• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

piątek, 18 grudzień 2015 19:32

Nord Stream, pakiet klimatyczny i Tupolew - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Sukces Polski na Szczycie Klimatycznym w Paryżu. Sukces Polski na Szczycie Klimatycznym w Paryżu.

O czym się nie dowiemy z mediów: Sąd w Hamburgu oddalił polskie pretensje w sprawie zablokowania portu w Świnoujściu i Szczecinie przez Nord Stream. Trzeba przypomnieć, że Angela Merkel obiecała Donaldowi Tuskowi w 2011 roku, że „jak będzie potrzeba” to zakopią rurę blokującą duże statki, głębiej.

Teraz będzie mogła powiedzieć, że entshuldigung ale sąd się nie zgodził. Przypomina to historię wraku Tupolewa. Putin obiecał, że już go oddaje, ale prokurator w Smoleńsku się nie zgodził – Sikorski na to konto zaliczył spektakularny sukces medialny.
Polska delegacja na szczyt klimatyczny w Paryżu wynegocjowała, że zalesianie będzie się wliczało do zwalczania emisji dwutlenku węgla. To duża ulga dla polskiego przemysłu. Gdyby to wynegocjowała poprzednia ekipa feta trwałaby nieprzerwanie przez tydzień. A tymczasem cicho sza.
Warszawa redukuje bezrobocie. Skąd potrzeba, żeby do 21 tysięcy osób zatrudnionych w Warszawskim Ratuszu dokooptować jeszcze 300? Otóż rollercaster w spółkach skarbu państwa, z posad zwalniani są nominaci Platformy. Co teraz zrobią znajomi Donka, Mira i Zbycha niekwestionowani fachowcy i ludzie z dużym doświadczeniem? Ano do urzędów kontrolowanych przez PO-PSL.

Ministerstwo Skarbu zapowiedziało, że rezygnuje od przyszłego roku z publikowania ogłoszeń w mediach. Od tego jest ministerialna witryna www. I dobrze. 8 milionów zł zaoszczędzonych – w skali jednego tylko urzędu. Media głównego nurtu nie napasą brzuszków. Hitem ogłoszeniowym w poprzedniej kadencji były reklamy prądu oraz świeżego powietrza – pytanie jak my biedni ludzie dowiemy się o istnieniu prądu i powietrza teraz?
Członkowie KOD-u narzekają, że nie ma wśród nich młodych ludzi. Dali się uwieść Korwinowi i Kukizowi. Jest sposób na przyciągnięcie – trzeba im wytłumaczyć że wolność w internecie może być zagrożona.

 

Czytany 7218 razy

Artykuły powiązane

 • Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci

   

 • Elita totalna Elita totalna

  W świątecznym nastroju zbiera się ludziom na nadmierną szczerość – co w sercu, to na widelcu.

 • Poświąteczny skurcz elit Poświąteczny skurcz elit

  Krzysztof Łoziński, lider KOD, zechciał wreszcie wyartykułować jasno to, co od dawna powtarza się w deklaracjach, apelach i jeremiadach obrońców Konstytucji i Wolności, ale dotąd zawsze "implicite", nie wprost.

 • To się dzieje To się dzieje

  Państwo mają prawo mi nie wierzyć. Sam czasem myślę: nie, to się nie dzieje. To niemożliwe. Zawsze żyliśmy w „najweselszym baraku w obozie socjalistycznym”, zawsze sprawy publiczne miały tendencję do stania na głowie – ale aż tak?

 • Akcja arogancja Akcja arogancja

  Nad sejmowymi pracami coraz wyraźniej unosi się duch Stefana Niesiołowskiego, z jego butnym „wygrajcie wybory, to sobie przegłosujecie co będziecie chcieli”. Te słowa padły w czasach, gdy wybory wygrywała sitwa pana Niesiołowskiego i wydawało się jej – ba, było tego pewna – że tak pozostanie już zawsze. Wyborcy pokarali ją za tę butę bardzo surowo.