• Przegniła Brytania

  Ponieważ wokół sprawy narosło sporo nieporozumień, muszę je wyjaśnić. A ponieważ wszystko zaczęło się od felietonu zamieszczonego tutaj, na interia.pl, muszę uczynić to właśnie w tym miejscu. Mowa o moim wyjeździe do Wielkiej Brytanii w ostatni weekend, który tym razem nie doszedł do skutku. Czytaj więcej...
 • Zmierzch bożków

  Zawsze tak jest, że kiedy mi się wydaje, iż "totalna opozycja" doszła już do ostatnich granic błazenady i dalej po prostu już się nie da - pokazuje mi ona, jak bardzo jej nie doceniam.  Czytaj więcej...
 • Jaro wszechmocny (ostatni Subotnik)

  Trudno o głupszy zarzut wobec polityka, niż ten, że „dzieli społeczeństwo”. Dzielenie ogółu na grupy docelowe jest podstawą politycznej technologii – podobnie zresztą, jak sztuki reklamy i marketingu. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

poniedziałek, 03 październik 2016 09:33

viaTOLL, podatek liniowy i 1000+ - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

System viaTOLL to system kontroli tirów na polskich drogach. To był jeden z testów na to czy Prawo i Sprawiedliwość chce odzyskać państwo polskie z rąk mafii. Jak na razie PiS ten test oblewa, ponieważ przygotowania do nowego systemu e-myta się opóźniają, a obecny prawdopodobnie przestanie działać. O co chodzi proszę Państwa? Gdyby ten system działał, byłby skutecznym zniszczeniem mafii np. paliwowych, całego nielegalnego eksportu z byłego Zwiazku Radzieckiego, gigantycznych interesów sowieckiej mafii, która ma tu swoje macki. Kiedy ten system budowano, cichcem zrobiono korytarze dla przemytu, którymi jak przejedzie tir, to go nic nie zarejestruje. Korytarze wyborowali oczywiście politycy Platformy i PSL, ale rok mija i co? To co robi pan minister Adamczyk, nie tylko w tej sprawie, to dla mnie coś zupełnie niezrozumiałego.

[...]

Podatek jednolity jest okazją, żeby sprytnie podnieść podatki. To nieprawda, że najlepiej zarabiającym, ponieważ gdyby to weszło w takiej formie, to najwięcej stracą jednoosobowe firmy. Dzisiaj są one opodatkowane z łaski Leszka Millera 19% liniowym CITem, natomiast te 2-3 miliony jednoosobowych firm, to nie są ludzie najbogatsi. To są ludzie wypchnięci na samozatrudnienie, bo pracodawca nie chciał za nich płacić składek zusowskich. Mówi pan premier, że kto więcej zarabia powinien więcej dołożyć się do wspólnej kasy - święta racja! Najuczciwszy podatek jaki jest, to podatek proporcjonalny zwany liniowym. Dwa razy więcej zarabiasz, dwa razy większy podatek płacisz. Jednak pan Morawiecki wcale tego nie proponuje, tylko jak zarabiasz dwa razy więcej, to płacisz cztery razy więcej.

[...]

Pani Joanna Mucha powiedziała, że program 500+ wypchnął pół miliarda Polaków z rynku pracy, potem ktoś z sali ją poprawił, że jednak pół miliona. Z jednej strony ta pretensja, która jest stałą narracją elit III RP, że baby zamiast pracować na kasach czy siedzieć w pampersach i zadowalać się tymi drobnymi centami, zaczęły odchodzić z pracy i trzeba im podwyższać pensje co psuje wskaźniki i robi dekoniunkturę. W ogóle hołota nie powinna dostawać pieniędzy, tylko powinna znać swoje miejsce. Z drugiej strony wychodzi Grzegorz Schetyna i zapowiada, że ten zły, straszny, okropny program 500+ oni zmienią na 1000+ i to nie na drugie dziecko, a na pierwsze!

Chłodnym Okiem 3.10.2016

Czytany 1278 razy

Artykuły powiązane

 • PO, czyli parodia opozycji PO, czyli parodia opozycji

  Ogłaszam tak zwaną „totalną opozycję” Strefą Wolną Od Rozumu.

 • Bujanie Polską Bujanie Polską

  Nigdy za dużo przypominania, że spór o Trybunał Konstytucyjny mógł być łatwo wygaszony w kilka tygodni po sławnej sejmowej "konwalidacji" - z korzyścią i dla samego Trybunału, i dla Polski.

 • Pycha PiS Pycha PiS

  "O rany, nic się nie stało" - była kiedyś sztuka o takim tytule, i to zdanie doskonale pasuje do histerii, jaką rozpętano wokół reformy wymiaru sprawiedliwości.

 • Zadyszka rewolucji Zadyszka rewolucji

  No niby wszystko idzie doskonale. Na każdym polu. Gospodarka ma się świetnie, ratingi szybują, ministerstwo finansów deklaruje ogromny wzrost ściągalności podatków. Co pozostało z jeremiad, że PiS w ciągu roku doprowadzi kraj do bankructwa, upadku i krachu finansowego?

 • Niechciana wizyta Bylekogo Niechciana wizyta Bylekogo

  Obłęd, jak wiedzą fachowcy, nie wyklucza logiki. Przeciwnie, wariaci są często bardzo logiczni, i właśnie przez to tym bardziej brną w wariactwo, wyciągając logiczne konsekwencje z szalonych założeń.