• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

piątek, 26 styczeń 2018 11:34

Europa ślepa, głucha i bezmyślna Wyróżniony

Napisane przez RAZ / red
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(33 głosów)
Europa ślepa, głucha i bezmyślna fot. commons.wikimedia.org

Towarzysz Lenin mawiał: "kapitaliści sami sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy". Proroctwo nie do końca się spełniło: kapitalizm, którego ostateczną śmierć ogłaszał Lenin sto lat temu, wciąż żyje i ma się nieźle, a ZSSR wręcz przeciwnie.

(...)

Nie wyleczyło to w najmniejszym stopniu Zachodu z nawyku ochoczego podkładania się najeźdźcom, gorliwego plecenia sznura na własny kark i z przekonania, że najlepszym sposobem na agresora jest mu ustępować i przymilać się.

(...)

Bo obecne zachowanie Europy wobec inwazji islamskiej jest dokładną powtórką tego, jak ochoczo rozkładała się przed nazizmem i komunizmem, marząc, że uległość i poddanie przyniesie jej upragniony "pokój naszych czasów" a potem powtarzając sobie, że "better red, than dead" - lepiej się poddać czerwonym, niż zostać przez nich zabitym. Wystarczało przecież swego czasu przeczytać dzieła Lenina czy "Mein Kampf" Hitlera.

(...)

Dziś Zachód wmawia sobie, że Islam to religia pokoju, że jego wyznawcy przybywają do Europy po to, by się z nami "zintegrować", podzielają nasze wartości i są z natury tolerancyjni.

(...)

A przecież wystarczyłoby przyjąć do wiadomości elementarne fakty. Miażdżąca większość zalewającej Europę imigracji z krajów islamskich w żaden sposób nie pasuje do wyznaczonych m.in. konwencją ONZ kryteriów "uchodźców". Nie uciekają z krajów, w których toczy się wojna, nic im nie grozi, nie szukają azylu w pierwszym bezpiecznym kraju, nie zamierzają powracać do swego kraju pochodzenia, gdy stanie się to możliwe.

(...)

A przecież wystarczyłoby przeczytać Koran i przyjąć do wiadomości elementarną wiedzę o islamie. To nie jest religia stworzona przez męczennika, jak Chrystus, czy filozofa, jak Budda, czy proroka wyprowadzającego swój lud z niewoli, jak Mojżesz.

(...)

 

Trzeba być skończonym durniem, by szukać symetrii zła między chrześcijaństwem a islamem i mówić, że przecież chrześcijanie też dopuszczają się przemocy i zabijają. Click to Tweet

(...)

Wystarczyłoby posłuchać samych "uchodźców".

(...)

Uchodźcy? Gdybym musiał kiedykolwiek uchodzić przed prześladowaniami czy wojną, uciekałbym do współbraci, rodaków, współwyznawców. To przecież oczywiste. Ale rzekomo "uchodzący" muzułmanie jakoś nie uciekają do krajów muzułmańskich, arabskich, choć tam mają najbliżej, a i dostatek Emiratów Arabskich czy Arabii Saudyjskiej jest legendarny.

(...)

Ale Zachód nie chce wiedzieć. Zachód nie widzi. Zachód nie myśli.

(...)

Należę do tego pokolenia, które chciało, aby Polska, podbita przez sowieckich Hunów, na powrót stała się częścią Zachodu. Ale to było w innej epoce. W tej obecnej mogę tylko przypomnieć słowa z ballady Kaczmarskego - "są ludy, co dojrzały do śmierci, z rąk ludów niedojrzałych do życia". I mieć nadzieję, że w przeciwieństwie do Niemców, Anglików, Francuzów czy Szwedów, my jeszcze takim "dojrzałym" ludem nie jesteśmy.

Cały artykuł "Europa ślepa, głucha i bezmyślna" do przeczytania na fakty.interia.pl.

Czytany 4550 razy

Artykuły powiązane

 • Supermarket Europa Supermarket Europa

  Gdyby Jan Kochanowski miał okazje pisać o naszym członkostwie w Unii Europejskiej, pewnie by użył frazy – „nowe przysłowie Polak sobie kupi – że i przed akcesją, i po akcesji głupi”. 

 • Europa której się nie chcę Europa której się nie chcę

  Nie mogę sobie przypomnieć, w którym z zachodnich miast sobie to uświadomiłem po raz pierwszy.

 • Monsieur Mniejsze Zło Monsieur Mniejsze Zło

  (...)  Francja jest przeżarta lewicą w dużo większym stopniu niż wspomniane kraje, i jej postępactwo jest jeszcze bardziej niż gdzie indziej sfanatyzowane.

 • Polityka niższości, wyższości i prędkości Polityka niższości, wyższości i prędkości

  O Unii Europejskiej słyszymy w mediach głównie kompletne bzdury, które nijak się mają do rzeczywistości i obliczone są na szarpanie emocjami (bo też, właściwie, dlaczego akurat ten temat miał być wyjątkiem?). Jedną z takich „modnych bzdur” jest rzekoma groza, że oto powstanie „unia dwóch prędkości”, i w tej „unii dwóch prędkości” my znajdziemy się w „prędkości” wolniejszej.

 • Getto Zandbergowszczyzny Getto Zandbergowszczyzny

  Obóz Narodowo Radykalny to nie jest moja bajka – uważam, że Polska potrzebuje dziś tradycji starej endecji, tej od Popławskiego i Dmowskiego, a nie tradycji ruchów radykalnych z lat trzydziestych, które były skutkiem zatrucia młodych narodowców piłsudczyzną i podziwem dla skuteczności prowadzonej przez nią polityki pięści i represji; słowem – były taką postsanacją, czy raczej sanacją ma odwrót. Gdy jednak jakiś – w najlepszym wypadku – osioł, który historii własnego kraju uczył się od już nawet nie od Michnika, ale od Urbana, wyciera sobie ONR-em gębę jako „nazizmem”, to trudno nie reagować. A z literek ONR uczyniono w dyskursie salonu jakiś polski odpowiednik NSDAP i kto tylko chce uchodzić za „człowieka wykształconego i na pewnym poziomie”, wyciera sobie nimi gębę bez pomiłu.

Więcej w tej kategorii: « Eurobrednie poobiednie A więc wojna »