• "Srebrna" - pułapka, która nie pykła

  Najłatwiej to wyjaśnić przykładem. Wyobraźcie sobie Państwo, że pojawia się u was jakiś daleki powinowaty, przyjaciel znajomych, ktoś, kogo macie powód lubić i uznawać za osobę życzliwą – tym bardziej, że wprowadza go do waszego domu rodzina. Czytaj więcej...
 • Koalicja Obciachu

  Stronnicy "opozycji totalnej" muszą mieć doprawdy niezwykle mocne mięśnie powiek. Czytaj więcej...
 • Polska w pozycji horyzontalnej

  W słowach cenzuralnych nie sposób należycie oddać rozmiarów tej politycznej katastrofy, jaką był antyirański szczyt w Warszawie. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

środa, 29 czerwiec 2016 13:34

Ziemkiewicz na temat brexitu i męczeństwa - W tyle wizji

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W Unii Europejskiej orkiestra jak na Titanicu - gra do końca, a najgłośniej gra sekcja dęta. Wyciekł dokument przygotowany przez dwóch ministrów z Francji i Niemiec, który ma zawierać odpowiedź na leninowskie pytanie: co dalej? Otóż stwierdzili, że skoro narodom europejskim coraz mniej podoba się integracja, to logiczną odpowiedzią na to jest więcej integracji. Czyli żadnych osobnych systemów podatkowych, że Polska ma swoje podatki inne niż w Niemczech i żadnego innego systemu prawnego.

[...]

Jedna rzecz mnie zastanawia. W traktacie unijnym przewidzieli, że Unia Unią, ale jeżeli któreś państwa się chcą bardziej zintegrować, to bardzo proszę. Naprawdę, jeżeli ministrowie Steinmeier z tym niewymawialnym Francuzem tak uważają, to mogą sobie założyć swoje superpaństwo. Wtedy natychmiast zrobi się jedną stolicę gdzieś pomiędzy Berlinem, a Paryżem, dajmy na to w Strasburgu, będzie się mówić franko-niemieckim, zlikwiduje się obie armie i stworzy jedną. Dajcie nam dobry przykład!

[...]

Co się stało dokładnie nikt nie wie. Poszła taka wieść, że Mateusz Kijowski został pobity przez siepaczy pisowskich. Potem tłumaczył, że właściwie go jakiś człowiek na dworcu klepnął w plecy i krzyczał coś w stylu, że "ty mnie tu podsłuchujesz i donosisz". Teraz przychodzi mi do głowy, że to mogła być taka pętla czasu. W całej tej sprawie może Mateusz Kijowski i nie udaje, że jest podbity, natomiast wyszło teraz jaka jest wielka potrzeba męczeństwa. Już jakiś czas temu działaczka KODu mówiła, że potrzebują męczenników swojej sprawy. Był Wojewódzki, który opowiadał, że go oblali kwasem - okazało się, że go nie oblali i nie był to kwas. Kolejny pan Demirski, który twierdził, że pobili go wspólnie kibice Lecha i Legii, co już jest wyjątkową głupotą. Miecugowa też klepnął jakiś człowiek w czaszkę. Jeszcze męczennikiem KODu mógłby być kotek niejakiego Rafalali - dziwoląga co się przebiera za kobietę i ogłosił fantazję ala Demirski-Wojewódzki, że jakiś krótko ostrzyżony patriota w biało-czerwonej opasce przy okrzykach "niech żyje Polska" rzucił kamieniem, wybił mu okno i tym kamieniem zabił mu kota. Niestety tę sprawę od razu sprawdziła policja i okazało się, że żadne okno nie jest wybite, żadnych śladów po kotku nie ma, a pan Rafalala potem tłumaczył, że w pół godziny okno naprawił. Męczeństwo jest najważniejsze.

Ziemkiewicz na temat brexitu - W tyle wizji - 27.06.2016

Czytany 9098 razy

Artykuły powiązane

 • Bezradne literki Bezradne literki

  Niepostrzeżenie przeszła trzecia rocznica powstania Komitetu Obrony Demokracji. Jedyne obchody zwołał Mateusz Kijowski, a jedyny dziennikarz, jaki się na nich pojawił, był z programu "W tyle wizji".

 • Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci

   

 • Multi-kulti zabija Multi-kulti zabija

  Europa Zachodnia nie wie nic o naszej historii, a właśnie tam powinno się ją bardzo uważnie studiować.

 • Nawalony Juncker, wkurzony Trump Nawalony Juncker, wkurzony Trump

  W światowej polityce nie było tak ciekawie od czasów bezpośrednio przed pierwszą wojną światową.

 • Eurobrednie poobiednie Eurobrednie poobiednie

  Zbyt wiele niezależnych od siebie źródeł powtórzyło tę bzdurę, żebym nie zareagował. Ale po kolei: zaczęło się od mojego "ćwierku" na popularnym komunikatorze, gdzie zwięźle i dosadnie zwróciłem uwagę, że jeśli argumentem za okazywaniem posłuszeństwa Komisji Europejskiej mają być unijne fundusze, to te fundusze i tak się już kończą.