• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

środa, 30 grudzień 2015 15:03

Poświąteczna beczka nieczystości - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

"Polityka" jest przynajmniej na tyle uczciwa, że rozlicza się ze swojej ankiety z wróżbami z zeszłego roku. Niemal 80% ankietowanych prorokowało wtedy, że wybory prezydenckie wygra w pierwszej turze Bronisław Komorowski.

[...]

Niestety niektórzy to mieli przegwizdane w Święta. Chodzi po internecie skan ze strony facebookowej pani Pauliny Młynarskiej - 24 grudnia, post, godzina 13 - "Trzeba iść protestować! Idźmy wszyscy pod Pałac Prezydencki i protestujmy przeciwko zamachowi na konstytucję". Kolejny wpis chyba z godziny 18:00 - "Wróciłam spod Pałacu Prezydenckiego, byłam jedyną protestującą".

[...]

GUS podał przed Świętami, że mediana zarobków w Polsce to 2360 złotych, a średnia krajowa ponad 4 tysiące. Na czym jednak polega różnica? Średnia krajowa to wiadomo, czysta statystyka. Jak tłumaczył jeden towarzysz z komitetu centralnego - jak ja zdradzam żonę codziennie, a drugi towarzysz nigdy, to on statystycznie trzy razy w tygodniu też zdradza, tylko że nic z tego nie ma. Czyli, że prezes dostaje 3 miliony, pracownicy po 1200 na rękę, to statystycznie wychodzi z tego średnia krajowa. Dlatego jeżeli chce się coś na poważnie pokazać odnośnie gospodarki, to się używa pojęcia mediany, czyli zarobku, który jest dokładnie w połowie listy płac.

[...]

Ktoś mi przysłał "Wysokie obcasy", taki dodatek z Gazety Wyborczej. Tam znajdował się artykuł Ewy Wanat, byłej szefowej Radia TOK FM, o tym że (przepraszam za słownictwo, ale nie ja zacząłem) Jarosław Kaczyński sobie nie bzyka, w związku z tym jest sfrustrowany seksualnie, więc wszystko to wygląda jak wygląda. I jak Boga kocham, taki artykuł pojawia się w Gazecie Wyborczej z powołaniem się na pana seksuologa Depko. Nie wiem czy on sam o tym wie, dlatego nie oskarżam go. Chodzi mi teraz o taki eksperyment myślowy. Wyobraźmy sobie, że istnieje taki prawicowy "Nie", "Newsweek" czy "Wysokie obcasy" i tam ukazuje się artykuł o pani Ewie Wanat, że ona głosi to co głosi, bo (przepraszam) niedorżnięta jest. I dalej, chłopa byś miała, mówiąc Dodą wybzykałby cię jak należy, to by ci wszystkie gendery i inne takie ze łba wyleciały.

Chłodnym Okiem - 28 grudnia 2015

Czytany 4253 razy

Artykuły powiązane

 • "Srebrna" - pułapka, która nie pykła "Srebrna" - pułapka, która nie pykła

  Najłatwiej to wyjaśnić przykładem. Wyobraźcie sobie Państwo, że pojawia się u was jakiś daleki powinowaty, przyjaciel znajomych, ktoś, kogo macie powód lubić i uznawać za osobę życzliwą – tym bardziej, że wprowadza go do waszego domu rodzina.

 • Koalicja Obciachu Koalicja Obciachu

  Stronnicy "opozycji totalnej" muszą mieć doprawdy niezwykle mocne mięśnie powiek.

 • Nowy rok, stary magiel Nowy rok, stary magiel

  Coraz trudniej, wyznam z Nowym Rokiem, zmusić mi się do komentowania polskiego życia politycznego (z zachodnim zresztą nie jest lepiej, ale to mnie aż tak nie wkurza). 

 • Strategia tysiąca kozich bobków Strategia tysiąca kozich bobków

  Donald Tusk to wytrawny uwodziciel, istny Kalibabka polskiej polityki - ale, jak się zdaje, długie pławienie się w europejskich luksusach stępiło jego talent bajeranta. O Jarosławie Kaczyńskim można prędzej powiedzieć wszystko, niż to, że "ma obsesję na punkcie pieniędzy".

 • Medialne ogony merdają swymi psami Medialne ogony merdają swymi psami

  Rozmawiałem kiedyś z Władysławem Frasyniukiem - wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie, ale, naprawdę, sięgam pamięcią takich czasów, kiedy z ludźmi dziś już kompletnie oszalałymi z nienawiści do PiS dało się normalnie rozmawiać.