• Przegniła Brytania

  Ponieważ wokół sprawy narosło sporo nieporozumień, muszę je wyjaśnić. A ponieważ wszystko zaczęło się od felietonu zamieszczonego tutaj, na interia.pl, muszę uczynić to właśnie w tym miejscu. Mowa o moim wyjeździe do Wielkiej Brytanii w ostatni weekend, który tym razem nie doszedł do skutku. Czytaj więcej...
 • Zmierzch bożków

  Zawsze tak jest, że kiedy mi się wydaje, iż "totalna opozycja" doszła już do ostatnich granic błazenady i dalej po prostu już się nie da - pokazuje mi ona, jak bardzo jej nie doceniam.  Czytaj więcej...
 • Jaro wszechmocny (ostatni Subotnik)

  Trudno o głupszy zarzut wobec polityka, niż ten, że „dzieli społeczeństwo”. Dzielenie ogółu na grupy docelowe jest podstawą politycznej technologii – podobnie zresztą, jak sztuki reklamy i marketingu. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

poniedziałek, 18 lipiec 2016 15:47

Polacy głupszego sortu

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

„KOD stracił urok świeżości”, powiedział profesor Kik i jest to najdelikatniejsze z określeń, którymi można podsumować bieżący stan tego projektu. Sam Mateusz Kijowski lata po zaprzyjaźnionych mediach i opowiada o tym, że pisowcy za nim chodzą, podsłuchują, i że Kaczyński zamierza go aresztować – i że wie o tym z pewnych źródeł, których nie może ujawnić, ale może powiedzieć, że od służb.

[...]

Kijowskiego wsadzić do pudła może co najwyżej była żona. Fakt, wielu alimenciarzy siedzi za mniejsze zaległości, niż ma lider KOD-u. Może zresztą dowiedział się, że „była” straciła cierpliwość i wystosowała stosowny wniosek, i właśnie tą kampanią opowieści o pisowskich prześladowaniach chce się bronić? Jak ten Gaweł z Białegostoku, antyfaszysta-oszust, który właśnie dostał cztery lata bez zawiasów za wyłudzenia i robi wrzask, że to niby zemsta za jego antyfaszystowską działalność? (okradanie Fundacji Batorego działalnością antyfaszystowską – to nawet smakowite). Teoretycznie możliwe, ale Kijowskiego o taki spryt nie podejrzewam.

[...]

Tymczasem obiecywane na wiosnę miliony zwolenników demokracji, czy nawet te dziesiątki tysięcy, które się udawało zwołać wcześniej, topnieją do żałosnej garstki. Na kontrmanifestację przeciwko ostatniemu marszowi smoleńskiemu, na którą wzywał i którą publicznie obiecywał poprowadzić Władysław Frasyniuk, stawiło się dokładnie dziewięciu kodomitów. Fakt, że z ogromnymi płachtami, które rozwiesili na wyznaczonym dla nich przez policję odgrodzonym miejscu, na tyle wielkim, że pomiędzy transparentami trudno było ich samych wypatrzeć. Frasyniuk w każdym razie się nie zjawił.

[...]

Równie niewielu zwolenników odpowiedziało na apel „Wyborczej”, by w rocznicę śmierci Bronisława Geremka spotkać się przy jego grobie. Kolejna „nowa świecka tradycja” okazała się równie mało chwytliwa, jak „toast wolności”. No, a już kompletną klapą okazał się pomysł urządzenia wielkiego protestu w Warszawie podczas szczytu NATO, pod pozorem nadania imienia „skwerowi” Martina Luthera Kinga (biorę w cudzysłów, bo takim skwerem może być każdy trawnik lub zatoczka parkingowa). Komuś, kto to wymyślił, wydawało się zapewne, że uda się tym sprytnym połączeniem ceremonii kingowskiej z antypisowskim wiecem ściągnąć Obamę, albo przynajmniej jego przedstawiciela, bodaj prezydenckiego pucybuta, który by odczytał jakiś list, czy ogólnikowo pozdrowił – w każdym razie, nieszczęsny pastor King miał zszyć jakoś „walkę o demokrację” prowadzoną przez KOD i jego codzienny biuletyn z Wielkim Bratem zza Oceanu.

Czytaj Subotnik Ziemkiewicza: Polacy głupszego sortu

Czytany 7341 razy

Artykuły powiązane

 • Elita totalna Elita totalna

  W świątecznym nastroju zbiera się ludziom na nadmierną szczerość – co w sercu, to na widelcu.

 • Poświąteczny skurcz elit Poświąteczny skurcz elit

  Krzysztof Łoziński, lider KOD, zechciał wreszcie wyartykułować jasno to, co od dawna powtarza się w deklaracjach, apelach i jeremiadach obrońców Konstytucji i Wolności, ale dotąd zawsze "implicite", nie wprost.

 • To się dzieje To się dzieje

  Państwo mają prawo mi nie wierzyć. Sam czasem myślę: nie, to się nie dzieje. To niemożliwe. Zawsze żyliśmy w „najweselszym baraku w obozie socjalistycznym”, zawsze sprawy publiczne miały tendencję do stania na głowie – ale aż tak?

 • Akcja arogancja Akcja arogancja

  Nad sejmowymi pracami coraz wyraźniej unosi się duch Stefana Niesiołowskiego, z jego butnym „wygrajcie wybory, to sobie przegłosujecie co będziecie chcieli”. Te słowa padły w czasach, gdy wybory wygrywała sitwa pana Niesiołowskiego i wydawało się jej – ba, było tego pewna – że tak pozostanie już zawsze. Wyborcy pokarali ją za tę butę bardzo surowo.

 • "Kultura Niepodległa": marny tekst i błędy obsadowe "Kultura Niepodległa": marny tekst i błędy obsadowe

  ​Z kilkutygodniowym, wakacyjnym opóźnieniem zapoznałem się z manifestem ruchu "Kultura Niepodległa". Pierwsze, co mi się rzuca w oczy, to że reżyser, ktokolwiek nim jest, mówiąc językiem teatralnym - źle obsadził.