Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 październik 2016 15:00

Nowoczesna zbiórka pieniędzy - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Nowoczesna po odebraniu jej pieniędzy ruszyła z kampanią foundrisingową, chociaż po polsku można to nazwać żebractwem. To jednak jest sprzeczne z prawem, bowiem nikt w Nowoczesnej nie sprawdził, że zgodnie z prawem wyborczym, o taką pomoc nie może prosić klub parlamentarny, tylko partia. To kolejny strzał w płot Nowoczesnej. Najpierw Sąd Najwyższy potwierdził opinię Państwowej Komisji Wyborczej, że Nowoczesna źle rozliczyła wybory, przez co straciła część dotacji, czyli 4 mln zł rocznie. Następnie złożono niewłaściwe sprawozdanie roczne, które odebrało im już całą dotację. Teraz nawet jeżeli jakieś pieniądze zbiorą, to w majestacie prawa powinny zostać odebrane, a klub ukarany za kolejne złamanie prawa. Sami mistrzowie tam siedzą.

[...]

Jarosław Kaczyński pytany w wywiadzie o to jak ocenia swoją własną partię oczywiście nie może szczerze odpowiedzieć, bo sam sobie na to latami zapracował. Eliminował ludzi niezależnych umysłowo i zdolnych mu się postawić, dlatego teraz ma partię nielotów. Właściwie największy prezent mógłby mu ofiarować jakiś wynalazca, który stworzyłby pilota do sterowania posłami bez wzywania ich na Nowogrodzką. Kaczyński musi nimi sterować ręcznie, co było widać w sprawie projektu ustawy antyaborcyjnej.

[...]


Dobre wieści z Gazety Wyborczej, która zwalnia 135 swoich dziennikarzy. Musi ciąć koszta, ponieważ mimo zasiłków od Sorosa nie sprzedaje się biuletyn partyjny KOD, ani biuletyn strajkowy czarnych protestów. Mało tego, co mnie najbardziej bawi w tym bawi, już wcześniej tam powstał związek zawodowy Solidarność, który broni teraz pracowników GW. Wirtualnemedia podały, że Superexpress przegonił Wyborczą w sprzedaży, w związku z czym spadła ona na trzecie miejsce podium. Solidarność się tam teraz "zalęgła" mówiąc językiem Andrzeja Rzeplińskiego, który tak też mówił o pielęgniarkach - że "zalęgły się" w Kancelarii Premiera.

Chłodnym Okiem - 7.10.2016

Czytany 16387 razy

Artykuły powiązane

 • "Srebrna" - pułapka, która nie pykła "Srebrna" - pułapka, która nie pykła

  Najłatwiej to wyjaśnić przykładem. Wyobraźcie sobie Państwo, że pojawia się u was jakiś daleki powinowaty, przyjaciel znajomych, ktoś, kogo macie powód lubić i uznawać za osobę życzliwą – tym bardziej, że wprowadza go do waszego domu rodzina.

 • Koalicja Obciachu Koalicja Obciachu

  Stronnicy "opozycji totalnej" muszą mieć doprawdy niezwykle mocne mięśnie powiek.

 • Nowy rok, stary magiel Nowy rok, stary magiel

  Coraz trudniej, wyznam z Nowym Rokiem, zmusić mi się do komentowania polskiego życia politycznego (z zachodnim zresztą nie jest lepiej, ale to mnie aż tak nie wkurza). 

 • Strategia tysiąca kozich bobków Strategia tysiąca kozich bobków

  Donald Tusk to wytrawny uwodziciel, istny Kalibabka polskiej polityki - ale, jak się zdaje, długie pławienie się w europejskich luksusach stępiło jego talent bajeranta. O Jarosławie Kaczyńskim można prędzej powiedzieć wszystko, niż to, że "ma obsesję na punkcie pieniędzy".

 • Medialne ogony merdają swymi psami Medialne ogony merdają swymi psami

  Rozmawiałem kiedyś z Władysławem Frasyniukiem - wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie, ale, naprawdę, sięgam pamięcią takich czasów, kiedy z ludźmi dziś już kompletnie oszalałymi z nienawiści do PiS dało się normalnie rozmawiać.