• Nawalony Juncker, wkurzony Trump

  W światowej polityce nie było tak ciekawie od czasów bezpośrednio przed pierwszą wojną światową. Czytaj więcej...
 • Nie płaczę po Gersdorf

  Pewien zagraniczny dziennikarz, wyraźnie zdziwiony, że nie uważam skrócenia kadencji prezes Gersdorf za żadne horrendum i nie zamierzam się nigdzie kłaść Rejtanem w jej obronie, zapytał mnie, czy naprawdę się nie obawiam, że Sąd Najwyższy i inni sędziowie mogą po reformie orzekać niesprawiedliwie, niezgodnie z prawem i pod dyktando polityków. Czytaj więcej...
 • A więc klęska

  Gazety izraelskie, w przeciwieństwie do polskich, nie mają wątpliwości, jak ocenić naszą ekspresową rejteradę z ustawy „antydefamacyjnej” (Sejm, Senat i podpis prezydenta w 9 godzin – takiej legislacyjnego rekordu jeszcze nie było!). Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

poniedziałek, 03 październik 2016 09:33

viaTOLL, podatek liniowy i 1000+ - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

System viaTOLL to system kontroli tirów na polskich drogach. To był jeden z testów na to czy Prawo i Sprawiedliwość chce odzyskać państwo polskie z rąk mafii. Jak na razie PiS ten test oblewa, ponieważ przygotowania do nowego systemu e-myta się opóźniają, a obecny prawdopodobnie przestanie działać. O co chodzi proszę Państwa? Gdyby ten system działał, byłby skutecznym zniszczeniem mafii np. paliwowych, całego nielegalnego eksportu z byłego Zwiazku Radzieckiego, gigantycznych interesów sowieckiej mafii, która ma tu swoje macki. Kiedy ten system budowano, cichcem zrobiono korytarze dla przemytu, którymi jak przejedzie tir, to go nic nie zarejestruje. Korytarze wyborowali oczywiście politycy Platformy i PSL, ale rok mija i co? To co robi pan minister Adamczyk, nie tylko w tej sprawie, to dla mnie coś zupełnie niezrozumiałego.

[...]

Podatek jednolity jest okazją, żeby sprytnie podnieść podatki. To nieprawda, że najlepiej zarabiającym, ponieważ gdyby to weszło w takiej formie, to najwięcej stracą jednoosobowe firmy. Dzisiaj są one opodatkowane z łaski Leszka Millera 19% liniowym CITem, natomiast te 2-3 miliony jednoosobowych firm, to nie są ludzie najbogatsi. To są ludzie wypchnięci na samozatrudnienie, bo pracodawca nie chciał za nich płacić składek zusowskich. Mówi pan premier, że kto więcej zarabia powinien więcej dołożyć się do wspólnej kasy - święta racja! Najuczciwszy podatek jaki jest, to podatek proporcjonalny zwany liniowym. Dwa razy więcej zarabiasz, dwa razy większy podatek płacisz. Jednak pan Morawiecki wcale tego nie proponuje, tylko jak zarabiasz dwa razy więcej, to płacisz cztery razy więcej.

[...]

Pani Joanna Mucha powiedziała, że program 500+ wypchnął pół miliarda Polaków z rynku pracy, potem ktoś z sali ją poprawił, że jednak pół miliona. Z jednej strony ta pretensja, która jest stałą narracją elit III RP, że baby zamiast pracować na kasach czy siedzieć w pampersach i zadowalać się tymi drobnymi centami, zaczęły odchodzić z pracy i trzeba im podwyższać pensje co psuje wskaźniki i robi dekoniunkturę. W ogóle hołota nie powinna dostawać pieniędzy, tylko powinna znać swoje miejsce. Z drugiej strony wychodzi Grzegorz Schetyna i zapowiada, że ten zły, straszny, okropny program 500+ oni zmienią na 1000+ i to nie na drugie dziecko, a na pierwsze!

Chłodnym Okiem 3.10.2016

Czytany 1388 razy

Artykuły powiązane

 • Polityczne dziadowanie Polityczne dziadowanie

  Powiedzieć, że polska polityka całkiem już zeszła na psy, to nic nie powiedzieć i tylko obrazić poczciwe czworonogi. Nazwać to, co się w niej dzieje cyrkiem, to obrazić ciężko pracujących cyrkowców.

 • Czyńcie pokutę! Czyńcie pokutę!

  Zarządziłem na swoim twitterze małą sondę: co zdaniem "folołersów" najbardziej zaszkodziło sondażowym notowaniom PiS? 

 • PO, czyli parodia opozycji PO, czyli parodia opozycji

  Ogłaszam tak zwaną „totalną opozycję” Strefą Wolną Od Rozumu.

 • Bujanie Polską Bujanie Polską

  Nigdy za dużo przypominania, że spór o Trybunał Konstytucyjny mógł być łatwo wygaszony w kilka tygodni po sławnej sejmowej "konwalidacji" - z korzyścią i dla samego Trybunału, i dla Polski.

 • Pycha PiS Pycha PiS

  "O rany, nic się nie stało" - była kiedyś sztuka o takim tytule, i to zdanie doskonale pasuje do histerii, jaką rozpętano wokół reformy wymiaru sprawiedliwości.