• Wieczny Smoleńsk

  I znowu, po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, powtarza się to samo i tak samo - z jedną tylko różnicą, że wojska zamieniły się pozycjami i używaną bronią. Czytaj więcej...
 • Kaczyzacja Platformy, stuszczenie PiS-u

  Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiła w Warszawie PO. I to, akurat, jak raz, 13 grudnia. Wybrać taki właśnie dzień na to, by odebrać warszawskie ulice ludziom takim, jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, "Inka" Siedzikówna i Lech Kaczyński, i oddać je ponownie Teodorowi Duraczowi, Leonowi Kruczkowskiemu, "Małemu Frankowi" i Armii Ludowej – to wyjątkowa perwersja. Czytaj więcej...
 • Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 04 grudzień 2015 17:21

A tu jest niezawisłość sędziowska - Chłodne Oko

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Chłodnym Okiem Trybunał Konstytucyjny, Jan Bury, Krajowa Rada Sądownictwa Chłodnym Okiem Trybunał Konstytucyjny, Jan Bury, Krajowa Rada Sądownictwa uziemkiewicza.pl

Tu się zgina dziób pingwina. A tu jest niezawisłość sędziowska. Sędziowie którzy byli senatorami Platformy Obywatelskiej, sędziowie którzy sami pisali ustawę o TK orzekli, że właściwie to pisali niekonstytucyjną ustawę, ale mówią, że prezydent i tak powinien ją podpisać.

Czy Profesor Rzepliński, Profesor Chmaj oraz Profesor Zoll i reszta członków Trybunału nie zorientowali się w czerwcu, że ta ustawa łamie konstytucję? A może chodziło o podobny scenariusz jak z fotoradarami? Trybunał orzekł że państwo przez dwa lata brało pieniądze nielegalnie, ale skoro pieniądze już zapłacone to wam ich nie oddamy...
Po magdalenkowej stronie zapanowało kompletne szaleństwo, jak się rysuje Prezydenta na krześle elektrycznym, albo dorabia wąsy Hitlera, to jak ma to obchodzić zwykłego człowieka. To przejaw hiperinflacji pojęć i słów. Powstaje pytanie, dla badaczy i socjologów, czy histeria musi się do czegoś odnosić, czy histerię społeczną można wywołać na zerowym gruncie, na zasadzie okrzyku „nienawidzimy pingwinów chociaż nigdy w życiu nie widzieliśmy pingwina na oczy”?

 

Czas zreasumować tragiczne porządki w Sejmie:
1. Nikt z posłów większości nie wychodzi przed godziną 17 z pracy, siedzą do 4 nad ranem.

2. Dają jakieś ochłapy biednym ludziom po 500 zł na dziecko.
3. Błyskawiczne tempo uchwalania ustaw, tych których oczywiście PiS nie miał kiedy ogłaszał, w trakcie wyborów, że je opracował.
4. Inne ochłapy – darmowe leki dla ludzi po 75 roku życia.

A co u pana Janka Burego? Ano jedynie tabloid pogardzany zdołał coś napisać. Jan Bury członek do niedawna Krajowej Rady Sądownictwa pozostanie na wolności. Co ciekawe, jak to możliwe, że Jan Bury ma mniejsze możliwości mataczenia w swojej sprawie – 9 zarzutów prokuratorskich, z twardymi dowodami w postaci nagrań telefonicznych – niż dajmy na to jakiś kibic który przesiedział 3,5 roku w areszcie wydobywczym i został uniewinniony?

Chłodnym Okiem Piotr Wąż i Rafał Ziemkiewicz oglądaj poniżej. 

 

Czytany 7837 razy

Artykuły powiązane

 • Kaczyzacja Platformy, stuszczenie PiS-u Kaczyzacja Platformy, stuszczenie PiS-u

  Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiła w Warszawie PO. I to, akurat, jak raz, 13 grudnia. Wybrać taki właśnie dzień na to, by odebrać warszawskie ulice ludziom takim, jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, "Inka" Siedzikówna i Lech Kaczyński, i oddać je ponownie Teodorowi Duraczowi, Leonowi Kruczkowskiemu, "Małemu Frankowi" i Armii Ludowej – to wyjątkowa perwersja.

 • Prawdziwe wybory Prawdziwe wybory

  Arłukowicz, Borusewicz, Hubner, Kamiński (Michał), Kluzik-Rostkowska, Mężydło, Pitera, Rosati, Sikorski, Ujazdowski, Zalewski... Kogo pominąłem ze sławnych "perekińczyków", którzy przeszli z opozycji do PO za czasów, gdy rządziła ona, rozdawała na prawo i lewo konfitury, i wydawało się wielu, że będzie rządzić wiecznie? 

 • Niepodległość w czasach obłudy Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej.

 • Bzdury, które zachwyciły Obamę Bzdury, które zachwyciły Obamę

  "Gazeta Wyborcza" zamieściła "duszosczypatielnyj" tekst Anny Applebaum "Kto mi ukradł przyjaciół", reklamowany jako "brawurowy esej, który zachwycił Baracka Obamę".

 • Kuszenie "peezelu" Kuszenie "peezelu"

  Nazywanie odbytych właśnie wyborów "samorządowymi" brzmi cokolwiek śmiesznie. Formalnie, oczywiście - ale chyba odkąd istnieje w Polsce wybieralny samorząd i samorządowe wybory, nigdy nie były one mniej samorządowe, niż te sprzed tygodnia.