• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

piątek, 10 listopad 2017 10:44

Stop wariatom futerkowym Wyróżniony

Napisane przez RAZ / red
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Stop wariatom futerkowym Wikipedia

Nie wiem, czy ktoś jeszcze pamięta pana Kononowicza, którego źli ludzie podpuścili do publicznych wystąpień w roli kandydata na prezydenta i potem zarabiali na internetowej "bece" z niego.

(...)

Planowana likwidacja branży futrzarskiej,  procedowany od wczoraj w Sejmie, to bowiem tylko kolejny etap operacji "wygaszania" rolnictwa. Click to Tweet

(...)

Pamiętam takie sprawy jeszcze z lat dziewięćdziesiątych - urządzono wtedy wielką kampanię medialną przeciwko sprowadzaniu do Polski "szrotu", czyli przywożeniu na lawetach starych czy "bitych" samochodów z Niemiec, które tu przywracano do użytku i sprzedawano ludziom nie mogącym sobie pozwolić na "nówki".

(...)

Po wejściu do Unii Europejskiej okazało się jednak, że głównym, jeśli nie jedynym polem, na którym jesteśmy w stanie skutecznie konkurować z Europą jest rolnictwo - a szczególnie tzw. "specjalne działy rolnictwa".

(...)

I tak - najpierw zakazano tuczu gęsi na tzw. stłuszczone wątróbki. Miliony poszły się czochrać, głównie do nie mającej tyle wrażliwości na gęsią krzywdę Francji.

(...)

Nie dajmy sobie wciskać kitu, że chodzi tu o zapobieganie okrutnemu traktowaniu zwierząt.

(...)

Nie tylko farmy szynszyli czy norek można pokazać jako miejsce potwornej męczarni zwierząt. A jak męczą się kurczaki, stłoczone na fermach tak, że aż im pióra przestają rosnąć!

(...)

Jesteśmy potworna rasą i jeśli raz przyjmiemy sposób myślenia ekowariatów, to powinniśmy, nie poprzestając na działaniach połowicznych, zlikwidować całe rolnictwo, a przede wszystkim - gatunek ludzki, największe zagrożenie dla ekosystemu.

(...)

To reguła i najważniejsza cecha podobnych wzmożeń i szantaży moralnych, że wpuszczają nas one na mętne wody całkowitego relatywizmu i tym samym oddają pod władzę widzimisię jakichś samozwańczych autorytetów.

(...)

Rozkosznisie broniący szynszyli i norek podobnie: przedsiębiorcy żyjący z hodowli futerkowców mogą żyć przecież z czegoś innego.

(...)

Chyba, że ludzie normalni i zdroworozsądkowi zdołają ich powstrzymać, w co nadal wierzę.

Cały tekst "Stop wariatom futerkowym" do przeczytania na fakty.interia.pl

Czytany 2712 razy

Artykuły powiązane

 • Chore dzieci zawsze wzruszą Chore dzieci zawsze wzruszą

  "Panie Ziemkiewicz, dlaczego pan milczy na temat protestu niepełnosprawnych"? Ano dlatego, że chce mi się już rzygać od tej hipokryzji.

 • Demokracja zbydlęcona Demokracja zbydlęcona

  Przykro to pisać, gdy się całe życie było republikaninem, ale demokracja, jaką znamy, kończy się.

 • Zadyszka rewolucji Zadyszka rewolucji

  No niby wszystko idzie doskonale. Na każdym polu. Gospodarka ma się świetnie, ratingi szybują, ministerstwo finansów deklaruje ogromny wzrost ściągalności podatków. Co pozostało z jeremiad, że PiS w ciągu roku doprowadzi kraj do bankructwa, upadku i krachu finansowego?

 • Farsa na rykowisku Farsa na rykowisku

  Wojnę łatwo zacząć, trudno skończyć, wiedzą mądrzy ludzie. Ani marszałek Kuchciński, który sprowokował sejmowy kryzys, ani liderzy PO i Nowoczesnej, którzy go wywołali, do mądrych się nie zaliczają. Dlatego, kierując się urażoną dumą i odruchami złości, delikatnie mówiąc, zupełnie nieprzemyślanymi, wpakowali nas w sejmową bijatykę o nie wiadomo co, której każdy dzień przynosi Polsce szkody i której zakończenia nie widać końca.

 • W spirali absurdu W spirali absurdu

  Skłamałbym mówiąc, że desperacka akcja PO i Nowoczesnej, którą w poprzednim felietonie nazywałem – w ślad za większością komentatorów – „ciamajdanem” jakoś wstrząsnęła Polską. Polska polityka uległa kompletnemu zablokowaniu, ale większości Polaków jest to głęboko obojętne. W sondażu CBOS ponad 60 proc. ankietowanych stwierdziło, że ich osobista sytuacja w mijającym roku uległa poprawie. W równoległym sondażu, jakie było najważniejsze wydarzenie polityczne ubiegłego roku, prawie połowa zakreśliła opcję – „nie wiem, nie interesuję się polityką”. Wśród pozostałych wygrały natomiast Światowe Dni Młodzieży i wizyta papieża Franciszka (ponad 20 proc.) i program 500+ (10 proc.) Zagrożenia dla demokracji, o których przez cały rok zdzierały gardła najbardziej wpływowe media, rzekome łamanie Konstytucji, Trybunał Konstytucyjny i pomruki Parlamentu Europejskiego oraz Komisji Europejskiej za istotne uznało zaledwie parę procent.