• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

środa, 30 wrzesień 2015 15:30

Newsletter nr. 1

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rafał A. Ziemkiewicz Rafał A. Ziemkiewicz uziemkiewicza.pl

Szanowni! Witam i serdecznie dziękuję za subskrypcję newsletteru strony uziemkiewicza.pl. Ta strona jest po to, aby zebrać w jednym miejscu wszystkie przejawy mojej aktywności w prasie, na rynku księgarskim, w mediach elektronicznych i internecie, a także poinformować o spotkaniach i innych imprezach z moim udziałem. Przenoszę tu także swój blog, który w różnych okresach czasu pojawiał się tu i tam i znikał.

Mam zamiar nadać mu nieco inną formułę od tekstów umieszczanych w czasopismach i na portalach, z którymi współpracuję, nieco bardziej osobistą, służącą dzieleniu się na bieżąco różnymi refleksjami, szczególnie na te tematy, które z różnych względów do wspomnianych tekstów się nie załapały. Blog służy mi też czasem wypowiedzeniu się – mimo wszystko – na tematy, na które akurat żaden z pracodawców akurat nie miał ochoty zamówić u mnie komentarza, a ja jednak chce swoje zdanie publicznie ogłosić. To dla mnie ważne. Wszyscy liczymy na to, że po 25 października w Polsce zmieni się na lepsze, jest też na to liczę, ale wcale nie jestem pewien, czy jednych kłopotów nie zastąpią inne. Kontakt blogowy pomoże nam – gdyby co – znosić je razem i zrozumieć, co się dzieje, gdy tylko się zacznie dziać, a nie jak zwykle poniewczasie.

Część z moich aktywności ma charakter stały. W każdy poniedziałek ukazuje się nowy numer „Do Rzeczy” a w nim mój dłuższy artykuł, który nie trafia do sieci, a także krótki felieton z cyklu „Pływanie w Kisielu”, który na stronę dorzeczy.pl trafia zwykle w środę. Także w poniedziałek rano wraz z Piotrem Goćkiem podsumowujemy bieżące wydarzenia w „Chłodnym Okiem” w Telewizji Republika. Po raz drugi w tygodniu pojawiam się w tej audycji w poranek piątkowy. Telewizja Republika umieszcza „Chłodnym Okiem” w sieci czasem zaraz po audycji, czasem dopiero nazajutrz, niezwłocznie po tym znajdzie się ono na naszej stronie.

W czwartek wieczorem prowadzę audycję „Plusy Dodatnie, Plusy Ujemne” w Radiu Plus – można jej słuchać na bieżąco na stronie radia, zapis, który pojawia się zwykle następnego dnia, umieszczamy na stronie. W piątek ukazuje się mój cotygodniowy felieton „Myśli Nowoczesnego Endeka” na portalu interia.pl. w sobotę „Subotnik” na stronie dorzeczy.pl, w niedzielę o 10.20 jest premiera „Saloniku politycznego” Republiki (do sieci trafia podobnie jak „Chłodne Oko”), także w niedzielę trafia do internetu mój felieton z weekendowego wydania chicagowskiego „Dziennika Związkowego”.

Do tego nieregularnie występuję i komentuję korzystając z zaproszeń różnych mediów. Kto będzie zaglądać na stronę uziemkiewicza.pl niczego nie przegapi.

Zapowiedzi spotkań na razie na stronie nie ma, z prostej przyczyny – chwilowo nie ruszam się z Warszawy. Ale gdy ten moment przyjdzie, wszystko będzie wiadomo z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pojawią się też na stronie wszystkie recenzje moich książek i innego rodzaju ślady mej zawodowej aktywności.

Last but not least – archiwum. Nazbierało się sporo wywiadów i innych publikacji, które wydają mi się ważne i dla zainteresowanych ciekawe, będziemy je tutaj sukcesywnie zbierać ku pamięci i trochę też na dowód, że Ziemkiewiczowi zdarzało się mylić czy stawiać nietrafne prognozy (choć było i wiele trafnych, co można będzie sprawdzić) ale nigdy nie zdarzyło mu się zmieniać zdania na zawołanie, ustawiać z prądem, szukać koniunktury i „załapywać się”.

Uziemkiewicza.pl brzmi trochę jak nazwa gospody. Jak wie każdy miłośnik fantastyki, porządna fabuła zawsze się zaczyna w gospodzie. Piwa czy grzanego wina niestety postawić nie mogę, nie będzie też, przynajmniej na razie, urodziwych szynkareczek, ale już co do pokazu solidnej bijatyki od czasu do czasu powinni być goście usatysfakcjonowani. No i przede wszystkim – nikt z góry nie wie co, ale coś ciekawego się tu zaczyna.

Zapraszam  

 

Czytany 7034 razy

Artykuły powiązane

 • Plusy i minusy zwycięstwa PiS-u Plusy i minusy zwycięstwa PiS-u

  Rafał Ziemkiewicz jest zdania, że PO przegrała, bo PiS potrafiło się zmienić, a Platforma nie. Stratedzy kampanii PO w swoim zaślepieniu nie potrafili dostrzec że brną w ślepą uliczkę. - Ciągle tkwili w tym dyskursie wojny polsko-polskiej, straszenia, że średniowiecze - mówi. Przebrała się miara, ale to nie jest jeszcze rewolucja. To nie tak że narodowi opadły łuski z oczu i teraz powstanie - jak by tego oczekiwała Joanna Lichocka.

 • Rafał Ziemkiewicz: Macierewicz poradzi sobie z gangsterami Rafał Ziemkiewicz: Macierewicz poradzi sobie z gangsterami

  Do czego nadaje się Antoni Macierewicz i czy da się przewidzieć przyszłość Ruchu Pawła Kukiza w sejmie? Jak zareaguje Platforma Obywatelska i czy pójdzie ścieżką Gazety Wyborczej? Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z Przemysławem Harczukiem komentuje doniesienia medialne w sprawie rządu Prawa i Sprawiedliwości.

 • Partia okrągłego stołu stała się partią starych dziadów bez potomstwa Partia okrągłego stołu stała się partią starych dziadów bez potomstwa

  51, 6 proc. to bardzo duża frekwencja, która łamie stereotyp, że Polakom wszystko "wisi" – powiedział w "Chłodnym Oku" Rafał Ziemkiewicz.

 • Komu i po co cisza wyborcza? Komu i po co cisza wyborcza?

  Ciszę wyborczą trzeba zlikwidować.

 • Kim jest idiota? Kim jest idiota?

  Nie żyjemy jedynie codzienną gonitwą za politycznym newsem trzeba spojrzeć szerzej, zagłębić się w szczegóły. Ziemkiewicz o Tusku i Henryku Jabłońskim o związkach PRL z czasem obecnym. Prawdopodobnych przyczynach upadku Platwofrmy obywatelskiej i za co Niemcy wsadzali do więzienia w latach 70. Wywiad Bogdana Zalewskiego z Rafałem Ziemkiewiczem.

Więcej w tej kategorii: Newsletter nr 2 »