• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

piątek, 28 wrzesień 2018 13:26

Nieważkie zwycięstwo kapitana Schettyno Wyróżniony

Napisane przez RAZ / red
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Nieważkie zwycięstwo kapitana Schettyno fot. Wikipedia.org

Wyroki sądowe to w ogóle w Polsce loteria. 

(...)

Ale wyroki sądowe "w trybie wyborczym", kiedy to na rozpoznanie sprawy i orzeczenie ma sąd tylko 24 godziny, czyli, realnie, orzeka "z bomby", to już loteria do kwadratu Click to Tweet

(...)

Skutecznie i poglądowo ośmieszył "tryb wyborczy" Korwin-Mikke parę lat temu: złożył jednego dnia w czterech sądach, w czterech dużych miastach, cztery identyczne pozwy - i następnego dnia dostał z nich cztery zupełnie inne wyroki. Nawet nie dwa na tak, dwa na nie, tylko każdy zupełnie inny, od Sasa do Lasa.

Pewnie nie wszyscy tę akcję Korwina pamiętają, ale ogólne odczucie jest, jak sądzę, takie, że mało kto do wyborczych procesów przywiązuje uwagę.

(...)

To zresztą chwyt stosowany przez polityczną mętownię bardzo chętnie - przypomnijmy choćby, jak w piątek przed wyborami prezydenckimi 2015 TVN24 zmyślił "zamach na Komorowskiego". 

(...)

Tak czy owak, wprowadzony siedem lat temu "tryb wyborczy" stosowaniu takich brudnych chwytów, jak zresztą wynika z podanych przykładów, nie zapobiegł - a to, wracając do wątku, także przez samych polityków, którzy zaczęli pozywać się w nim bez opamiętania, stosując przy tym nader szeroką interpretację zawartych w przepisie pojęć "agitacja wyborcza" i "kłamstwo". 

(...)

"Zwycięstwo", o którym trąbi od dwóch dni totalna opozycja, oparte jest na podobnej interpretacji.  Przypomnę, premier Morawiecki, przemawiając na spotkaniu z mieszkańcami odwiedzanej miejscowości (a więc, w sensie ścisłym, nie prowadząc agitacji wyborczej, choć oczywiście w sensie szerokim każda wypowiedź polityka partii startującej w wyborach o innej partii startującej w wyborach agitacją jest), powiedział, że PO osiem lat obiecywała drogi i mosty, a tych "dróg i mostów nie było".

Kłamstwo? Dokładnie takie samo jak "PiS wziął miliony, a wszystko drożeje" czy inne billboardowe hasła czy to PO, czy innych partii.

(...)

Tyle, że w przeciwieństwie do mającego w sondażach dużą przewagę i tym samym spokojniejszego PiS, PO miota się, nie mogąc znaleźć drogi dotarcia do serc wyborców.

(...)

Moim skromnym zdaniem - pomoże jej ten "dowód", jak przysłowiowemu umarłemu kadzidło. Do tej części opinii publicznej, która w ogóle zwraca na takie "newsy" uwagę - a jest to po pierwsze mniejszość, po drugie, większość tej mniejszości stanowią ludzie od dawna i mocno politycznie zdeklarowani, którzy i tak zdania nie zmienią - jeśli w ogóle coś dotarło, to przede wszystkim przekaz, że są sądy "pisowskie", i są "platformerskie".

(...)

Nie twierdzę, że sędziowie Sądu Apelacyjnego przestraszyli się "zapisania i zapamiętania" przez Schetynę, ale oni z kolei dwakroć orzekli po myśli PO - za drugim razem nakazując premierowi "sprostowanie".

(...)

No i co z tego wszystkiego wynika?

"Nic właśnie", by zacytować powiedzonko ze starych radiowych dialogów śp. Marii Czubaszek.

(...)

Najgorzej oczywiście wychodzi na tym wymiar sprawiedliwości, bo sprzeczne wyroki wyglądają już nawet nie na loterię, ale wprost na przejaw politycznej dyspozycyjności sędziów.

(...)

A PO i Schetyna nie zyskują nic. Istota sprawy w tym, że przyjęta w ślad za środowiskiem, które zwę michnikowszczyznę, strategia "udowadniajmy, że jesteśmy moralnie lepsi od PiS" wiedzie donikąd.


(...)

Schetyna i jego dwory, ten polityczny i ten medialny, zamiast sięgać tam, gdzie jest coś do zdobycia, marnują energię i czas antenowy swych przekaziorów na udowadnianie, że "Morawiecki kłamie".

(...)

Na miejscu "kapitana Schettyno" wcale bym nie był taki pewien, że zdoła za miesiąc obronić choćby połowę województw.

Cały felieton do przeczytania na fakty.interia.pl.

Czytany 1564 razy

Artykuły powiązane

 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym.

 • Europa nas ocali Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może.

 • ACTA oszustwa ACTA oszustwa

  Z taką opozycją PiS nie straci władzy nigdy. 

 • "Srebrna" - pułapka, która nie pykła "Srebrna" - pułapka, która nie pykła

  Najłatwiej to wyjaśnić przykładem. Wyobraźcie sobie Państwo, że pojawia się u was jakiś daleki powinowaty, przyjaciel znajomych, ktoś, kogo macie powód lubić i uznawać za osobę życzliwą – tym bardziej, że wprowadza go do waszego domu rodzina.

 • Koalicja Obciachu Koalicja Obciachu

  Stronnicy "opozycji totalnej" muszą mieć doprawdy niezwykle mocne mięśnie powiek.