Wydrukuj tę stronę
czwartek, 23 czerwiec 2016 12:54

Tajna wizyta - Odkodujmy Polskę

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Odkodujmy Polskę - 23 czerwca Odkodujmy Polskę - 23 czerwca fot. TV Republika

Odkodowujemy Polskę z Radosławem Pyfflem z Centrum Stosunków Polska-Azja, więc już się mogą Państwo domyślać czego będzie dotyczył nasz program. Otóż chodzi o wizytę, która okazała się wizytą tajną dla części mediów, co jest osobną stroną tego wydarzenia. Była w Polsce głowa państwa chińskiego, z czego jedynym newsem jaki ukazał się na ten temat w konkurencyjnej stacji była informacja, że kierowcy są wkurzeni, bo zamknięto jedną z warszawskich ulic. Po co ten prezydent przyjechał, co przywiózł, ani słowa.

[...]

Jeżeli media, których delikatnie mówiąc niecenimy, sprawę przemiliczają, to my siłą rzeczy jesteśmy skłonni uważać, że to była szalenie ważna wizyta. Może rzeczywiście to była tylko taka kurtuazja, strategiczne stosunki, jeździ się po świecie to się różne rzeczy mówi - po prostu dyplomacja.

[...]

Na pewne rzeczy Amerykanie patrzą niechętnie. Przypominam sobie kiedy to Rosja na przełomie XIX i XX wieku zaczęła przebudowywać kolej transsyberyjską, która skróciła połączenie między oceanami i odebrała ogromne pieniądze imperium brytyjskiemu, to stało się jedną z geopolitycznych przyczyn XX Wojny Światowej. Czy Amerykanie będą tak siedzieć z założonymi rękami i patrzeć jak państwo im wrogie, absolutnie niedemokratyczne rośnie w siłę aż w końcu będzie w stanie wygrać z nimi militarnie? Czy może Ameryka będzie coś jednak robić? W związku z tym czy można się jednocześnie zaprzyjaźniać z Chinami, jak się chce być w przyjaźni z USA?

Odkodujmy Polskę - 23.06.2016

Czytany 6881 razy

Artykuły powiązane

 • Dewarzechizacja, czyli przerąbane Dewarzechizacja, czyli przerąbane

  Historia się powtarza, wszelko za każdym razem nieco inaczej. Na przykład, nie ma już „aktywu robotniczego”. A była to ważna instytucja.

 • Nigdy więcej września Nigdy więcej września

  Dnia pierwszego września, pozwólcie, mili Państwo, że daruję sobie komentowanie bieżącej nawalanki między pisem a antypisem i tłumaczenie, że wbrew przekonaniu części mediów istnieje jeszcze życie poza nimi.

 • Demokracja zbydlęcona Demokracja zbydlęcona

  Przykro to pisać, gdy się całe życie było republikaninem, ale demokracja, jaką znamy, kończy się.

 • I ty zostaniesz aferzystą I ty zostaniesz aferzystą

  Mieć do tabloidów pretensje, że szerzą głupotę i agresję, schlebiają niskim instynktom i żyją z poniżania sławnych ludzi w oczach mas, to jakby mieć pretensje do bobrów, że robią szkody w lesie i niszczą piękne, zdrowe drzewa.

 • Świat ustawia nas na pozycji sojuszników Hitlera Świat ustawia nas na pozycji sojuszników Hitlera

  Zdroworozsądkowe stwierdzenie, że przyjęcie przez Becka w kwietniu 1939 roku „gwarancji” brytyjskich było jednym z największych i najtragiczniejszych w skutkach błędów, jakie popełniono w historii, spotyka się z zawziętym wyparciem.