• Nawalony Juncker, wkurzony Trump

  W światowej polityce nie było tak ciekawie od czasów bezpośrednio przed pierwszą wojną światową. Czytaj więcej...
 • Nie płaczę po Gersdorf

  Pewien zagraniczny dziennikarz, wyraźnie zdziwiony, że nie uważam skrócenia kadencji prezes Gersdorf za żadne horrendum i nie zamierzam się nigdzie kłaść Rejtanem w jej obronie, zapytał mnie, czy naprawdę się nie obawiam, że Sąd Najwyższy i inni sędziowie mogą po reformie orzekać niesprawiedliwie, niezgodnie z prawem i pod dyktando polityków. Czytaj więcej...
 • A więc klęska

  Gazety izraelskie, w przeciwieństwie do polskich, nie mają wątpliwości, jak ocenić naszą ekspresową rejteradę z ustawy „antydefamacyjnej” (Sejm, Senat i podpis prezydenta w 9 godzin – takiej legislacyjnego rekordu jeszcze nie było!). Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

poniedziałek, 08 luty 2016 11:16

Szkoda Rydzyka dla dwudziestu milionów

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Najpierw GW, TVN czy inne Radio Zet wymyśla bulwersującego niusa, dajmy na to, „PiS chce pomścić zamach w Smoleńsku”, potem idzie na jakąkolwiek konferencję prasową dowolnego pisowskiego ministra, względnie zaprasza go do siebie, i pyta ni w pięć ni w dziewięć, czy w Smoleńsku był zamach.

Pisowiec rzadko ma tyle refleksu, co minister Macierewicz, który (niech to będzie wzorem dla innych) zapytany przez bodajże TVN podczas konferencji o obronie przeciwlotniczej o obniżenie przez Standard & Poor’s ratingu polskiego długu odpowiedział, że wedle jego najlepszej wiedzy na obronę przeciwlotniczą nie będzie to miało wpływu. Pisowcy to w większości pogrobowcy dawnej inteligencji, a inteligent z zasady musi mieć coś do powiedzenia na każdy temat, inaczej wstyd

Domagam się od nowego rządu, żeby obciął zdecydowanie subwencje na „walkę z homofobią”, studia „genderowe” i inne lewackie głupstwa, ale żeby uzyskanych środków broń Boże nie przeznaczał prawem „sprawiedliwości dziejowej” na wspieranie przedsięwzięć prawicowych.

Żyję już wystarczająco długo, by rozumieć, że idealnego wolnego rynku zbudować się nie da – ale jednak można się starać do ideału zbliżyć. Wydatki reklamowe dziwacznych komercyjno-państwowych tworów jakim są spółki Skarbu Państwa trudno poddać rygorom, ale na przykład zasada, iż organom administracji państwowej nie wolno – NIE WOLNO, i już – wykupywać żadnych komunikatów, ogłoszeń ani reklam w mediach powinno zostać wprowadzona natychmiast.

Nie żałuję Ojcu Rydzykowi tych dwudziestu milionów – odwrotnie, żałuję jego dorobku i nie chciałbym, żeby temu wszystkiemu, co zdołał zbudować, państwowe futrowanie zaszkodziło.

Szkoda Rydzyka dla dwudziestu milionów - subotnik

Czytany 4367 razy

Artykuły powiązane

 • Taki był tydzień - Sobala, Semka, Ziemkiewicz Taki był tydzień - Sobala, Semka, Ziemkiewicz

  Gdyby ktoś na poważnie pomyślał o bojkocie niemieckich produktów, to mogłoby to uderzyć w kilka tamtejszych korporacji, które zmuszone by były zwrócić się do własnego rządu, żeby się od nas odstosunkował. Faktem jest, iż niemieccy politycy, zwłaszcza lewicowi, działają w silnym poczuciu bezpieczeństwa, że Polskę można kopać i nic im za to nie grozi. Nie obrażą się też sami Polacy - mówi Rafał Ziemkiewicz w programie "Taki był tydzień".

 • Latające kluby Gazety Wyborczej Latające kluby Gazety Wyborczej

  Kluby Gazety Wyborczej, Rodziny Radia Tok FM i uliczne obchody miesięcznic zamachu na Trybunał Stanu.