• "Srebrna" - pułapka, która nie pykła

  Najłatwiej to wyjaśnić przykładem. Wyobraźcie sobie Państwo, że pojawia się u was jakiś daleki powinowaty, przyjaciel znajomych, ktoś, kogo macie powód lubić i uznawać za osobę życzliwą – tym bardziej, że wprowadza go do waszego domu rodzina. Czytaj więcej...
 • Koalicja Obciachu

  Stronnicy "opozycji totalnej" muszą mieć doprawdy niezwykle mocne mięśnie powiek. Czytaj więcej...
 • Polska w pozycji horyzontalnej

  W słowach cenzuralnych nie sposób należycie oddać rozmiarów tej politycznej katastrofy, jaką był antyirański szczyt w Warszawie. Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3

wtorek, 29 marzec 2016 09:54

Krajobraz po utopii

Napisał
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Komentarze::DISQUS_COMMENTS
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Krajobraz po utopii fot. Haeferl / Wikipedia - CC BY-SA 3.0

Od dawna jest oczywiste, że to się nie uda, ale europejskie elity nie chcą przyjąć do wiadomości rzeczy oczywistej. Skłonne są dokonywać najdziwaczniejszych myślowych łamańców, byle tylko trwać przy swoim: multikulturalizm jest dobry i nie ma żadnego związku między szerokim otwarciem Europy na muzułmanów a islamskim terroryzmem.

[...]

Lewicy wydawało się, że sprytnie chwyta za ogon aż kilka srok. Po pierwsze – napływ imigrantów uratuje systemy tzw. ubezpieczeń społecznych (piszę „tak zwanych”, bo to gargantuiczny przekręt i sposób na okradanie i trzymanie w uzależnieniu milionów i całych pokoleń przez oligarchię bogaczy) zagrożone fatalną demografią zachodnich krajów. Po drugie – napływ imigrantów pomoże rozbić spoistość narodów i państw narodowych, które są, wedle lewicowej nauki, główną przeszkodą do zglajszachtowania Starego Kontynentu i wyhodowania z jego wymieszanej ludności – zgodnie z odwiecznym marzeniem lewicy – „nowego człowieka”, w tym wypadku „narodowości europejskiej”.

[...]

Inspiratorzy i wykonawcy tej polityki byli pewni, że muzułmanie zaznawszy europejskiego bogactwa i przyjemności życia będą porzucać swą religię równie łatwo, jak rdzenni mieszkańcy kontynentu, europejska gospodarka wchłonie ich i szybko zintegruje z innymi pracownikami, a jako społeczność roztopią się w masie. Pierwszy eksperyment, dokonany przez Olofa Palme na żywym ciele Szwecji, zdawał się potwierdzać słuszność obranej drogi – na dodatek masowo obdarowywani obywatelstwem i zasiłkami muzułmanie zapewniali lewicy sukcesy wyborcze jako jej wierna klientela.

Czytaj Krajobraz po utopii w Dzienniku Zwiazkowym

Czytany 7258 razy

Artykuły powiązane

 • Europa ślepa, głucha i bezmyślna Europa ślepa, głucha i bezmyślna

  Towarzysz Lenin mawiał: "kapitaliści sami sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy". Proroctwo nie do końca się spełniło: kapitalizm, którego ostateczną śmierć ogłaszał Lenin sto lat temu, wciąż żyje i ma się nieźle, a ZSSR wręcz przeciwnie.

 • Się porobiło Się porobiło

  Rekonstrukcja rządu, zwłaszcza dymisja Antoniego Macierewicza, o czym pisałem tydzień temu, już sama w sobie była ciosem dla opozycji. PiS zabrał jej ulubiony cel ataków, unieważnił dotychczasowe narracje i mocno zmodyfikował swój wizerunek w kierunku partii zdrowego rozsądku i „ciepłej wody w kranie”, takiej, jaką była w czasach swej potęgi PO.

 • Supermarket Europa Supermarket Europa

  Gdyby Jan Kochanowski miał okazje pisać o naszym członkostwie w Unii Europejskiej, pewnie by użył frazy – „nowe przysłowie Polak sobie kupi – że i przed akcesją, i po akcesji głupi”. 

 • Dyspensa Macrona Dyspensa Macrona

  W polityce najbardziej lubię ten moment, gdy po krótszej lub dłuższej grze wstępnej politycy, nawycierawszy sobie gęby szczytnymi frazesami o imponderabiliach, wartościach moralnych i słuszności, odkładają je na bok i wreszcie mówią jasno, o co konkretnie chodzi.

 • Europa której się nie chcę Europa której się nie chcę

  Nie mogę sobie przypomnieć, w którym z zachodnich miast sobie to uświadomiłem po raz pierwszy.