Wydrukuj tę stronę
piątek, 01 lipiec 2016 13:25

Schamienie rozsiane - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Schamienie rozsiane - Chłodnym Okiem fot. rp.pl - prt.scr.

Rozpanoszyło się w Polsce schorzenie tzw. schamienie rozsiane, o którym mówił już Janek Pietrzak. Ukazał się w Rzeczpospolitej wywiad Leszka Balcerowicza, człowieka z tytułem profesorskim, z opinią zbawcy kraju, ojca reform, poważnego ekonomisty przymierzanego kiedyś na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W całym tekście brakowało tylko argumentów, że weźmie kogoś na solo i da w dziób.

[...]

Dominik Tarczyński znany jest jako poseł fundamentalista katolicki w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dużo fajnych rzeczy zrobił, ale ostatnio postanowił powalczyć o popularkę. Panie Dominiku! To nie jest tak, i proszę wierzyć starszemu człowiekowi, że każda popularka jest dobra. Rozpoznawalność niekoniecznie się przekłada na korzyści, a czasami jest przeciwskuteczna. Janusz Palikot np. zrobił sobie rozpoznawalność i nie ma chyba w Polsce osoby, która by go nie znała, ale też nie ma takiej, która by go lubiła. Nawet ci co go lubili za jakieś antyklerykalne kawałki, potem się w tym wszystkim zagubili. Janusz Korwin-Mikke - nie ma w Polsce człowieka, który by nie wiedział kto to jest, ale zapewne kojarzy go z obsesyjnymi atakami na niepełnosprawnych.

[...]

Prezydent ma takie prawo, że może, a nie musi, zgodzić się z Krajową Radą Sądownictwa i awansować zaproponowanych przez nich sędziów. Nie musi się z tego tłumaczyć, ale wystarczy spojrzeć na osiągnięcia zawodowe sędziów, których towarzystwo im. Janka Burego nominowało do awansu i wszystko staje się jasne. Pani sędzia, która 3,5 roku trzymała w areszcie człowieka za przysłowiowe zgniłe ryby, na podstawie kompletnie zmyślonych zeznań jednej osoby bez jakichkolwiek dowodów, powinna podzielić losy byłej prokurator pani Agaty H., która teraz leży obłożnie chora w szpitalu nie wiadomo którym.

Chłodnym Okiem - 30.06.2016

Czytany 6996 razy

Artykuły powiązane

 • Mściciele w togach Mściciele w togach

  Tomasz Lis nie zawsze był tym elegancikiem w drogich garniturach, którego znacie państwo z telewizji. 

 • Szlakiem Palikota Szlakiem Palikota

  Wydaje się Państwu, że o aborcji napisano i powiedziano już wszystko. Otóż moim zdaniem nie – a jeśli nawet, to najważniejsze się nie przebiło i trzeba powtórzyć. 

 • Wariant Wołodyjowskiego Wariant Wołodyjowskiego

  „Nadzwyczajna kasta”, jak nieopatrznie określiła prawniczy establishment jego przedstawicielka, postanowiła odpalić potężną salwę w wojnie toczonej z władzą, a ministrem sprawiedliwości szczególnie. Odpaliła bombę pod własnym siedzeniem.

 • Co się odwlecze... Co się odwlecze...

  "Nie ma takiej podłości, jakiej nie dopuści się najbardziej nawet liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy" - napisał jeden z klasyków nowożytnej ekonomii.

 • Ziemkiewicz dla Wyborczej Ziemkiewicz dla Wyborczej

  Zgodnie z życzeniem uczestników twitterowej sondy, zamieszczam poniżej obszerne fragmenty wywiadu, który jakieś półtora roku temu przeprowadził ze mną pracownik „Gazety Wyborczej” do jej internetowego serwisu.