• Nawalony Juncker, wkurzony Trump

  W światowej polityce nie było tak ciekawie od czasów bezpośrednio przed pierwszą wojną światową. Czytaj więcej...
 • Nie płaczę po Gersdorf

  Pewien zagraniczny dziennikarz, wyraźnie zdziwiony, że nie uważam skrócenia kadencji prezes Gersdorf za żadne horrendum i nie zamierzam się nigdzie kłaść Rejtanem w jej obronie, zapytał mnie, czy naprawdę się nie obawiam, że Sąd Najwyższy i inni sędziowie mogą po reformie orzekać niesprawiedliwie, niezgodnie z prawem i pod dyktando polityków. Czytaj więcej...
 • A więc klęska

  Gazety izraelskie, w przeciwieństwie do polskich, nie mają wątpliwości, jak ocenić naszą ekspresową rejteradę z ustawy „antydefamacyjnej” (Sejm, Senat i podpis prezydenta w 9 godzin – takiej legislacyjnego rekordu jeszcze nie było!). Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

poniedziałek, 04 kwiecień 2016 12:12

Media w szczycie

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Media w szczycie fot. Gobierno de Chile / Wikipedia

Nie wiem, czy poświęcone bezpieczeństwu nuklearnemu spotkanie głów państw i Baracka Obamy było wielkim newsem dla amerykańskich mediów. W Polsce – owszem. Niestety, w sposób jaskrawo pokazujący wszystkie patologie i łopatologie naszej polityki oraz – nie sposób tego nie wziąć w cudzysłów – „dziennikarstwa”.

[...]

Międzynarodowy szczyt pojawił się w krajowych mediach tylko jako tło polsko-amerykańskich stosunków bilateralnych, by nie rzec – wasalnych, sprowadzonych do kwestii: czy prezydent Obama przyjmie na choćby króciutką audiencję prezydenta Dudę? Jeśli przyjmie, to znaczy, że USA akceptują zachodzące u nas przemiany. Jeśli nie przyjmie, to znaczy, że USA ich zdecydowanie nie akceptują. Co znaczy fakt, że Polacy tak bardzo potrzebują amerykańskiej akceptacji, pozostawiam Państwa domyślności.

[...]

Opozycyjne media urządziły więc wielotygodniowe „skuśbabanadziada”, apelując do Obamy, aby Dudy nie przyjmował i nie podawał mu ręki, zapowiadając, że Obama tego nie zrobi, a gdy wreszcie okazało się, że audiencji nie będzie, wyrażając gromkie ukontentowanie, że PiS doprowadził do „największej klęski w dziejach polskiej dyplomacji”, że Polska znalazła się międzynarodowej izolacji, i że mocarstwo pokazało Kaczyńskiemu, co znaczy lekceważyć wolę sędziego Rzeplińskiego.

[...]

Gdy okazało się, że Obama przyjmie Dudę na wspólnej kolacji z innymi głowami państw lokalny „Newsweek” Tomasza Lisa ogłosił, że prezydent USA zgodził się spotkać z Dudą, ale „pod okiem Tuska”. Nie wiem, czy Tusk też na tej kolacji był, antypisowskie media bez cienia zażenowania posługują się bowiem zmyśleniami – przez wiele dni wmawiały na przykład, że podczas gdy Obama odmawia kontaktów z Dudą, Mateusz Kijowski z KOD będzie przemawiać w Kongresie, co było wierutną bzdurą, nikt go tam w ogóle nie zapraszał.

Czytaj Media w szczycie w Dzienniku Związkowym

Czytany 5416 razy

Artykuły powiązane

 • Polska na grillu Polska na grillu

  Nikt nie da ci takich dowodów uznania, jak wrogowie - złorzeczenia, obelżywe poryki i inne wyrazy ze strony nienawiści ludzi podłych to dla uszu mężczyzny zawsze piękna muzyka.

 • Wariant Wołodyjowskiego Wariant Wołodyjowskiego

  „Nadzwyczajna kasta”, jak nieopatrznie określiła prawniczy establishment jego przedstawicielka, postanowiła odpalić potężną salwę w wojnie toczonej z władzą, a ministrem sprawiedliwości szczególnie. Odpaliła bombę pod własnym siedzeniem.

 • Rekonstrukcja z kozą w tle Rekonstrukcja z kozą w tle

  Żart o kozie rabina jest tak stary, że aż wstyd go cytować.

 • Dewarzechizacja, czyli przerąbane Dewarzechizacja, czyli przerąbane

  Historia się powtarza, wszelko za każdym razem nieco inaczej. Na przykład, nie ma już „aktywu robotniczego”. A była to ważna instytucja.

 • Nieznośna względność bytu Nieznośna względność bytu

  Nic stałego, naprawdę nic stałego nie ma w polskim życiu politycznym.