• Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej. Czytaj więcej...
 • Bzdury, które zachwyciły Obamę

  "Gazeta Wyborcza" zamieściła "duszosczypatielnyj" tekst Anny Applebaum "Kto mi ukradł przyjaciół", reklamowany jako "brawurowy esej, który zachwycił Baracka Obamę". Czytaj więcej...
 • Kuszenie "peezelu"

  Nazywanie odbytych właśnie wyborów "samorządowymi" brzmi cokolwiek śmiesznie. Formalnie, oczywiście - ale chyba odkąd istnieje w Polsce wybieralny samorząd i samorządowe wybory, nigdy nie były one mniej samorządowe, niż te sprzed tygodnia.  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 01 lipiec 2016 13:25

Schamienie rozsiane - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Schamienie rozsiane - Chłodnym Okiem fot. rp.pl - prt.scr.

Rozpanoszyło się w Polsce schorzenie tzw. schamienie rozsiane, o którym mówił już Janek Pietrzak. Ukazał się w Rzeczpospolitej wywiad Leszka Balcerowicza, człowieka z tytułem profesorskim, z opinią zbawcy kraju, ojca reform, poważnego ekonomisty przymierzanego kiedyś na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W całym tekście brakowało tylko argumentów, że weźmie kogoś na solo i da w dziób.

[...]

Dominik Tarczyński znany jest jako poseł fundamentalista katolicki w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dużo fajnych rzeczy zrobił, ale ostatnio postanowił powalczyć o popularkę. Panie Dominiku! To nie jest tak, i proszę wierzyć starszemu człowiekowi, że każda popularka jest dobra. Rozpoznawalność niekoniecznie się przekłada na korzyści, a czasami jest przeciwskuteczna. Janusz Palikot np. zrobił sobie rozpoznawalność i nie ma chyba w Polsce osoby, która by go nie znała, ale też nie ma takiej, która by go lubiła. Nawet ci co go lubili za jakieś antyklerykalne kawałki, potem się w tym wszystkim zagubili. Janusz Korwin-Mikke - nie ma w Polsce człowieka, który by nie wiedział kto to jest, ale zapewne kojarzy go z obsesyjnymi atakami na niepełnosprawnych.

[...]

Prezydent ma takie prawo, że może, a nie musi, zgodzić się z Krajową Radą Sądownictwa i awansować zaproponowanych przez nich sędziów. Nie musi się z tego tłumaczyć, ale wystarczy spojrzeć na osiągnięcia zawodowe sędziów, których towarzystwo im. Janka Burego nominowało do awansu i wszystko staje się jasne. Pani sędzia, która 3,5 roku trzymała w areszcie człowieka za przysłowiowe zgniłe ryby, na podstawie kompletnie zmyślonych zeznań jednej osoby bez jakichkolwiek dowodów, powinna podzielić losy byłej prokurator pani Agaty H., która teraz leży obłożnie chora w szpitalu nie wiadomo którym.

Chłodnym Okiem - 30.06.2016

Czytany 6362 razy

Artykuły powiązane

 • Szlakiem Palikota Szlakiem Palikota

  Wydaje się Państwu, że o aborcji napisano i powiedziano już wszystko. Otóż moim zdaniem nie – a jeśli nawet, to najważniejsze się nie przebiło i trzeba powtórzyć. 

 • Wariant Wołodyjowskiego Wariant Wołodyjowskiego

  „Nadzwyczajna kasta”, jak nieopatrznie określiła prawniczy establishment jego przedstawicielka, postanowiła odpalić potężną salwę w wojnie toczonej z władzą, a ministrem sprawiedliwości szczególnie. Odpaliła bombę pod własnym siedzeniem.

 • Co się odwlecze... Co się odwlecze...

  "Nie ma takiej podłości, jakiej nie dopuści się najbardziej nawet liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy" - napisał jeden z klasyków nowożytnej ekonomii.

 • Ziemkiewicz dla Wyborczej Ziemkiewicz dla Wyborczej

  Zgodnie z życzeniem uczestników twitterowej sondy, zamieszczam poniżej obszerne fragmenty wywiadu, który jakieś półtora roku temu przeprowadził ze mną pracownik „Gazety Wyborczej” do jej internetowego serwisu.

 • Balcerowicza pożegnanie z rozumem i przyzwoitością Balcerowicza pożegnanie z rozumem i przyzwoitością

  „Nie można być obojętnym wobec niebywałego psucia Polski, robienia z niej w świecie pariasa, wobec podłości i kłamstwa” – oznajmił Leszek Balcerowicz Magdalenie Rigamonti w wywiadzie,