• Wieczny Smoleńsk

  I znowu, po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, powtarza się to samo i tak samo - z jedną tylko różnicą, że wojska zamieniły się pozycjami i używaną bronią. Czytaj więcej...
 • Kaczyzacja Platformy, stuszczenie PiS-u

  Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiła w Warszawie PO. I to, akurat, jak raz, 13 grudnia. Wybrać taki właśnie dzień na to, by odebrać warszawskie ulice ludziom takim, jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, "Inka" Siedzikówna i Lech Kaczyński, i oddać je ponownie Teodorowi Duraczowi, Leonowi Kruczkowskiemu, "Małemu Frankowi" i Armii Ludowej – to wyjątkowa perwersja. Czytaj więcej...
 • Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 01 lipiec 2016 13:25

Schamienie rozsiane - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Schamienie rozsiane - Chłodnym Okiem fot. rp.pl - prt.scr.

Rozpanoszyło się w Polsce schorzenie tzw. schamienie rozsiane, o którym mówił już Janek Pietrzak. Ukazał się w Rzeczpospolitej wywiad Leszka Balcerowicza, człowieka z tytułem profesorskim, z opinią zbawcy kraju, ojca reform, poważnego ekonomisty przymierzanego kiedyś na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W całym tekście brakowało tylko argumentów, że weźmie kogoś na solo i da w dziób.

[...]

Dominik Tarczyński znany jest jako poseł fundamentalista katolicki w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dużo fajnych rzeczy zrobił, ale ostatnio postanowił powalczyć o popularkę. Panie Dominiku! To nie jest tak, i proszę wierzyć starszemu człowiekowi, że każda popularka jest dobra. Rozpoznawalność niekoniecznie się przekłada na korzyści, a czasami jest przeciwskuteczna. Janusz Palikot np. zrobił sobie rozpoznawalność i nie ma chyba w Polsce osoby, która by go nie znała, ale też nie ma takiej, która by go lubiła. Nawet ci co go lubili za jakieś antyklerykalne kawałki, potem się w tym wszystkim zagubili. Janusz Korwin-Mikke - nie ma w Polsce człowieka, który by nie wiedział kto to jest, ale zapewne kojarzy go z obsesyjnymi atakami na niepełnosprawnych.

[...]

Prezydent ma takie prawo, że może, a nie musi, zgodzić się z Krajową Radą Sądownictwa i awansować zaproponowanych przez nich sędziów. Nie musi się z tego tłumaczyć, ale wystarczy spojrzeć na osiągnięcia zawodowe sędziów, których towarzystwo im. Janka Burego nominowało do awansu i wszystko staje się jasne. Pani sędzia, która 3,5 roku trzymała w areszcie człowieka za przysłowiowe zgniłe ryby, na podstawie kompletnie zmyślonych zeznań jednej osoby bez jakichkolwiek dowodów, powinna podzielić losy byłej prokurator pani Agaty H., która teraz leży obłożnie chora w szpitalu nie wiadomo którym.

Chłodnym Okiem - 30.06.2016

Czytany 6445 razy

Artykuły powiązane

 • Szlakiem Palikota Szlakiem Palikota

  Wydaje się Państwu, że o aborcji napisano i powiedziano już wszystko. Otóż moim zdaniem nie – a jeśli nawet, to najważniejsze się nie przebiło i trzeba powtórzyć. 

 • Wariant Wołodyjowskiego Wariant Wołodyjowskiego

  „Nadzwyczajna kasta”, jak nieopatrznie określiła prawniczy establishment jego przedstawicielka, postanowiła odpalić potężną salwę w wojnie toczonej z władzą, a ministrem sprawiedliwości szczególnie. Odpaliła bombę pod własnym siedzeniem.

 • Co się odwlecze... Co się odwlecze...

  "Nie ma takiej podłości, jakiej nie dopuści się najbardziej nawet liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy" - napisał jeden z klasyków nowożytnej ekonomii.

 • Ziemkiewicz dla Wyborczej Ziemkiewicz dla Wyborczej

  Zgodnie z życzeniem uczestników twitterowej sondy, zamieszczam poniżej obszerne fragmenty wywiadu, który jakieś półtora roku temu przeprowadził ze mną pracownik „Gazety Wyborczej” do jej internetowego serwisu.

 • Balcerowicza pożegnanie z rozumem i przyzwoitością Balcerowicza pożegnanie z rozumem i przyzwoitością

  „Nie można być obojętnym wobec niebywałego psucia Polski, robienia z niej w świecie pariasa, wobec podłości i kłamstwa” – oznajmił Leszek Balcerowicz Magdalenie Rigamonti w wywiadzie,