• Kaczyzacja Platformy, stuszczenie PiS-u

  Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiła w Warszawie PO. I to, akurat, jak raz, 13 grudnia. Wybrać taki właśnie dzień na to, by odebrać warszawskie ulice ludziom takim, jak Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, "Inka" Siedzikówna i Lech Kaczyński, i oddać je ponownie Teodorowi Duraczowi, Leonowi Kruczkowskiemu, "Małemu Frankowi" i Armii Ludowej – to wyjątkowa perwersja. Czytaj więcej...
 • Wszyscy ubabrani

  Nie ma, kurde, kogo szanować. To jest dziś nasz największy problem. Nie ma kogo szanować. Czytaj więcej...
 • Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 02 luty 2018 11:19

A więc wojna Wyróżniony

Napisane przez RAZ / red
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(31 głosów)
A więc wojna Ambasada Izraela w Warszawie fot. Wikipedia

Najważniejsze w tej sprawie nie jest "co", ale "jak". Rząd Izraela - nikt nie próbował nawet temu zaprzeczyć - był od samego początku prac nad nowelizacją ustawy o IPN informowany o niej. 

Pani ambasador Azari, ta sama, która gwałtownie zaatakowała Polskę podczas uroczystości rocznicowych w Auschwitz, osobiście i więcej niż raz rozmawiała o przygotowywanym polskim prawie antydefamacyjnym z ministrem Jakim, przedstawiała mu punkt widzenia swego rządu i jej uwagi zostały uwzględnione.

(...)

Te spotkania i konsultacje miały miejsce prawie rok temu - później już żadnych sygnałów ze strony Izraela nie było.

(...)

Nie dziwi więc szok, niedowierzanie i dezorientacja po stronie polskiej, gdy nagle pani Azari wykorzystała skupienie uwagi wszystkich światowych mediów na Auschwitz, by w ostrych słowach oskarżyć Polskę o współodpowiedzialność za holocaust i potępić próby "zrzucania z siebie" tej odpowiedzialności za pomocą ustawy (nota bene, skopiowanej z prawa izraelskiego).

(...)

Cokolwiek chciał rząd Izraela w ten sposób osiągnąć, jedno jest oczywiste - na pewno nie chodziło mu to, aby polska ustawa coś zawierała albo czegoś nie zawierała, bo to swobodnie mógł osiągnąć wcześniej.

(...)

Teoretycznie istniała jeszcze alternatywa: Polska mogła paść na kolana, przeprosić i wycofać się z ustawy, względnie ją "poprawić". Sądzę, że na to liczono.

(...)

Ale to już, chwalić Boga, zupełnie inna Polska. Oczywiście, izraelski atak ożywił nadzieję w środowisku "totalnych", od dawna marzących o jakimś obcym najeździe, czy co najmniej sankcjach, które pozwolą powrócić przegranym politykom do władzy, a odrzuconym elitom do znaczenia.

(...)

Netanjahu spełnił marzenie pijarowców rządzącej partii - ostatecznie już podzielił polską politykę pomiędzy partię polską i partię antypolską. Przy czym do tej pierwszej oprócz PiS załapał się tylko Kukiz, a do drugiej ochoczo zapisała się cała reszta parlamentu i tych, którym sondaże dają szansę się do niego dostać.

(...)

Naszym problemem jest teraz wygrać tę wojnę, a przynajmniej ponieść w niej jak najmniejsze straty., Click to Tweet

(...)

Wbrew pozorom, perspektywy nie wyglądają źle. Ci, którzy nas atakują, wyrządzają nam szkody wizerunkowe, ale sami tracą na tych atakach pieniądze. Dopóki polski PKB i finanse publiczne mają się dobrze, inwestycje zagraniczne napływają szeroko a optymizm inwestorów i konsumentów nie maleje - damy radę.

Cały artykuł "A więc wojna" do przeczytania na fakty.interia.pl.

Czytany 10124 razy

Artykuły powiązane

 • Czy Izrael jest głupi? Czy Izrael jest głupi?

  Przez wiele lat ulegaliśmy złudzeniu - "mówię, bom smutny i sam pełen winy" - że Izrael ma szlachetną twarz Szewacha Weissa.

 • Polityka symboliczna Polityka symboliczna

  Nowelizacja ustawy o IPN to kolejna już polityczna akcja, przebiegająca według arcypolskiego schematu: najpierw się nadymamy, potrząsamy piąstką i odgrażamy, że z tego, co się słusznie należy, "nikt nam nie weźmie nic", że "nie oddamy ani guzika" - a potem, w zderzeniu z twardą rzeczywistością, tracimy nie tylko wszystkie guziki, ale i całe gacie na dokładkę.

 • Stanowczo nie przepraszam! Stanowczo nie przepraszam!

  Kto pracuje przy czyszczeniu kanałów, musi się przyzwyczaić do smrodu. Kto robi w debacie publicznej – do hejtu. Nie jest on przyjemny, ale na swój sposób pożyteczny, hejterzy pracują w końcu na twoją popularność.

 • Nigdy więcej września Nigdy więcej września

  Dnia pierwszego września, pozwólcie, mili Państwo, że daruję sobie komentowanie bieżącej nawalanki między pisem a antypisem i tłumaczenie, że wbrew przekonaniu części mediów istnieje jeszcze życie poza nimi.

 • Europa której się nie chcę Europa której się nie chcę

  Nie mogę sobie przypomnieć, w którym z zachodnich miast sobie to uświadomiłem po raz pierwszy.