• Paweł Lisicki - Nowa wspaniała przyszłość - spotkanie prowadzi Ziemkiewicz

  W Warszawskiej Galerii Delfiny odbyło się spotkanie autorskie Pawła Lisickiego autora książki Nowa wspaniała przyszłość" które poprowadził Rafał Ziemkiewicz.  Czytaj więcej...
 • Murem za Klepacką, czyli przeciwko Nowemu Zamordyzmowi

  Wściekły atak organizacji LGBT i grzejących się przy nich celebrytów na polską mistrzynię olimpijska, Zofię Klepacką, powinien być dla wszystkich normalnych Polaków sygnałem alarmowym. Czytaj więcej...
 • Nauczyciele ze sztachetą

  Żenada w polskich szkołach jest skutkiem nałożenia się różnych działań i różnych emocji, ale bezpośrednimi sprawcami kłopotów tegorocznych maturzystów i gimnazjalistów są policjanci. Ponieważ w dzisiejszym jazgocie życia publicznego nikt już nie pamięta niczego, co było dawniej niż przedwczoraj, na wszelki wypadek przypomnę: policjanci tuż przed obchodami stulecia odzyskania niepodległości, dzięki wybraniu właściwego momentu zdołali skutecznie chwycić rząd za gardło, przydusić i wydusić podwyżki. Czytaj więcej...
 • Europa nas ocali

  Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Czytaj więcej...
 • Facebook, Google, Youtube, Twitter: prywatny totalitaryzm

  Ponad trzydzieści lat temu amerykańska telekomunikacja zdominowana została do tego stopnia przez kilka wielkich koncernów, na czele z American Telephone & Telegraph, że praktycznie stworzyły one monopol. Wielcy gracze bez trudu dogadywali się między sobą, uniemożliwiając konkurentom wejście na intratny rynek. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

piątek, 18 grudzień 2015 10:51

LOL-Rewolucja i Przepartyjnienie

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Macierewicz odtajnił Zbiór zastrzeżony. Macierewicz odtajnił Zbiór zastrzeżony. uziemkiewicza.pl

Od pewnego czasu budzę się z przyjemnym oczekiwaniem – jakiż to nowy radosny idiotyzm w nadchodzącym dniu napełni jazgotem media, szczególnie te będące głosem „elit”, tracących masowo stołki i kasę?

(Dzisiejszy „Superak” donosi, że Hanna Gronkiewicz Waltz stanęła na poziomie i przygotowała dla zwalnianych kolegów 300 nowych etatów w Ratuszu, ale to przecież tylko kropla w morzu potrzeb!).

Myślę sobie nieśpiesznie, przy porannej toalecie, zanim odpalę komputer – a może ktoś podpatrzył prezesa Kaczyńskiego, jak potknął się i zaklął „k… mać” i teraz trwa na wszystkich kanałach festiwal oburzenia.

(...)

Cóż powiedzieć o bardziej wyrafinowanej rozrywce, jakiej dostarczają równie jak media niezależne sondażownie? Taki TNS OBOP w dniach 7-9 grudnia przeprowadził badanie wykazujące 42 proc. poparcia dla PiS, a już 10 grudnia zaczął nowe badanie, które 12-go zakończył stwierdzeniem, że na PiS głosować chce tylko 27 proc. respondentów.

(...)

Analizowałem w książkach i artykułach – niestety, wymaga to miejsca i przyciągnięcia na dłuższą chwilę uwagi odbiorcy – klasyczne dokonanie propagandy jakim było przekonanie Polaków pomiędzy sierpniem 80 a grudniem 81 przez komunistyczną telewizję, że dookoła trwa straszliwy chaos, bezkarna przestępczość i nieustające strajki, gdy z „twardych danych” wynika, że przestępczość była wtedy najmniejsza w całym okresie PRL. Do dziś wielu starszych Polaków „pamięta” cała siłą wszczepionej pamięci, że czas przed stanem wojennym to był chaos i groza, „pamięta” atmosferę niepewności, chaosu, lęku o przyszłość, więc „pamięta” też, że Jaruzelski ocalił Polskę przed czymś strasznym.

(...)

Straszliwy Macierewicz odtajnił zasoby „zbioru zastrzeżonego” w IPN – zaraz „niejedna aureola spadnie z głowy”, jak to przed laty straszył, wtedy skutecznie, Czesław Kiszczak. Albo przepartyjniona prokuratura wystąpi wreszcie do Szwajcarów o ujawnienie polskich nazwisk posiadaczy lewych kont z europejskiej afery podatkowej, o których głośno było na Zachodzie przed rokiem, a Polska jako jedyna okazała się wtedy zupełnie nieciekawa udziału w tej wielkiej „optymalizacji podatkowej” własnych obywateli.

Całość Myśli Eowoczesnego Endeka na Interia.pl

Myślę sobie nieśpiesznie, przy porannej toalecie, zanim odpalę komputer – a może ktoś podpatrzył prezesa Kaczyńskiego, jak potknął się i zaklął „k… mać” i teraz trwa na wszystkich kanałach festiwal oburzenia

Czytany 10456 razy

Artykuły powiązane

 • Niepodległość w czasach obłudy Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej.

 • Niepewność istnienia Niepewność istnienia

  Ze wzmożoną siłą wrócił do mnie ostatnio problem z klasycznego już rysunku Andrzeja Mleczki: czy to wszystko na poważnie, czy dla jaj? Niestety, nigdzie nie jest to napisane, nikt tego nie objaśnia – radź sobie biedny człowieku sam.

 • Za kulisami „godności pracownika” Za kulisami „godności pracownika”

  Prawo i Sprawiedliwość ma kolejny problem – zakaz handlu w niedzielę. Wykręcało się od spełnienia tej obietnicy, którą dało podczas wyborów związkowcom, przez prawie dwa lata – co skądinąd świadczy, że są w partii rządzącej ludzie rozumni, zdający sobie sprawę, iż ten głupi pomysł będzie PiS kosztował znacznie więcej, niż „konwalidacja” Trybunału Konstytucyjnego za pomocą legislacyjnego cepa i wszystkie razem wzięte starania „ulicy i zagranicy”.

 • Europa nie da się lubić. Ale da się z nią grać Europa nie da się lubić. Ale da się z nią grać

  Stare przysłowie uczy, że kto chce psa, uderzyć, kija zawsze znajdzie. Ale nie z każdego kija, jaki się nadarzy, warto korzystać – podpowiada zdrowy rozsądek.

 • Sieroty po centrum Sieroty po centrum

  Pamiętam z dzieciństwa bajkę o kurczątku, które urwało się z kurnika pozwiedzać trochę świat. Najpierw spotkało indyka. Indor, jak to indor, rozindyczył się, rozgulgotał, nastroszył, więc kurczątko się go przestraszyło i uciekło.