• "Srebrna" - pułapka, która nie pykła

  Najłatwiej to wyjaśnić przykładem. Wyobraźcie sobie Państwo, że pojawia się u was jakiś daleki powinowaty, przyjaciel znajomych, ktoś, kogo macie powód lubić i uznawać za osobę życzliwą – tym bardziej, że wprowadza go do waszego domu rodzina. Czytaj więcej...
 • Koalicja Obciachu

  Stronnicy "opozycji totalnej" muszą mieć doprawdy niezwykle mocne mięśnie powiek. Czytaj więcej...
 • Polska w pozycji horyzontalnej

  W słowach cenzuralnych nie sposób należycie oddać rozmiarów tej politycznej katastrofy, jaką był antyirański szczyt w Warszawie. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

środa, 20 lipiec 2016 13:35

Gorsi od terroryzmu - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Każda zbrodnia musi być inna żeby zaskoczyć policję no i w Nicei się to udało. Wszyscy pilnowali zgromadzeń przy głównych uroczystościach, a drogi dojazdowej nikt, przez co bandzior w ciężarówce zdołał narobić tylu strat. Co mnie najbardziej w tym wszystkim martwi? Otóż martwią głosy światowych mediów jak np. komentatora CNN, który stwierdził, że najgorsze jest to, iż wzrosną notowania frontu narodowego i zwiększy się szansa wygrania Marine Le Pen. Nieważne, że zabito ponad 80 osób, w tym dzieci, że ludzie leżą w szpitalach, że straszna zbrodnia. Najgorsza jest ta nacjonalistyczna prawica, która się wzmacnia i dojdzie do władzy.

[...]

Drugim największym zagrożeniem dzisiaj dla Europy jest islamofobia, czyli wielkie zmartwienie intelektualistów, że przez to, iż muzułmanie zabijają ludzi, to Europejczycy przestaną lubić muzułmanów i dojdzie do jakiejś spirali nienawiści. Oczywiście w jakimś sensie o to chodzi terrorystom, żeby sterroryzować "swoich" i społeczność islamską zamienić w jedną wielką armię podboju Europy. Nie muszą się tym jednak przesadnie martwić, gdyż jak wszyscy wiemy, nie ma czegoś takiego jak umiarkowani muzułmanie. Umiarkowani są w tym sensie umiarkowani, że nie chcą sami mordować.

[...]

Przypomnę sondaż po zamachach w Wielkiej Brytanii przeprowadzony wśród zasiedziałych w Europie muzułmanów, czyli nie świeżych imigrantów, ale tych z drugiego, trzeciego pokolenia, mających obywatelstwa, paszporty, jak sprawca tragedii. 10% ankietowanych, a to są wielomilionowe społeczności więc 10% to niezła armia, zdecydowałoby się włączyć aktywnie w działania Państwa Islamskiego. Prawie 90% odpowiedziało na pytanie w stylu "czy gdybyś wiedział o przygotowaniu do zamachu, gdybyś znał terrorystę i zwróciłaby się do ciebie o pomoc europejska policja z kraju w którym żyjesz - czy byś współpracował, czy byś wydał, czy byś doniósł?" Odpowiedź: nie.

Chłodnym Okiem - 15.07.2016

Czytany 6271 razy

Artykuły powiązane

 • Europa ślepa, głucha i bezmyślna Europa ślepa, głucha i bezmyślna

  Towarzysz Lenin mawiał: "kapitaliści sami sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy". Proroctwo nie do końca się spełniło: kapitalizm, którego ostateczną śmierć ogłaszał Lenin sto lat temu, wciąż żyje i ma się nieźle, a ZSSR wręcz przeciwnie.

 • Supermarket Europa Supermarket Europa

  Gdyby Jan Kochanowski miał okazje pisać o naszym członkostwie w Unii Europejskiej, pewnie by użył frazy – „nowe przysłowie Polak sobie kupi – że i przed akcesją, i po akcesji głupi”. 

 • Dyspensa Macrona Dyspensa Macrona

  W polityce najbardziej lubię ten moment, gdy po krótszej lub dłuższej grze wstępnej politycy, nawycierawszy sobie gęby szczytnymi frazesami o imponderabiliach, wartościach moralnych i słuszności, odkładają je na bok i wreszcie mówią jasno, o co konkretnie chodzi.

 • Europa której się nie chcę Europa której się nie chcę

  Nie mogę sobie przypomnieć, w którym z zachodnich miast sobie to uświadomiłem po raz pierwszy.

 • Cesarstwo Brukselskie straszy Cesarstwo Brukselskie straszy

  To, co dzieje się w Unii Europejskiej wokół tzw. mechanizmu relokacji, przypomina mi tzw. Ludowe Wojsko Polskie z czasów, gdy odsługiwałem tam „zaszczytny obowiązek obrony ludowej ojczyzny” – czyli tuż przed jego upadkiem.