• Niepodległość w czasach obłudy

  Napisałem kiedyś - i będę się trzymał tej metafory, bo uważam, że dobrze oddaje istotę sprawy - że w krajach, które możemy uznawać za normalne, polityka prowadzona jest według logiki piłki nożnej. Czytaj więcej...
 • Bzdury, które zachwyciły Obamę

  "Gazeta Wyborcza" zamieściła "duszosczypatielnyj" tekst Anny Applebaum "Kto mi ukradł przyjaciół", reklamowany jako "brawurowy esej, który zachwycił Baracka Obamę". Czytaj więcej...
 • Kuszenie "peezelu"

  Nazywanie odbytych właśnie wyborów "samorządowymi" brzmi cokolwiek śmiesznie. Formalnie, oczywiście - ale chyba odkąd istnieje w Polsce wybieralny samorząd i samorządowe wybory, nigdy nie były one mniej samorządowe, niż te sprzed tygodnia.  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

piątek, 13 listopad 2015 11:32

Morawiecki: Powrót Wyklętego

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(47 głosów)
Kornel Morawiecki Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej. Kornel Morawiecki Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej.

Rzadko wzruszam, ale fakt, że po latach rządów cwaniaczków i "panświnizmu" elit III RP fakt, że taki człowiek - Kornel Morawiecki - otwiera posiedzenie Sejmu jako marszałek-senior jest jakby ktoś w smrodzie i zaduchu otworzył wreszcie okno.

Człowiek którego fizycznie wyrzucono za granicę po to żeby móc się dogadać przy okrągłym stole. A on nie mając możliwości legalnego powrotu wrócił do Polski przez zieloną granicę. Wyrzucony po to żeby umożliwić geszeft „my wam władzę, wy nam majątki, przywileje i bezkarność”. W tym samym czasie amerykański ambasador w Warszawie żali się, że Geremek nie dość ugodowy wobec Kiszczaka i Jaruzelskiego. W konsekwencji chodzi o to aby Polska nie popsuła innej gry, aby mityczny „beton” kremlowski, przestraszony utratą władzy przez komunistów w Polsce, się nie zbuntował i nie zaprzepaścił Gorbaczowowskiej pierestrojki.
(…)

A potem wyszła na sejmową mównicę jazgocąca przekupa, żeby po raz enty zachwalać, jakie to sukcesy odniosła, wyprzedzając nawet Francję i Szwajcarię, i po raz enty naurągać Kaczyńskiemu i PiS-owi, jakby w ogóle nie była w stanie zauważyć, że wybory już się skończyły, i że je przegrała. A zresztą może i faktycznie nikt jej tego nie miał jeszcze serca uświadomić.

Morawiecki: Powrót Wyklętego. Czytaj więcej na Interii.

 

Kornel Morawiecki o trzech kręgach pomocy dla Polaków w czasie stanu wojennego.

 

 

"Kaczyński jak Orban"
 

W mediach III RP obrodziło tytułami w rodzaju: "Niemiecka prasa przestrzega przed rządami PiS", "Belgijska gazeta zaniepokojona przyszłością demokracji w Polsce", "Washington Post: rządy PiS groźne dla Polski i Europy", i tak dalej. Nic nowego - za poprzednich rządów PiS też byli Polacy takimi informacjami bombardowani, choć może nie od pierwszego dnia, czy nawet - jak teraz - zanim jeszcze się te rządy zaczęły. Czytaj więcej...

Czytany 16023 razy

Artykuły powiązane

 • Strategie wyparcia Strategie wyparcia

  Fachowo nazywa się to: „odmową wiedzy”, albo właśnie „wyparciem”. Potocznie mówi się o „nieprzyjmowaniu do wiadomości”. Jakkolwiek zwał: ogłoszenie długo oczekiwanej ekspertyzy grafologicznej krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych, potocznie zwanego Instytutem Sehna, uaktywniło w sferze publicznej działania świetnie się nadające na przedmiot badań dla psychiatrii społecznej – jeśli taka dziedzina nauki istnieje. A jeśli nie istnieje, to gdzie jak gdzie, ale w Polsce powinna powstać, bo jest bardzo potrzebna.

 • Jezus się wstydzi Jezus się wstydzi

  Kiedy tak patrzyłem na spektakl buty i bezczelnego zrzucania z siebie winy, urządzony przez panią Gronkiewicz-Waltz, nie mogłem się opędzić od wspomnień, jaka to kiedyś była pobożna kobieta. Przynajmniej w sensie akcentowania tej pobożności.

 • Papież w ciemnogrodzie - Chłodnym Okiem Papież w ciemnogrodzie - Chłodnym Okiem

  Trudno o czymś innym niż o ŚDM. Wszystkie gazety, choć każda na swój sposób, zajmują się Franciszkiem i młodzieżą.

 • Gra w inteligenta Gra w inteligenta

  Ciekawy tekst w sobotnim Plus-Minus „Rzeczpospolitej” o „grze w chama” prosi się o uzupełnienie. Właściwie, ja już dawno to uzupełnienie napisałem, na tyle dawno, że nie pamiętam w której z książek – ale może warto przypomnieć.

 • Co tu świętować? Co tu świętować?

  Czwarty czerwca, rocznica tak zwanych "kontraktowych" wyborów i udaremnienia próby lustracji, podjętej przez rząd Jana Olszewskiego, to data wyjątkowo nie nadająca się do świętowania. A już szczególnie do świętowania wolności czy demokracji.