• Wieczny Smoleńsk

  I znowu, po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, powtarza się to samo i tak samo - z jedną tylko różnicą, że wojska zamieniły się pozycjami i używaną bronią. Czytaj więcej...
 • Kaczyzacja Platformy, stuszczenie PiS-u

  Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiła w Warszawie PO. I to, akurat, jak raz, 13 grudnia. Wybrać taki właśnie dzień na to, by odebrać warszawskie ulice ludziom takim, jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, "Inka" Siedzikówna i Lech Kaczyński, i oddać je ponownie Teodorowi Duraczowi, Leonowi Kruczkowskiemu, "Małemu Frankowi" i Armii Ludowej – to wyjątkowa perwersja. Czytaj więcej...
 • Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 15 kwiecień 2016 10:26

Głosowanie na cztery ręce - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Z całym szacunkiem do Kornela Morawieckiego, ale nie mogę patrzeć jak tak zasłużony, dorosły człowiek zachowuje się jak naiwne dziecko i pyta "co ja właściwie takiego zrobiłem? Nie ma moralnego problemu w głosowaniu pod nieobecność". Otóż problem jest, ponieważ to czyn prawnie zakazany regulaminem Sejmu, a co więcej, uznany za przestępstwo. W tym momencie tylko czcigodny wiek usprawiedliwia Kornela Morawieckiego, ale obawiam się, że to on najwięcej stracił podczas tej akcji.

[...]

Wyobraźmy sobie, że to PiS wymyślił taką sytuację, że wyciąga karty i udaje, że go nie ma. Jak by w tym momencie wszytkie tłumy propagandowe Platformy i wszystkie tuzy, którzy w tym momencie krzyczą o przestępstwie, niemal o zbrodni w Sejmie, która dokonała się podczas głosowania na "cztery ręce". Zwracam uwagę, że dotąd jak takie wypadki się zdarzały, to mówiono o głosowaniu na dwie ręce, bo w momencie głosowania trzeba nacisnąć dwa przyciski na raz. Pani posłance, która głosowała za Morawieckiego, wyrosły po prostu dwie ręce nie wiadomo skąd. Ale ponieważ raz tak palnął Grzegorz Schetyna, który jak widać rywalizuje z Ryszardem Petrunie tylko o to kto jest bardziej przeciwko PiS, ale także kto sadza lepsze rubikonie.

[...]

Przez Adama Michnika polityka została przesterowana na tory sporu moralnego, czy coś jest piękne czy haniebne. Zdaniem PiSu samo wyciąganie kart jest haniebne, ale jakby to PiS wyciągał karty, to Gazeta Wyborcza pisała, że to jest haniebne. Mądre czy nie, jest to metoda bardzo popularna zwłaszcza w amerykańskim parlamencie, to część demokracji, nie ma co z tego robić jakiegoś moralnego problemu. Kornel Morawiecki delikatnie mówiąc zachował się jak człowiek niepoważny i nieprzyjmujący do wiadomości, że obowiązują go jakieś przepisy. Ale robienie z tego zbrodni i krzyk, że w przestępczy sposób PiS wybrał sędziego trybunału to przesada.

Chłodnym Okiem - 15.04.2016

 

Czytany 6102 razy

Artykuły powiązane

 • Prawdziwe wybory Prawdziwe wybory

  Arłukowicz, Borusewicz, Hubner, Kamiński (Michał), Kluzik-Rostkowska, Mężydło, Pitera, Rosati, Sikorski, Ujazdowski, Zalewski... Kogo pominąłem ze sławnych "perekińczyków", którzy przeszli z opozycji do PO za czasów, gdy rządziła ona, rozdawała na prawo i lewo konfitury, i wydawało się wielu, że będzie rządzić wiecznie? 

 • Niepodległość w czasach obłudy Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej.

 • Bzdury, które zachwyciły Obamę Bzdury, które zachwyciły Obamę

  "Gazeta Wyborcza" zamieściła "duszosczypatielnyj" tekst Anny Applebaum "Kto mi ukradł przyjaciół", reklamowany jako "brawurowy esej, który zachwycił Baracka Obamę".

 • Kuszenie "peezelu" Kuszenie "peezelu"

  Nazywanie odbytych właśnie wyborów "samorządowymi" brzmi cokolwiek śmiesznie. Formalnie, oczywiście - ale chyba odkąd istnieje w Polsce wybieralny samorząd i samorządowe wybory, nigdy nie były one mniej samorządowe, niż te sprzed tygodnia. 

 • Szczepienia, czyli Bunt Nas Szczepienia, czyli Bunt Nas

  Zaskoczę państwa, ale ostatniego przed wyborami samorządowymi felietonu nie zamierzam wcale poświęcać tym wyborom.