• Wieczny Smoleńsk

  I znowu, po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, powtarza się to samo i tak samo - z jedną tylko różnicą, że wojska zamieniły się pozycjami i używaną bronią. Czytaj więcej...
 • Kaczyzacja Platformy, stuszczenie PiS-u

  Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiła w Warszawie PO. I to, akurat, jak raz, 13 grudnia. Wybrać taki właśnie dzień na to, by odebrać warszawskie ulice ludziom takim, jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, "Inka" Siedzikówna i Lech Kaczyński, i oddać je ponownie Teodorowi Duraczowi, Leonowi Kruczkowskiemu, "Małemu Frankowi" i Armii Ludowej – to wyjątkowa perwersja. Czytaj więcej...
 • Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 12 luty 2016 19:03

Einstein miał rację! - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Ziemkiewicz - chyba po raz pierwszy w życiu zgadzam się z Wyborczą. Tak Einstein miał rację z tą teorią względności. Czego Wyborcza jest najlepszym dowodem. Einstein miał rację również w tym że nie tylko prawa fizyki podlegają względności, ale również prawa autorytetów.

Tak ta gazeta wie to nie od dzisiaj. Ryszard Bugaj nawet w Gazecie Wyborczej stał się autorytetem. Wystarczyło, że "opuścił Prezydenta Dudę" - jak dramatycznie obwieszcza gazeta.
Proszę Państwa jest rok miłosierdzia w wyborczej. Nie ważne jak bardzo podpadniecie Wyborczej w razie czego trzeba naszczekać na kaczora i miejsce się dla Was znajdzie. Przytulą. W końcu jak przytulili Giertycha - faszystę, Kamińskiego drugiego faszystę, Niesiołowskiego - tu niektórzy pamiętają, że szalony Stefan Niesiołowski pluł i wymiotował w przeciwną stronę, to i dla innych miejsce się znajdzie.
Jednym z gigantów polskiej polityki jest - posłuchajcie Państwo - Grzegorz Schetyna (gigantyczne 3% poparcia), zetrze się on z Ryszardem Petru, który jak wiemy, będzie współpracował z premierem Kamerunem. Poważna rzecz. Zastanawia jak to jest, że Ryszard Nowoczesny nie tylko odziedziczył po Prezydencie Komorowskim struktury i ludzi, ale również niepowtarzalną erudycję oraz humor rubikoniowy.

 

Ludwik Dorn wieszczy: "tylko Platforma jest w stanie zatrzymać PiS, jeśli się obroni". To chyba najlepsza prognoza dla PiS od zimowego przesilenia.
Okazuje się że Kamiński - ten od afery madryckiej - to skrzywdzony świetny fachowiec którego PiS mianował i za chwilę odwołał. To, trzeba Państwu przypomnieć była największa afera PiS za poprzedniej władzy. A jak się okazuje zupełnie to nie jest ważne. Chociaż byłaby gdyby nie odwołali Kamińskiego, a tak skoro odwołali, to skrzywdzili bezlitośnie.

Szefowa Amnesty International Draginia Nadażdin udowadnia, wcale się nie śmiała - co widać na filmie - gdy tłum skanduje "Duda na Wawel".

 

Czytany 5833 razy

Artykuły powiązane

 • Tezy o wojnie polsko-polskiej i jej wygaszeniu Tezy o wojnie polsko-polskiej i jej wygaszeniu

  Jeśli zabrakłoby PO, jej zwolennicy i tak nie poprą PiS, i odwrotnie, gdyby zniknął PiS, jego elektorat nie przerzuci głosów na PO...

 • Piosenki dla Nowoczesnej Piosenki dla Nowoczesnej

  Gdy czytam – w mojej branży muszę – sondaże poparcia dla partii politycznych, a konkretnie, gdy przyglądam się, jak więdnie w nich słupek Nowoczesnej, brzmią mi w uszach słowa starej piosenki: „samolot rozbił się przed startem”.

 • Rok niespełnionej rewolucji Rok niespełnionej rewolucji

  Jak nie idzie, to nie idzie – powiedział polityk SLD w czasie, gdy seria kolejnych klęsk spychała tę partię na równię pochyłą. A przecież wydarzenia, które złamały jej potęgę, wydają się drobnymi potknięciami w porównaniu z tym, co wyrabia obóz, nazwijmy to, okrągłostołowy.

 • Teatr, cyrk i małpy Mieszkowskiego Teatr, cyrk i małpy Mieszkowskiego

  Sprawa Teatru Polskiego we Wrocławiu to wyjątkowa hucpa. Najtęższy prawniczy łeb nie znajdzie w niej żadnego naruszenia obowiązujących zasad. Dyrektorowi teatru skończył się kontrakt i nie ubiegał się o jego przedłużenie, właściciel teatru, czyli zarząd województwa, ogłosił konkurs, zgłosiło się dwóch kandydatów, wygrał ten, który miał większe kwalifikacje. I nagle część zespołu aktorskiego zrobiła zadymę, że to oni powinni sobie wybrać nowego dyrektora, a nie województwo. Jakim prawem? A takim.

 • Pycha po upadku - W tyle wizji Pycha po upadku - W tyle wizji

  Gdyby KOD zarejestrował się jako partia, to nie mogliby przyjmować pieniędzy z zagranicy i nie mogliby wyjaśniać posiadanych pieniędzy zbiórką do puszek. Kiedyś tak było, że partie mogły zbierać pieniądze do puszek na festynach i zaraz się okazywało, że przychodził gangster Kabanos i dawał 5 baniek. Mamy ciekawą sytuację "wolność, równość, demokrację", czyli koalicję, w której są Platforma, Nowoczesna i inne partie oraz KOD. Będą oni wystawiać np. wspólną listę wyborczą, ale pieniądze na to mogą brać właśnie z zagranicy albo z dziwnych źródeł, których partie polityczne nie mogą wykazywać. I niech ktoś powie, że Mateusz Kijowski nie jest sprytny.