• "Srebrna" - pułapka, która nie pykła

  Najłatwiej to wyjaśnić przykładem. Wyobraźcie sobie Państwo, że pojawia się u was jakiś daleki powinowaty, przyjaciel znajomych, ktoś, kogo macie powód lubić i uznawać za osobę życzliwą – tym bardziej, że wprowadza go do waszego domu rodzina. Czytaj więcej...
 • Koalicja Obciachu

  Stronnicy "opozycji totalnej" muszą mieć doprawdy niezwykle mocne mięśnie powiek. Czytaj więcej...
 • Polska w pozycji horyzontalnej

  W słowach cenzuralnych nie sposób należycie oddać rozmiarów tej politycznej katastrofy, jaką był antyirański szczyt w Warszawie. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 04 grudzień 2015 17:21

A tu jest niezawisłość sędziowska - Chłodne Oko

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Chłodnym Okiem Trybunał Konstytucyjny, Jan Bury, Krajowa Rada Sądownictwa Chłodnym Okiem Trybunał Konstytucyjny, Jan Bury, Krajowa Rada Sądownictwa uziemkiewicza.pl

Tu się zgina dziób pingwina. A tu jest niezawisłość sędziowska. Sędziowie którzy byli senatorami Platformy Obywatelskiej, sędziowie którzy sami pisali ustawę o TK orzekli, że właściwie to pisali niekonstytucyjną ustawę, ale mówią, że prezydent i tak powinien ją podpisać.

Czy Profesor Rzepliński, Profesor Chmaj oraz Profesor Zoll i reszta członków Trybunału nie zorientowali się w czerwcu, że ta ustawa łamie konstytucję? A może chodziło o podobny scenariusz jak z fotoradarami? Trybunał orzekł że państwo przez dwa lata brało pieniądze nielegalnie, ale skoro pieniądze już zapłacone to wam ich nie oddamy...
Po magdalenkowej stronie zapanowało kompletne szaleństwo, jak się rysuje Prezydenta na krześle elektrycznym, albo dorabia wąsy Hitlera, to jak ma to obchodzić zwykłego człowieka. To przejaw hiperinflacji pojęć i słów. Powstaje pytanie, dla badaczy i socjologów, czy histeria musi się do czegoś odnosić, czy histerię społeczną można wywołać na zerowym gruncie, na zasadzie okrzyku „nienawidzimy pingwinów chociaż nigdy w życiu nie widzieliśmy pingwina na oczy”?

 

Czas zreasumować tragiczne porządki w Sejmie:
1. Nikt z posłów większości nie wychodzi przed godziną 17 z pracy, siedzą do 4 nad ranem.

2. Dają jakieś ochłapy biednym ludziom po 500 zł na dziecko.
3. Błyskawiczne tempo uchwalania ustaw, tych których oczywiście PiS nie miał kiedy ogłaszał, w trakcie wyborów, że je opracował.
4. Inne ochłapy – darmowe leki dla ludzi po 75 roku życia.

A co u pana Janka Burego? Ano jedynie tabloid pogardzany zdołał coś napisać. Jan Bury członek do niedawna Krajowej Rady Sądownictwa pozostanie na wolności. Co ciekawe, jak to możliwe, że Jan Bury ma mniejsze możliwości mataczenia w swojej sprawie – 9 zarzutów prokuratorskich, z twardymi dowodami w postaci nagrań telefonicznych – niż dajmy na to jakiś kibic który przesiedział 3,5 roku w areszcie wydobywczym i został uniewinniony?

Chłodnym Okiem Piotr Wąż i Rafał Ziemkiewicz oglądaj poniżej. 

 

Czytany 7875 razy

Artykuły powiązane

 • "Srebrna" - pułapka, która nie pykła "Srebrna" - pułapka, która nie pykła

  Najłatwiej to wyjaśnić przykładem. Wyobraźcie sobie Państwo, że pojawia się u was jakiś daleki powinowaty, przyjaciel znajomych, ktoś, kogo macie powód lubić i uznawać za osobę życzliwą – tym bardziej, że wprowadza go do waszego domu rodzina.

 • Medialne ogony merdają swymi psami Medialne ogony merdają swymi psami

  Rozmawiałem kiedyś z Władysławem Frasyniukiem - wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie, ale, naprawdę, sięgam pamięcią takich czasów, kiedy z ludźmi dziś już kompletnie oszalałymi z nienawiści do PiS dało się normalnie rozmawiać.

 • Adamowicz jako Blida-bis Adamowicz jako Blida-bis

  "Świeże groby zawsze wzruszą, obojętnie gdzie kopane – jak porosną, się okaże, kto szczuł i co było grane", śpiewał przed laty Jacek Kleyff. Grób byłej minister Barbary Blidy zarósł już, by trzymać się konwencji tej piosenki, trawą tak wysoką, że przez prawie dwa tygodnie po śmierci Pawła Adamowicza nikt o niej nie wspomniał. 

 • Nowy rok, stary magiel Nowy rok, stary magiel

  Coraz trudniej, wyznam z Nowym Rokiem, zmusić mi się do komentowania polskiego życia politycznego (z zachodnim zresztą nie jest lepiej, ale to mnie aż tak nie wkurza). 

 • Trzaskowski - katastrofa indukowana? Trzaskowski - katastrofa indukowana?

  Początek rządów Rafała Trzaskowskiego w Warszawie doskonale rokuje wynikom Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych wyborach.