• Wieczny Smoleńsk

  I znowu, po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, powtarza się to samo i tak samo - z jedną tylko różnicą, że wojska zamieniły się pozycjami i używaną bronią. Czytaj więcej...
 • Kaczyzacja Platformy, stuszczenie PiS-u

  Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiła w Warszawie PO. I to, akurat, jak raz, 13 grudnia. Wybrać taki właśnie dzień na to, by odebrać warszawskie ulice ludziom takim, jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, "Inka" Siedzikówna i Lech Kaczyński, i oddać je ponownie Teodorowi Duraczowi, Leonowi Kruczkowskiemu, "Małemu Frankowi" i Armii Ludowej – to wyjątkowa perwersja. Czytaj więcej...
 • Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

wtorek, 05 lipiec 2016 14:02

Komentatorzy, broń i czarownice - W tyle wizji

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Usiłuję sobie przypomnieć czy Roman Dmowski mówił coś o piłce nożnej, ale tylko Witkacy przychodzi mi do głowy i nie nadaje się to do cytowania. Witkacy, tak jak ja, nie przepadał za sportem i nie rozumiał tych emocji. Sport ma jednak jedną cechę, która nawet z punktu widzenia takiego uodpornionego na emocje osobnika jak ja, jest interesująca. Mianowicie sport wykrywa różnego rodzaju komentarze i osoby, którym tak jak w kawale o psychiatryku, wszystko kojarzy się z jednym.

[...]

Historia pani Barbary Blidy to jak opowieść o rzekomych 4 tysiącach Żydów, co to nie przyszli do pracy w World Trade Center, czyli ktoś ich musiał uprzedzić. Na drugi dzień po zamachu gazeta hesbollahu wypuściła taką informację i do dziś jest ona powtarzana, bo jak ktoś chce w to wierzyć, to w to wierzy. Z Barbarą Blidą było podobnie - 4 procesy sądowe, 4 wyroki sądowe włącznie z procesem z zeszłego roku, w którym usiadłaby na ławie oskarżonych, gdyby tylko bardziej umiejętnie posługiwała się bronią. Z raportu Kalisza wynika bowiem, że zabiła się niechcący, bo chciała się tylko samookaleczyć. Przy każdej okazji wraca jednak ciągle głos, że "zaszczuli Blidę, zabili Blidę".

[...]

Słupsk to miasto, które jest na czele rewolucji obyczajowej w Polsce, a jego prezydent planuje rozprawić się z dziedzictwem luterańskich Prus i wypomnieć junkrom zbrodnie dokonywane na czarownicach, tylko z jakiegoś powodu mówi o nich per nasi. Tzn. że to nasze państwo, nasze czarownice, a jedna z nich ma już nawet swoje rondo.

W tyle wizji - 1.07.2016

Czytany 6491 razy

Artykuły powiązane

 • Sieroty po ciepłej wodzie Sieroty po ciepłej wodzie

  Roman Dmowski wśród swych bezcennych nauk zawarł i tę, żeby zawsze starać się przypisywać przeciwnikowi godziwe, a co najmniej racjonalne motywy postępowania, i żeby starać się na każdą sytuację spojrzeć jego oczami próbując zrozumieć, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej i ku czemu dąży.

 • Glątwa Glątwa

  Z każdym kolejnym tygodniem coraz bardziej mi wstyd informować Państwa o dominujących w polskiej debacie publicznej – że użyję określenia modnego w czasach mej młodości – „tryndach”. Takie to głupie i żenujące. Właściwie wszystko sprowadza się do tego, że media liberalne, powiązane kapitałowo i personalnie z odstawianym od koryta układem politycznym, który zwykłem nazywać „okrągłostołowym”, starają się co kilka dni urządzić PiS-owi jakiś nowy hejt, w nadziei, że ten wreszcie zadziała. A to – po wypadku drogowym, w którym ranna została premier – że rząd pancernymi limuzynami rozjeżdża na drogach obywateli. A to, że zabrania platformerskim samorządom przyjmowania sierot z Aleppo. A to znowu, że wycina drzewa.

 • "Niemcy, Rosja i kwestia polska" "Niemcy, Rosja i kwestia polska"

  Nie chodzi o to, co Dmowski pisał o tamtym świecie. Chodzi o to, jaką metodą do tego dochodził.

 • Polowanie na czarownice - Chłodnym Okiem Polowanie na czarownice - Chłodnym Okiem

  Katarzynę Zimmermann, o pięknym słowiańskim nazwisku, stracono jako czarownicę w XVIII wieku, co było jednym z ostatnich procesów czarownic na obecnych ziemiach polskich. Pan Robert Biedroń i Gazeta Wyborcza, która się tym zachwyca, nie zauważyli, że w XVIII wieku Słupsk leżał na terytorium pruskim co znaczy, że nie było tam również kościoła katolickiego. Zastanawiam się czy ten "nasz" kraj i "nasza" czarownica wynikają z pewnej petrufikacji wiedzy historycznej czy też może są świadomi, że chodzi o państwo pruskie. Dzisiaj przecież Prusy to nasz wielki brat w zjednoczonej Europie i dlatego trzeba się za niego uderzyć w pierś.

 • Ziemkiewicz o Ruchu Narodowym, Endecji, Kukizie, demokracji, systemie i PiS Ziemkiewicz o Ruchu Narodowym, Endecji, Kukizie, demokracji, systemie i PiS

  Współzakładam Stowarzyszenie Endecja z kolegami, których część jest posłami na Sejm Rzeczpospolitej, ale nie będzie ono pełnić roli partii politycznej. Ci politycy są w konkretnym ugrupowaniu Kukiz15 i tam się realizują politycznie. Natomiast to Stowarzyszenie będzie proponować pewne idee, rozwiązania, projekty ustaw, pomysły, które mam nadzieję klub Kukiz15 będzie podchwytywał i z czasem wypełni się endecką treścią. To jednak zależy od Pawła Kukiza i jego kolegów polityków, a nie ode mnie - mówi Rafał Ziemkiewicz w wywiadzie "W cztery oczy" dla portalu wRealu24.pl.