• Wirtualny Gupek

  Załapałem się jeszcze za młodu na parę wizyt w instytucji o dźwięcznej nazwie "GUKPPiW" (czyli: Główny Urząd Kontroli Publikacji, Prasy i Widowisk), w kręgu pisarzy i wydawców zwanej "gupkiem", a potocznie - cenzurą. Czytaj więcej...
 • I ty zostaniesz antysemitą

  Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś o Marcu 1968 od muzeum "Polin" - a obawiam się, że wśród nie znających miejscowych stosunków, naiwnych cudzoziemców, sporo takich jest - dowie się czegoś takiego: Polacy, antysemici od urodzenia, nienawidzą w swoim kraju "obcych". Czytaj więcej...
 • Polityka symboliczna

  Nowelizacja ustawy o IPN to kolejna już polityczna akcja, przebiegająca według arcypolskiego schematu: najpierw się nadymamy, potrząsamy piąstką i odgrażamy, że z tego, co się słusznie należy, "nikt nam nie weźmie nic", że "nie oddamy ani guzika" - a potem, w zderzeniu z twardą rzeczywistością, tracimy nie tylko wszystkie guziki, ale i całe gacie na dokładkę. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 04 grudzień 2015 17:21

A tu jest niezawisłość sędziowska - Chłodne Oko

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Chłodnym Okiem Trybunał Konstytucyjny, Jan Bury, Krajowa Rada Sądownictwa Chłodnym Okiem Trybunał Konstytucyjny, Jan Bury, Krajowa Rada Sądownictwa uziemkiewicza.pl

Tu się zgina dziób pingwina. A tu jest niezawisłość sędziowska. Sędziowie którzy byli senatorami Platformy Obywatelskiej, sędziowie którzy sami pisali ustawę o TK orzekli, że właściwie to pisali niekonstytucyjną ustawę, ale mówią, że prezydent i tak powinien ją podpisać.

Czy Profesor Rzepliński, Profesor Chmaj oraz Profesor Zoll i reszta członków Trybunału nie zorientowali się w czerwcu, że ta ustawa łamie konstytucję? A może chodziło o podobny scenariusz jak z fotoradarami? Trybunał orzekł że państwo przez dwa lata brało pieniądze nielegalnie, ale skoro pieniądze już zapłacone to wam ich nie oddamy...
Po magdalenkowej stronie zapanowało kompletne szaleństwo, jak się rysuje Prezydenta na krześle elektrycznym, albo dorabia wąsy Hitlera, to jak ma to obchodzić zwykłego człowieka. To przejaw hiperinflacji pojęć i słów. Powstaje pytanie, dla badaczy i socjologów, czy histeria musi się do czegoś odnosić, czy histerię społeczną można wywołać na zerowym gruncie, na zasadzie okrzyku „nienawidzimy pingwinów chociaż nigdy w życiu nie widzieliśmy pingwina na oczy”?

 

Czas zreasumować tragiczne porządki w Sejmie:
1. Nikt z posłów większości nie wychodzi przed godziną 17 z pracy, siedzą do 4 nad ranem.

2. Dają jakieś ochłapy biednym ludziom po 500 zł na dziecko.
3. Błyskawiczne tempo uchwalania ustaw, tych których oczywiście PiS nie miał kiedy ogłaszał, w trakcie wyborów, że je opracował.
4. Inne ochłapy – darmowe leki dla ludzi po 75 roku życia.

A co u pana Janka Burego? Ano jedynie tabloid pogardzany zdołał coś napisać. Jan Bury członek do niedawna Krajowej Rady Sądownictwa pozostanie na wolności. Co ciekawe, jak to możliwe, że Jan Bury ma mniejsze możliwości mataczenia w swojej sprawie – 9 zarzutów prokuratorskich, z twardymi dowodami w postaci nagrań telefonicznych – niż dajmy na to jakiś kibic który przesiedział 3,5 roku w areszcie wydobywczym i został uniewinniony?

Chłodnym Okiem Piotr Wąż i Rafał Ziemkiewicz oglądaj poniżej. 

 

Czytany 7633 razy

Artykuły powiązane

 • I ty zostaniesz antysemitą I ty zostaniesz antysemitą

  Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś o Marcu 1968 od muzeum "Polin" - a obawiam się, że wśród nie znających miejscowych stosunków, naiwnych cudzoziemców, sporo takich jest - dowie się czegoś takiego: Polacy, antysemici od urodzenia, nienawidzą w swoim kraju "obcych".

 • Polityka symboliczna Polityka symboliczna

  Nowelizacja ustawy o IPN to kolejna już polityczna akcja, przebiegająca według arcypolskiego schematu: najpierw się nadymamy, potrząsamy piąstką i odgrażamy, że z tego, co się słusznie należy, "nikt nam nie weźmie nic", że "nie oddamy ani guzika" - a potem, w zderzeniu z twardą rzeczywistością, tracimy nie tylko wszystkie guziki, ale i całe gacie na dokładkę.

 • Zmierzch bożków Zmierzch bożków

  Zawsze tak jest, że kiedy mi się wydaje, iż "totalna opozycja" doszła już do ostatnich granic błazenady i dalej po prostu już się nie da - pokazuje mi ona, jak bardzo jej nie doceniam. 

 • Jaro wszechmocny (ostatni Subotnik) Jaro wszechmocny (ostatni Subotnik)

  Trudno o głupszy zarzut wobec polityka, niż ten, że „dzieli społeczeństwo”. Dzielenie ogółu na grupy docelowe jest podstawą politycznej technologii – podobnie zresztą, jak sztuki reklamy i marketingu.

 • Aborcja i naziole Aborcja i naziole

  W najnowszym sondażu najgorliwiej chyba nienawidzącego PiS medium, jakim jest TVN, PiS został „wyceniony” na 42 proc., a zsumowane poparcie PO i Nowoczesnej wyniosło dokładnie połowę tego, 21 proc.