktury kancelarii Rady Ministrów. Ostatnie lata pokazały że tematy uznawane za ważne musiały być realizowane przez inne struktury. Bypas i specustawa to były patenty PO na rządzenie. Wypowiedział to Bartłomiej Sienkiewicz na słynnych taśmach. Wszystko grzęźnie pomiędzy resortami. Brak silnego ośrodka strategicznego planowania. Platforma Obywatelska nawet próbowała zmienić ten stan finalnie postawiła na dogadanie się z grupami interesu.

Piotr Maciążek defense24.pl

Ziemkiewicz: Czy PiS wygrało zasłużenie te wybory?

Społeczeństwo zostało zmęczone rządami. Ludzie zauważyli że nawet prądu może zabraknąć jak to pokazały blackouty w lecie. Nie mówiąc już o otwieraniu Gazoportu w środku budowy.

Ziemkiewicz: Ta kampania wydawała się wyjątkowo mocno skierowana na wątki gospodarcze i ekonomiczne.

Ziemkiewicz: Czy PiS wygrało zasłużenie te wybory?

Szułdrzyński: PiS ma znacznie większą legitymację niż poprzednim razem. Ma większość w Sejmie. Jest kilka bardzo szczęśliwych zbiegów okoliczności dla PiS. Partie które nie dostały się do Sejmu dostały relatywnie dużo głosów.

Link do audycji Plusy dodatnie Plusy Ujemne Radio Plus.

Czytany 10065 razy

Artykuły powiązane

 • Koalicja Obciachu Koalicja Obciachu

  Stronnicy "opozycji totalnej" muszą mieć doprawdy niezwykle mocne mięśnie powiek.

 • Petru Bis Petru Bis

  „Więcej Budki, będą skutki” – ukuł kiedyś hasło mój redakcyjny kolega Łukasz Warzecha. Oczywiście miał na myśli negatywne skutki dla Platformy Obywatelskiej, której rzeczony Borys Budka jest działaczem.

 • W zaparte W zaparte

  Platformie Obywatelskiej tylko wydaje się, że jej głównym wrogiem jest PiS. Tak naprawdę jest to jej własna przeszłość.

 • W co gra Tusk? W co gra Tusk?

  Trudno o tym wyrokować bez dostępu do badań, ale nie wydaje mi się, żeby Donald Tusk wygrał na zamianie swego przesłuchania w cyrk.

 • Glątwa Glątwa

  Z każdym kolejnym tygodniem coraz bardziej mi wstyd informować Państwa o dominujących w polskiej debacie publicznej – że użyję określenia modnego w czasach mej młodości – „tryndach”. Takie to głupie i żenujące. Właściwie wszystko sprowadza się do tego, że media liberalne, powiązane kapitałowo i personalnie z odstawianym od koryta układem politycznym, który zwykłem nazywać „okrągłostołowym”, starają się co kilka dni urządzić PiS-owi jakiś nowy hejt, w nadziei, że ten wreszcie zadziała. A to – po wypadku drogowym, w którym ranna została premier – że rząd pancernymi limuzynami rozjeżdża na drogach obywateli. A to, że zabrania platformerskim samorządom przyjmowania sierot z Aleppo. A to znowu, że wycina drzewa.