• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

piątek, 24 sierpień 2018 12:08

Delegalizacja ONR? Możecie im nakukać Wyróżniony

Napisane przez RAZ / red
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Delegalizacja ONR? Możecie im nakukać fot. Wikipedia.org

Temat "delegalizowania ONR" wraca jak bumerang, albo jak swego czasu "stawianie Ziobry i Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu" za rzekome doprowadzenie do śmierci byłej minister Blidy. 

(...)

W istocie jedyne "coś", które zrobić mogli, to rzeczonym Ziobrze i Kaczyńskiemu, z przeproszeniem, skoczyć na puklerz.

Prawidłowość akcji zatrzymania byłej minister i zasadność postawienia jej zarzutów potwierdziło pięć niezależnych od siebie procesów sądowych, poświęconych różnym aspektom tej sprawy, a także, pośrednio, komisja sejmowa posła Kalisza, która jako jedyny zarzut potrafiła politykom PiS postawić utworzenie do walki z mafią węglową "zespołu międzyresortowego" - albowiem, jak bystrze zauważył pan Kalisz, konstytucja takich zespołów nie przewiduje.

(...)

Dziś PO i jej przystawki skiepściły się na tyle, że do liderów Zjednoczonej Prawicy nawet nie mają co szurać - wybór na nowy cel ich ataków Obozu Narodowo-Radykalnego wydaje się więc racjonalnym dostosowaniem zamiarów do posiadanych sił. ONR to organizacja dość prężna, ale niewielka, choć uporczywe skupienie na niej uwagi wpływowych mediów i polityków formacji do niedawna rządzącej sprzyja oczywiście jej szybkiemu rozrostowi. 

(...)

Sprawa ma kilka poziomów. O pierwszym i podstawowym nie będę tu wiele pisał, bo zrobiłem to raptem dwa tygodnie temu w felietonie "Faszyzm urojony".

(...)

Odłóżmy jednak na bok naszą historię, opluwaną przez neo-targowicę, i spójrzmy na sprawę pragmatycznie.

Otóż gdyby nawet - załóżmy - współcześnie działająca organizacja odwołująca się do tradycji przedwojennego ONR była taka, jak ją malują michnikopodobne media (choć, rzecz charakterystyczna, jej wrogowie nie potrafią podać żadnego konkretnego powodu postulowanej delegalizacji - poza subiektywnymi opiniami i zdjęciami skinheadów sprzed ponad dwudziestu lat), gdyby, jednym słowem, nie szło o ONR, ale coś pokroju NOP-u czy "Falangi", to - tak na poważnie - jaki ta delegalizacja miałaby mieć sens? Po co? No?

Zapytam: czy któryś z polityków i autorytetów "totalnej opozycji", tak przecież zakochanych we wszystkim co niemieckie zadał sobie pytanie: a dlaczego Niemcy nie zdelegalizowali u siebie neonazistów, dlaczego działają oni i paradują w rocznicę śmierci Hessa zupełnie legalnie i pod ochroną policji?

Z sympatii dla nazistowskich idei? Nie, w najmniejszym stopniu.

Po prostu rozsądek podpowiada, że lepiej mieć radykałów legalnych, a więc zmuszonych w jakiś sposób się temperować i poddanych jakiejś kontroli - niż spychać ich do podziemia.

(...)

Nie ma żadnego pomysłu na Polskę, niczego do zaproponowania, wpadka goni wpadkę, a prowizorka, klejona skoczem, prowizorkę? To straszmy faszyzmem i nadymajmy się, jak to z faszyzmem wygramy. Click to Tweet

(...)

Niektórzy pisowcy rzeczywiście wykazali się głupotą i przerażeni, że zaraz takie oskarżenia padną, sami zaczęli deklarować, że oni też ONR chcą zdelegalizować - choć tak samo jak i PO nie potrafią podać żadnego ku temu powodu. 

(...)

Generalnie jednak prorokuję, że "antyfaszystowskie" wzmożenie PO i lewicy, i agresja konkretnie przeciwko ONR, źle się dla nich skończy.

(...)

Nie życzę "totalnej opozycji" dobrze, ale jako katolik (kiepski, ale się staram) mam obowiązek błądzących napominać. Więc napominam. Na moim podwórku używało się w takich sytuacjach rubasznego powiedzonka, którego nie zacytuję w całości, ale zaczynało się od słów: "nie strasz, nie strasz, bo..." Resztę niech sobie pan Schetyna z panem Trzaskowskim wyguglają.

Cały felieton do przeczytania na fakty.interia.pl.

 

Czytany 1604 razy

Artykuły powiązane

 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym.

 • Europa nas ocali Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może.

 • ACTA oszustwa ACTA oszustwa

  Z taką opozycją PiS nie straci władzy nigdy. 

 • "Srebrna" - pułapka, która nie pykła "Srebrna" - pułapka, która nie pykła

  Najłatwiej to wyjaśnić przykładem. Wyobraźcie sobie Państwo, że pojawia się u was jakiś daleki powinowaty, przyjaciel znajomych, ktoś, kogo macie powód lubić i uznawać za osobę życzliwą – tym bardziej, że wprowadza go do waszego domu rodzina.

 • Koalicja Obciachu Koalicja Obciachu

  Stronnicy "opozycji totalnej" muszą mieć doprawdy niezwykle mocne mięśnie powiek.