• Wojna frustratów

  Dziennikarskim półświatkiem wstrząsnęło nieprzedłużenie przez tygodnik "Polityka" umowy o pracę z Rafałem Wosiem - czyli jego, mówiąc prościej, wylanie z pracy.  Czytaj więcej...
 • Klucz do Schetyny

  To, że częściej piszę tu o opozycji niż o władzy, ma bardzo prostą przyczynę: z punktu widzenia publicysty, felietonisty, opozycja jest ciekawsza. Czytaj więcej...
 • Symetrystę goń, goń, goń

  Po trzech latach rządów PiS ich najgorszą stroną nadal pozostaje opozycja. Nic nie zrozumiała, niczego się nie nauczyła i niczego nie zapomniała. Dramat, rozpacz, czarna mogiła. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 17 sierpień 2018 16:03

Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci Wyróżniony

Napisane przez RAZ / red
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(28 głosów)
Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci fot. Wikipedia.org

 

(...)

I wiecie, Państwo, co? Jakoś sobie tego wyobrazić nie mogę.

(...)

Powiedzieć, że "opozycja totalna" zagoniła się w kozi róg, to nic nie powiedzieć.

(...)

Właściwie, "opozycja totalna" doszła w ten sposób do ściany. Jedyne, co jeszcze ewentualnie może zrobić, by pójść w wybranym kierunku dalej, to przejechać się złośliwie i brutalnie po polskich "Grażynach", które przywiozły złote medale z mistrzostw w Berlinie, tudzież innych "pisowskich" medalistach - początki zostały zrobione falą głosów "przestrzegających" przed piłkarskimi mistrzostwami świata, że ewentualne sukcesy naszej drużyny "umocnią reżim".

(...)

Krótko: obchody zarówno Powstania, jak Westerplatte i Bitwy Warszawskiej, angażują emocjonalnie rzesze ludzi na co dzień o polityce nie myślących, starających się puszczać mimo uszu codzienną naparzankę między PO a PiS. Próbując ich do tej naparzanki wciągnąć i jednocześnie wyszydzić ich patriotyczne uczucia, ośmieszyć je, wmówić, że są - cokolwiek to znaczy - "pisowskie", opozycja pogrąża się w ich oczach skuteczniej, niż mogłaby ją zdyskredytować jakakolwiek propaganda władzy

(...)

Gdyby nadgryzać to narzędziami politycznej analizy, to wychodzi, że PO postawiła sobie dwa strategiczne cele. 

(...)

Każdy polityk, jak świat długi i szeroki, stara się być jak najmniej kontrowersyjny.

(...)

Tymczasem opozycja obecna woli dumnie rzucać milionom Polaków w twarz, że są ciemnotą i motłochem, wyznającym wartości najgłębiej niesłuszne, i zapowiadać im: czekaj, hołoto, przyjdzie nam z pomocą Europa, i zrobimy z wami porządek!

(...)

To nie jest żadna strategia polityczna. Nawet Schetyna... Ba, nawet Szczerba, Grabiec i Kinga Gajewska nie są aż tak głupi, żeby świadomie przyjąć tak samobójczą strategię.

(...)

To jest instynkt. Instynkt tak przemożny, że żgnięci nim platformersi nawet nie próbują uruchomić mózgu, zastanowić się nad swoją sytuacją. , Click to Tweet

(...)

Politycy umownej tamtej strony są tylko emanacją umysłowości elity III RP, a tej postkolonialna pogarda dla kraju swojego pochodzenia, jego tradycji i wszelkiej swojskości - oikofobii, jak to nazwał prof. Scruton - ulewa się co chwila. "Nieoświecony plebs" profesora Sadurskiego, "kretyni, którym można sprzedać każde g..." Saromonowicza, "chamskie mordy", które nie wiedzą co to "liczba barionowa i mezon" założyciela KOD Krzysztofa Łozińskiego, i w tym wszystkim oni, "oświecona mniejszość" - to drugi założyciel KOD, Walter Chełstowski. Przecież tak to właśnie widzą "autorytety" PO i lewicy, jej działacze i pracownicy jej mediów. Nawet nie próbują tego ukryć.

Zresztą - nie potrafiliby. To w nich silniejsze nawet od żądzy władzy i zemsty. 

Cały artykuł "Opozycja totalna, czyli instynkt śmierci" do przeczytania na fakty.interia.pl.

Czytany 1605 razy

Artykuły powiązane

 • Klucz do Schetyny Klucz do Schetyny

  To, że częściej piszę tu o opozycji niż o władzy, ma bardzo prostą przyczynę: z punktu widzenia publicysty, felietonisty, opozycja jest ciekawsza.

 • Symetrystę goń, goń, goń Symetrystę goń, goń, goń

  Po trzech latach rządów PiS ich najgorszą stroną nadal pozostaje opozycja. Nic nie zrozumiała, niczego się nie nauczyła i niczego nie zapomniała. Dramat, rozpacz, czarna mogiła.

 • Delegalizacja ONR? Możecie im nakukać Delegalizacja ONR? Możecie im nakukać

  Temat "delegalizowania ONR" wraca jak bumerang, albo jak swego czasu "stawianie Ziobry i Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu" za rzekome doprowadzenie do śmierci byłej minister Blidy. 

 • Faszyzm urojony Faszyzm urojony

  "Opozycja totalna" zachowuje się jak… Nawiasem mówiąc, zauważyłem, że coraz częściej twierdzi ona, iż nazywanie jej w taki sposób to "propaganda PiS". Trzeba najwyraźniej przypomnieć, że "totalną" nie nazwał tej opozycji żaden program telewizyjny ani gazeta, tylko jej własny lider, Grzegorz Schetyna.

 • Przewrót pajacowy Przewrót pajacowy

  "Za granicą opowiadam, jaki w Polsce jest ruch oporu, unikalny na skalę światową" - chwali się Onetowi aktywistka organizacji "Strajk kobiet" Marta Lempart.