• Przewrót pajacowy

  "Za granicą opowiadam, jaki w Polsce jest ruch oporu, unikalny na skalę światową" - chwali się Onetowi aktywistka organizacji "Strajk kobiet" Marta Lempart. Czytaj więcej...
 • Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci

 • Faszyzm urojony

  "Opozycja totalna" zachowuje się jak… Nawiasem mówiąc, zauważyłem, że coraz częściej twierdzi ona, iż nazywanie jej w taki sposób to "propaganda PiS". Trzeba najwyraźniej przypomnieć, że "totalną" nie nazwał tej opozycji żaden program telewizyjny ani gazeta, tylko jej własny lider, Grzegorz Schetyna. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 04 grudzień 2015 17:21

A tu jest niezawisłość sędziowska - Chłodne Oko

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Chłodnym Okiem Trybunał Konstytucyjny, Jan Bury, Krajowa Rada Sądownictwa Chłodnym Okiem Trybunał Konstytucyjny, Jan Bury, Krajowa Rada Sądownictwa uziemkiewicza.pl

Tu się zgina dziób pingwina. A tu jest niezawisłość sędziowska. Sędziowie którzy byli senatorami Platformy Obywatelskiej, sędziowie którzy sami pisali ustawę o TK orzekli, że właściwie to pisali niekonstytucyjną ustawę, ale mówią, że prezydent i tak powinien ją podpisać.

Czy Profesor Rzepliński, Profesor Chmaj oraz Profesor Zoll i reszta członków Trybunału nie zorientowali się w czerwcu, że ta ustawa łamie konstytucję? A może chodziło o podobny scenariusz jak z fotoradarami? Trybunał orzekł że państwo przez dwa lata brało pieniądze nielegalnie, ale skoro pieniądze już zapłacone to wam ich nie oddamy...
Po magdalenkowej stronie zapanowało kompletne szaleństwo, jak się rysuje Prezydenta na krześle elektrycznym, albo dorabia wąsy Hitlera, to jak ma to obchodzić zwykłego człowieka. To przejaw hiperinflacji pojęć i słów. Powstaje pytanie, dla badaczy i socjologów, czy histeria musi się do czegoś odnosić, czy histerię społeczną można wywołać na zerowym gruncie, na zasadzie okrzyku „nienawidzimy pingwinów chociaż nigdy w życiu nie widzieliśmy pingwina na oczy”?

 

Czas zreasumować tragiczne porządki w Sejmie:
1. Nikt z posłów większości nie wychodzi przed godziną 17 z pracy, siedzą do 4 nad ranem.

2. Dają jakieś ochłapy biednym ludziom po 500 zł na dziecko.
3. Błyskawiczne tempo uchwalania ustaw, tych których oczywiście PiS nie miał kiedy ogłaszał, w trakcie wyborów, że je opracował.
4. Inne ochłapy – darmowe leki dla ludzi po 75 roku życia.

A co u pana Janka Burego? Ano jedynie tabloid pogardzany zdołał coś napisać. Jan Bury członek do niedawna Krajowej Rady Sądownictwa pozostanie na wolności. Co ciekawe, jak to możliwe, że Jan Bury ma mniejsze możliwości mataczenia w swojej sprawie – 9 zarzutów prokuratorskich, z twardymi dowodami w postaci nagrań telefonicznych – niż dajmy na to jakiś kibic który przesiedział 3,5 roku w areszcie wydobywczym i został uniewinniony?

Chłodnym Okiem Piotr Wąż i Rafał Ziemkiewicz oglądaj poniżej. 

 

Czytany 7674 razy

Artykuły powiązane

 • Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci

   

 • Faszyzm urojony Faszyzm urojony

  "Opozycja totalna" zachowuje się jak… Nawiasem mówiąc, zauważyłem, że coraz częściej twierdzi ona, iż nazywanie jej w taki sposób to "propaganda PiS". Trzeba najwyraźniej przypomnieć, że "totalną" nie nazwał tej opozycji żaden program telewizyjny ani gazeta, tylko jej własny lider, Grzegorz Schetyna.

 • Przewrót pajacowy Przewrót pajacowy

  "Za granicą opowiadam, jaki w Polsce jest ruch oporu, unikalny na skalę światową" - chwali się Onetowi aktywistka organizacji "Strajk kobiet" Marta Lempart.

 • A więc klęska A więc klęska

  Gazety izraelskie, w przeciwieństwie do polskich, nie mają wątpliwości, jak ocenić naszą ekspresową rejteradę z ustawy „antydefamacyjnej” (Sejm, Senat i podpis prezydenta w 9 godzin – takiej legislacyjnego rekordu jeszcze nie było!).

 • Nie płaczę po Gersdorf Nie płaczę po Gersdorf

  Pewien zagraniczny dziennikarz, wyraźnie zdziwiony, że nie uważam skrócenia kadencji prezes Gersdorf za żadne horrendum i nie zamierzam się nigdzie kłaść Rejtanem w jej obronie, zapytał mnie, czy naprawdę się nie obawiam, że Sąd Najwyższy i inni sędziowie mogą po reformie orzekać niesprawiedliwie, niezgodnie z prawem i pod dyktando polityków.