• Wieczny Smoleńsk

  I znowu, po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, powtarza się to samo i tak samo - z jedną tylko różnicą, że wojska zamieniły się pozycjami i używaną bronią. Czytaj więcej...
 • Kaczyzacja Platformy, stuszczenie PiS-u

  Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiła w Warszawie PO. I to, akurat, jak raz, 13 grudnia. Wybrać taki właśnie dzień na to, by odebrać warszawskie ulice ludziom takim, jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, "Inka" Siedzikówna i Lech Kaczyński, i oddać je ponownie Teodorowi Duraczowi, Leonowi Kruczkowskiemu, "Małemu Frankowi" i Armii Ludowej – to wyjątkowa perwersja. Czytaj więcej...
 • Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 18 grudzień 2015 19:32

Nord Stream, pakiet klimatyczny i Tupolew - Chłodnym Okiem

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Sukces Polski na Szczycie Klimatycznym w Paryżu. Sukces Polski na Szczycie Klimatycznym w Paryżu.

O czym się nie dowiemy z mediów: Sąd w Hamburgu oddalił polskie pretensje w sprawie zablokowania portu w Świnoujściu i Szczecinie przez Nord Stream. Trzeba przypomnieć, że Angela Merkel obiecała Donaldowi Tuskowi w 2011 roku, że „jak będzie potrzeba” to zakopią rurę blokującą duże statki, głębiej.

Teraz będzie mogła powiedzieć, że entshuldigung ale sąd się nie zgodził. Przypomina to historię wraku Tupolewa. Putin obiecał, że już go oddaje, ale prokurator w Smoleńsku się nie zgodził – Sikorski na to konto zaliczył spektakularny sukces medialny.
Polska delegacja na szczyt klimatyczny w Paryżu wynegocjowała, że zalesianie będzie się wliczało do zwalczania emisji dwutlenku węgla. To duża ulga dla polskiego przemysłu. Gdyby to wynegocjowała poprzednia ekipa feta trwałaby nieprzerwanie przez tydzień. A tymczasem cicho sza.
Warszawa redukuje bezrobocie. Skąd potrzeba, żeby do 21 tysięcy osób zatrudnionych w Warszawskim Ratuszu dokooptować jeszcze 300? Otóż rollercaster w spółkach skarbu państwa, z posad zwalniani są nominaci Platformy. Co teraz zrobią znajomi Donka, Mira i Zbycha niekwestionowani fachowcy i ludzie z dużym doświadczeniem? Ano do urzędów kontrolowanych przez PO-PSL.

Ministerstwo Skarbu zapowiedziało, że rezygnuje od przyszłego roku z publikowania ogłoszeń w mediach. Od tego jest ministerialna witryna www. I dobrze. 8 milionów zł zaoszczędzonych – w skali jednego tylko urzędu. Media głównego nurtu nie napasą brzuszków. Hitem ogłoszeniowym w poprzedniej kadencji były reklamy prądu oraz świeżego powietrza – pytanie jak my biedni ludzie dowiemy się o istnieniu prądu i powietrza teraz?
Członkowie KOD-u narzekają, że nie ma wśród nich młodych ludzi. Dali się uwieść Korwinowi i Kukizowi. Jest sposób na przyciągnięcie – trzeba im wytłumaczyć że wolność w internecie może być zagrożona.

 

Czytany 6364 razy

Artykuły powiązane

 • Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci

   

 • Elita totalna Elita totalna

  W świątecznym nastroju zbiera się ludziom na nadmierną szczerość – co w sercu, to na widelcu.

 • Poświąteczny skurcz elit Poświąteczny skurcz elit

  Krzysztof Łoziński, lider KOD, zechciał wreszcie wyartykułować jasno to, co od dawna powtarza się w deklaracjach, apelach i jeremiadach obrońców Konstytucji i Wolności, ale dotąd zawsze "implicite", nie wprost.

 • To się dzieje To się dzieje

  Państwo mają prawo mi nie wierzyć. Sam czasem myślę: nie, to się nie dzieje. To niemożliwe. Zawsze żyliśmy w „najweselszym baraku w obozie socjalistycznym”, zawsze sprawy publiczne miały tendencję do stania na głowie – ale aż tak?

 • Akcja arogancja Akcja arogancja

  Nad sejmowymi pracami coraz wyraźniej unosi się duch Stefana Niesiołowskiego, z jego butnym „wygrajcie wybory, to sobie przegłosujecie co będziecie chcieli”. Te słowa padły w czasach, gdy wybory wygrywała sitwa pana Niesiołowskiego i wydawało się jej – ba, było tego pewna – że tak pozostanie już zawsze. Wyborcy pokarali ją za tę butę bardzo surowo.