Wydrukuj tę stronę
czwartek, 31 grudzień 2015 12:11

Ziemkiewicz o Wojewódzkim, Hołdysie, Wałęsie i KODzie

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(15 głosów)
Polityczna szafa Sebastiana Kubickiego Polityczna szafa Sebastiana Kubickiego fot. Sebastian Kubicki / YouTube

Rewolucja polega na tym, że masy są niezadowolone i elitę rządzącą odstawiają na bok. W naszym przypadku, masy po 25. latach są niezadowolone z "elity" postnomenklaturowej, która została stworzona przy Okrągłym Stole - mówi Rafał Ziemkiewicz w programie Sebastiana Kubickiego.

[...]

Kaczyńskiego to można o różne rzeczy oskarżać, ale na pewno nie o to, że mu jest blisko do Moskwy. Ja wręcz uważam, że w PiSie jest taka obsesja czy dintojra, której ofiarą padł np. Marian Szołucha - bardzo ciekawy ekonomista, który miał być w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Potem w tzw. pisowskich mediach pojawiły się informacje, że jest on 'putinowcem', ponieważ nie przejawia entuzjazmu wobec Majdanu i przemian na Ukrainie. Teraz za pewne jego miejsce zajmie jakiś głupek partyjny, co moim zdaniem świadczy właśnie o 'antyputinizmie'.

[...]

Wielkim błędem formacji tzw. zakodowanej jest wg mnie to, że od razu wytoczyli największe armaty, być może w przekonaniu, że trzeba działać szybko. Myśleli, że jak minie parę miesięcy, to trybunał, prokuratury i media publiczne znajdą się już w pełni pod kontrolą PiSu. Proszę jednak zauważyć, że cały histeryczny dyskurs o tym, że w Polsce ginie demokracja, pojawił się przed nocną konwalidacją i zanim poseł Piotrowicz wyszedł i zaproponował, że nie tylko dwóch sędziów, których Platforma wybrała nielegalnie, ale i wszystkich pięciu unieważnić i skorzystać z okazji, że jak oni zrobili chamówę, to i my zrobimy. Tego dnia już posłowie Platformy przyszli robić happening w Sejmie z flagami unijnymi. Wtedy dowodem na to, że demokracja w Polsce ginie było to, że Beata Szydło nie miała ze sobą tejże flagi.

"Polityczna szafa" z udziałem Rafała Ziemkiewicza

Czytany 18439 razy

Artykuły powiązane

 • Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz. 

 • Mściciele w togach Mściciele w togach

  Tomasz Lis nie zawsze był tym elegancikiem w drogich garniturach, którego znacie państwo z telewizji. 

 • I ty zostaniesz antysemitą I ty zostaniesz antysemitą

  Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś o Marcu 1968 od muzeum "Polin" - a obawiam się, że wśród nie znających miejscowych stosunków, naiwnych cudzoziemców, sporo takich jest - dowie się czegoś takiego: Polacy, antysemici od urodzenia, nienawidzą w swoim kraju "obcych".

 • Równia pochyła demokracji Równia pochyła demokracji

  Demokracja w Polsce jest zagrożona! - powtarza od lat opozycja, która sama siebie nazwała "totalną" (skądinąd, wedle wszystkich reguł marketingu politycznego - samobójczo). Nie tylko usiłuje przekonać co do tego Polaków, ale też jeździ ze swym odkryciem nim za granicę i namawia, kogo tylko może, by możliwie głośno Polskę za łamanie demokracji potępił. 

 • Demokracja zbydlęcona Demokracja zbydlęcona

  Przykro to pisać, gdy się całe życie było republikaninem, ale demokracja, jaką znamy, kończy się.